Najtańszy kredyt gotówkowy 100 tys zł

Najtańszy kredyt gotówkowy 100 tys zł banku do 10 lat. W jakim banku uzyskamy kredyt lub pożyczkę gotówkową na dowolny cel? Porównanie kredytów gotówkowych.

najtańszy kredyt gotówkowy 100 tys zł

Kredyt gotówkowy 100 tys zł na 10 lat raty (szacunkowe wyliczenia): bank i propozycja, RRSO, rata, oprocentowanie nominalne, prowizja i ubezpieczenie.

 • Bank 1 – kredyt gotówkowy (oferta specjalna): 7,44% 1171,42 zł 7,2% 0,0% Nie,
 • Bank 2 – pożyczka online dla nowych klientów: 10,50% 1323,05 zł 6,99% 14,0% Nie,
 • Bank 3 – pożyczka internetowa w promocji: 11,44% 1370,51 zł 7,0% 0,0% Tak.

Wyliczenia szacunkowe pokazują, że wysokość raty może się znacznie różnić, jednak zawsze ostateczna oferta, która zostanie zaproponowana przez bank, zależy od ostatecznej oceny kredytowej wyliczonej przez bank.

Jaki jest najważniejszy parametr kredytu, który należy wziąć pod uwagę porównując kredyty gotówkowe i chcąc jednocześnie wyszukać najtańszy kredyt gotówkowy na 100 tys. zł? Najważniejszym parametrem, który należy wziąć pod uwagę jest wysokość oprocentowania nominalnego. Oczywiście nie jest on jedynym kosztem, ale ma on największy wpływ na koszt kredytu.

Pozostałe elementy kosztów, jakie mogą wystąpić w kredycie na 100 tys. zł, to m.in.: prowizja, ubezpieczenie (dobrowolne), opłaty dodatkowe.

Porównując kredyty z uwzględnieniem ich ceny, zwracaj uwagę na RRSO oraz Całkowity Koszt Kredytu. RRSO jest wskaźnikiem, które przedstawia w ujęciu procentowym (w skali roku) całkowity koszt kredytu gotówkowego, jakim jest obciążony kredytobiorca.Im mniejsze jest RRSO oraz całkowity koszt, to tym taki kredyt będzie tańszy.

Sprawdź także: Kredyt konsolidacyjny 100 tys zł. Co daje konsolidacja kredytów?

Gdzie po najtańszy kredyt gotówkowy 100 tys zł

Przede wszystkim należy wiedzieć czy w masz odpowiednią zdolność kredytową. I to dotyczy zarówno kredytu na 100 tys. zł, jak i na 1000 zł.

Jeżeli chcesz skorzystać z kalkulatora do jej wyliczenie, to musisz wziąć pod uwagę, że żaden kalkulator jej nie wyliczy dokładnie, a jedynie oszacuje z mniejszym lub większym błędem. Dokładną zdolność kredytową co do złotówki może wyliczyć tylko bank. A co jeszcze ciekawsze, pomimo, że metodologia jej wyliczania jest taka sama, to każdy bank przypisuje inne wagi poszczególnym składowym i tym samym, w jednym banku możemy mieć większą zdolność kredytowa, a w innym zdecydowanie mniejszą.

Nie wiesz jaką masz zdolność kredytową? Wystarczy skontaktować się z jednym z poniższych banków, aby dowiedzieć się szczegółów.

Czy wiesz, że banki przychylniej spoglądają na osoby wykonujące wolne zawody, np. na prawników, lekarzy, policjantów, notariuszy, itp.

Pamiętaj! Historia kredytowa jest sprawdzana w bazach BIK i pozytywna historia kredytowa ma duże znaczenie w ocenie scoringowej dokonywanej przez bank. Im więcej mamy opóźnień, tym niższą ocenę mamy w BIK. Jeżeli w ostatnich dwóch latach, zdarzyły się tobie opóźnienia w spłacie kredytu dłuższe niż 30 dni, albo zaciągnięte zobowiązanie nie zostało spłacone, to kredytu w banku nie otrzymamy.

Jeżeli szukasz kredytu gotówkowego, aby spłacić inne zobowiązania kredytowe, to lepszym rozwiązaniem będzie konsolidacja. Przeczytaj co to jest kredyt konsolidacyjny gotówkowy: Kredyt Konsolidacyjne Banki.

Kredyt 100 tys. zł? Ważne podsumowanie

1. Zdolność kredytowa określa szansę na spłacenie kredytu. W związku z tym bank bierze pod uwagę przede wszystkim:

 • uzyskiwane miesięczne dochody (mogą być z kilku źródeł),
 • miesięczne koszty utrzymania,
 • obecne zadłużenie (np. spłacane kredyty i pożyczki, w tym także posiadanie limity kredytowe na kartach i ROR-ach, nawet, jeżeli z nich nie korzystasz),
 • wiek,
 • wykształcenie,
 • stan cywilny,
 • staż pracy,
 • wykonywany zawód.

2. Korzystasz z kalkulatorów rat? Uwzględnij to, że są to dane tylko orientacyjne. Dokładne parametry kredytu znajdziesz w formularzu informacyjnym otrzymanym przed zawarciem umowy oraz w projekcie samej umowy.

3. Całkowity koszt kredytu to koszty jakie poniesiesz, czyli np. prowizja, odsetki, opłata za ubezpieczenie. Jeżeli więc np. kwota kredytu o który wnioskujesz to 100 tys. zł, a oddajesz 30 tys. zł, to całkowity koszt pożyczki wynosi właśnie 30 tys. zł.

4. Całkowita kwota kredytu to kwota, którą otrzymasz od banku w ramach kredytu i nie uwzględnia kredytowanych kosztów. Są to środki wypłacone na pokrycie prowizji za udzielenie kredytu i ewentualnych opłat związanych z ubezpieczeniem.

Wpis:
"Kredyt 100 tys. zł najtańszy"
zaktualizowany w czerwcu 2022 r.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok