Najtańszy kredyt gotówkowy 14 tys. zł

2023-08-29 – ostatnia aktualizacja

Najtańszy kredyt gotówkowy 14 tys. zł z dowolnym okresem kredytowania. W jaki banku? Nie ma jednej odpowiedzi. Konieczne jest porównanie ofert kredytowych w bankach i sprawdzenie wszystkich kosztów. Na tej podstawie dopiero można porównać przedstawione oferty.

najtańszy kredyt gotówkowy 14 tys. zł

Jaki kredyt gotówkowy na 14 tys. zł będzie najtańszy? Wpływ na to ma wiele czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę: oprocentowanie nominalne, prowizję oraz ubezpieczenie. Ale i system rat, który zostanie wybrany (spłata kredytu w ratach malejących lub stałych) wpływa na ostateczną cenę zobowiązania.

Wszystkie te elementy połączone razem, pozwalają ocenić pod względem kosztów ofertę kredytu przedstawioną przez bank.

Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy 14 tysięcy złotych?

Przy porównywaniu takich samych ofert kredytowych – co do wysokości, czasu kredytowania, rodzaju rat – RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) oraz całkowity koszt kredytu są kluczowymi elementami, które pozwalają wybrać najtańszy kredyt gotówkowy 14 tys. zł.

I aby znaleźć taki kredyt gotówkowy, to nie ma innej możliwości, jak tylko porównanie ofert z różnych banków. Jeżeli będą to dwa banki, to najtańszy kredyt gotówkowy zostanie wybrany z tych dwóch. Jeżeli porównamy cztery, to wówczas będzie to najtańszy kredyt wybrany na podstawie czterech ofert.

Czy można porównać wszystkie propozycje kredytów gotówkowych? Teoretycznie jest to możliwe, ale musimy pamiętać, że jest ich grubo ponad 100…

Przy wyborze kredytu gotówkowego warto wziąć pod uwagę oprocentowanie nominalne, wysokość pobieranej prowizji, jak również nieobowiązkowe ubezpieczenie. Wszystkie te czynniki mają realny wpływ na cenę finansowania.

O ile jeszcze bank nie musi pobierać prowizji za udzielenie kredytu i innych opcjonalnych opłat, to oprocentowanie zawsze wystąpi i zostaną naliczone odsetki od wysokości pożyczonego kapitału.

Warto wybrać ofertę z jak najniższym oprocentowaniem i prowizją.

Jaka rata dla kredytu na 14 tys. zł?

Jeżeli chcemy się tylko dowiedzieć, ile wyniesie szacunkowa rata kredytu oraz całkowita kwota do zapłaty w niektórych bankach, to z kalkulatora rat kredytu gotówkowego można skorzystać.

Ma on również jedną istotną zaletę: umożliwia wysłanie szybkiego wniosku kontaktowego do wybranego banku. Bez wychodzenie z domu skontaktujesz się z wybraną instytucją w sprawie finansowania (w właściwie to doradca z banku przedzwoni do Ciebie).

Natomiast ostateczne warunki kredytowania ustala bank biorąc pod uwagę Twoją ocenę kredytową.

Przyjmijmy jednak pewne określone założenia i obliczmy wysokość raty.

Kredyt gotówkowy 14 tys. zł z oprocentowaniem 11,77%. Prowizja 0% i nie ma innych kosztów. Jedynym kosztem są odsetki.

Wysokość rat równych i koszt odsetkowy:

  • 1 rok: 1 242,38 zł – 908,53 zł,
  • 2 lata: 657,53 zł – 1 780,62 zł,
  • 3 lata: 463,46 zł – 2 684,70 zł,
  • 4 lata: 367,09 zł – 3 620,54 zł.

Ogólnie rzecz ujmując, wysokość raty kredytu gotówkowego jest tym niższa, im dłuższy czas spłaty. Ale również może zostać zmniejszona, decydując się na mniejszy kredyt i szukając jak najtańszej oferty.

Wyliczenia rat i kosztów kredytowych dla znaczenie większego finansowania: kredyty gotówkowe 80 tys. zł.

Podsumowanie: kredyt gotówkowy 14 tys. zł

Kredyt gotówkowy jest popularnym rozwiązaniem dla tych osób, które potrzebują dodatkowych środków na dowolny cel. Jednak wybierając go, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, które pomogą wyszukać opcję tańszą i w ten sposób zaoszczędzić na pożyczonym kapitale.

1. Porównaj oferty uwzględniając koszt całkowity. Nie skupiaj się wyłącznie na oprocentowaniu nominalnym (ale jest ono bardzo ważne!), ale zwracaj uwagę na RRSO i całkowity koszt. Uwzględniają one wszystkie koszty związane z kredytem.

2. Długość okresu spłaty ma znaczenie i wpływa na miesięczną ratę kredytu. Wybierając krótszy czas spłaty, zapłacisz mniej za pożyczenie pieniędzy (mniejsze będą odsetki), ale rata będzie wyższa. Podobnie jest z wysokością finansowania: mniejszy całkowity koszt kredytu będzie przy mniejszym kredycie.

3. Jeżeli korzystasz z porównywarek finansowych, to pamiętaj, że przy ich pomocy nie zawsze jest możliwe znalezienie najtańszej opcji. Porównywarki szacują, a nie dokonują dokładnych wyliczeń.

4. Zadbaj o swoją ocen kredytową. I to zarówno chodzi o zdolność kredytową – większe dochody oznaczają większą zdolność kredytową, ale i historię kredytową w BIK. Jeżeli już spłacasz kredyty, to Twoja zdolność jest już mniejsza. Ale dbaj o terminową spłatę obecnych zobowiązań i unikaj opóźnień w płatnościach rat. W ten sposób utrzymasz dobrą historię kredytową.

5. Szukaj promocyjnych kredytów gotówkowych, np. z obniżonym oprocentowaniem. A jeżeli masz dobrą ocenę kredytową, to negocjuj warunki kredytowania, może uzyskasz obniżkę jakiegoś z kosztów?

Znalezienie najtańszego kredytu gotówkowego na 14 tys. zł wymaga czasu i uwagi. Ale analiza kredytów jest opłacalna, ponieważ dzięki temu możesz znaleźć kredyt, który sprosta Twoim wymaganiom, a jednocześnie nie obciąży nadmiernie Twojego budżetu.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok