Najtańszy kredyt gotówkowy 100 tys. zł

2023-09-20 – ostatnia aktualizacja

Najtańszy kredyt gotówkowy 100 tys. zł w banku do 10 lat. W jakim banku uzyskamy kredyt lub pożyczkę gotówkową na dowolny cel? Porównanie kredytów gotówkowych.

najtańszy kredyt gotówkowy 100 tys. zł

Jaki jest najważniejszy parametr kredytu gotówkowego, który należy wziąć pod uwagę porównując banki i chcąc jednocześnie wyszukać najtańszy kredyt gotówkowy na 100 tys. zł? Najważniejszym parametrem przy tak dużym finansowaniu jest wysokość oprocentowania nominalnego. Oczywiście nie jest on jedynym kosztem, ale ma on największy wpływ na całkowity koszt kredytu.

Pozostałe elementy kosztów, jakie mogą wystąpić w kredycie na 100 tys. zł, to m.in.:

 • prowizja,
 • ubezpieczenie (dobrowolne, a czasami jest konieczne),
 • opłaty dodatkowe.
Porównując kredyty z uwzględnieniem ich ceny, zwracaj uwagę na RRSO oraz Całkowity Koszt Kredytu. RRSO jest wskaźnikiem, które przedstawia w ujęciu procentowym (w skali roku) całkowity koszt kredytu gotówkowego, jakim jest obciążony kredytobiorca. Im mniejsze jest RRSO oraz całkowity koszt, to taki kredyt będzie tańszy.

Gdzie po najtańszy kredyt gotówkowy 100 tys. zł

Przede wszystkim należy wiedzieć czy w masz odpowiednią zdolność kredytową. I to dotyczy zarówno kredytu na 100 tys. zł, jak i na 1000 zł.

Jeżeli chcesz skorzystać z kalkulatora do jej wyliczenie, to musisz wziąć pod uwagę, że żaden kalkulator jej nie wyliczy dokładnie, a jedynie oszacuje z mniejszym lub większym błędem. Dokładną zdolność kredytową co do złotówki może wyliczyć tylko bank.

A co jeszcze ciekawsze, pomimo, że metodologia jej wyliczania jest taka sama, to każdy bank przypisuje inne wagi poszczególnym składowym i tym samym, w jednym banku możemy mieć większą zdolność kredytowa, a w innym zdecydowanie mniejszą.

Podobnie jest z kalkulatorami rat, z którymi otrzymujemy tylko wyniki orientacyjne. Dokładne parametry kredytu znajdziesz w formularzu informacyjnym otrzymanym z banku przed zawarciem umowy oraz w projekcie samej umowy.

W sprawie finansowania na 100 tys. zł wystarczy skontaktować się z jednym z poniższych banków, aby dowiedzieć się szczegółów.

Czy wiesz, że banki przychylniej spoglądają na osoby wykonujące wolne zawody, np. na prawników, lekarzy, policjantów, notariuszy, itp.

Najtańszy kredyt gotówkowy 100 tys. zł, to jaka rata?

Ratę takiego kredytu można wyliczyć przy określonych założeniach. Przyjmijmy dwie wersje, aby pokazać, że oprocentowanie nominalne ma wpływa na cenę kredytową. I tym samym można porównać kredyty i wybrać najtańszy kredyt gotówkowy 100 tys. zł.

Kredyt gotówkowy 100 tysięcy złotych. Oprocentowanie nominalne roczne. Poza odsetkami nie ma innych kosztów kredytowych (ubezpieczenia, prowizji). Wyliczenia są dla rat równych.

Oprocentowanie (RSO) 9,99%. Czas kredytowania: rata – koszt całkowity (odsetkowy):

8 lat: 1 516,89 zł – 45 621,18 zł.
9 lat: 1 407,33 zł – 51 991,33 zł.
10 lat: 1 320,95 zł – 58 514,44 zł.

Oprocentowanie (RSO) 12,99%. Czas kredytowania: rata – koszt całkowity (odsetkowy):

8 lat: 1 680,17 zł – 61 295,95 zł.
9 lat: 1 574,78 zł – 70 076,68 zł.
10 lat: 1 492,52 zł – 79 102,12 zł.

Jeżeli porównanie dotyczy tych dwóch kredytów, to najtańszy kredyt gotówkowy na 100 tys. zł w tym przypadku, to kredyt z RSO 9,99%. W ratach, aż takiej dużej różnicy nie ma, bo dla 9 lat, to ok. 170 zł. Ale przy koszcie całkowitym jest to bardzo widoczne: prawie 20 tys. zł!

To jasno pokazuje, że warto porównywać kredyty i przedstawiane oferty przez banki.

Wyliczenia rat + koszty odsetkowe: kredyt gotówkowy 150 tys. zł.

Kredyt gotówkowy na 100 tys. zł? Ocena kredytowa jest kluczowa!

Zdolność kredytowa określa szansę na możliwość uzyskania kredytu i nie tylko na 100 tys. zł. W związku z tym bank bierze pod uwagę przede wszystkim:

 • uzyskiwane miesięczne dochody (mogą być z kilku źródeł),
 • miesięczne koszty utrzymania,
 • obecne zadłużenie (np. spłacane kredyty i pożyczki, w tym także posiadanie limity kredytowe na kartach i ROR-ach, nawet, jeżeli z nich nie korzystasz),
 • wiek,
 • wykształcenie,
 • stan cywilny,
 • staż pracy,
 • wykonywany zawód.
Historia kredytowa jest sprawdzana w bazach BIK i pozytywna historia kredytowa ma duże znaczenie w ocenie scoringowej dokonywanej przez bank. Im więcej mamy opóźnień, tym niższą ocenę mamy w BIK. Jeżeli w ostatnich dwóch latach, zdarzyły się tobie opóźnienia w spłacie kredytu dłuższe niż 30 dni, albo zaciągnięte zobowiązanie nie zostało spłacone, to kredytu w banku nie otrzymamy.
Wpis:
"Kredyt 100 tys. zł najtańszy"
zaktualizowany we wrześniu 2023 r.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok