Najtańsza oferta kredytowa pożyczkowa

2022-12-14 – ostatnia aktualizacja

No każdy tak przecież robi – powiesz – szuka najtańszego kredytu. Kredyt gotówkowy, pożyczka czy kredyt na mieszkanie. I to jest racjonalne podejście większości konsumentów.

najtańsza oferta kredytowa pożyczkowa

Przy wyborze banku kierujesz się zasadą: znaleźć jak najtańszy kredyt. Nie jest to produkt dostępny na półce w supermarkecie, gdzie płacąc mniej otrzymasz z reguły produkt o gorszej jakości. Przy kredytach i pożyczkach patrzysz wyłącznie na koszty.

Jest jednak pewne ale, na które należy zwrócić uwagę. Zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe kuszą zerowym oprocentowaniem pożyczki. Ale jeżeli nie wiemy, że wyróżniamy oprocentowanie nominalne i rzeczywiste, to łatwo damy się złapać na „promocyjną ofertę”. Pożyczając pieniądze w bankach, SKOK-ach czy w firmach pożyczkowych zawsze musimy oddać więcej niż pożyczyliśmy.

Jednak nie możesz czekać i pożyczka musi być na TERAZ. Nie wybieraj pierwszej lepszej okazji sugerując się reklamą banku lub firmy pożyczkowej. Reklama ma Ciebie skłonić do wyboru tej konkretnej instytucji, bez zastanawiania się. To nie miły aktor lub pacynka będzie spłacać za Ciebie zobowiązanie. To Ty każdego miesiąca, z własnej kieszeni, będziesz oddawać Twoje oszczędności za korzystania z cudzych pieniędzy.

Oprocentowanie pożyczki 0%

Reklama pożyczki gotówkowej na 0%, w większości przypadków wskazuje oprocentowanie nominalne. Na koszty pożyczki jednak nie składają się tylko odsetki od pożyczki, ale również dodatkowe koszty, np. w postaci prowizji. A może dojdzie jeszcze ubezpieczenie? A niektóre z firm pożyczkowych doliczają jeszcze „koszty usługi doradczej”…(!!!) I gdzie jest ta pożyczka na 0%?

Sprawdź ile wyniesie RRSO pożyczki, czyli Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania, która mówi o faktycznym, w ujęciu procentowym, koszcie pożyczki. Krótko: im wyższe RRSO, tym pożyczka jest droższa.

Prawda: firmy pożyczkowe w ramach pierwszej pożyczki dla nowego klienta, bardzo często oferują pożyczkę za 0 zł. Pożyczasz bez kosztów – oddajesz tyle, ile pożyczasz. Przy rejestracji bardzo często wymagany jest przelew weryfikacyjny, najczęściej w wysokości 1 grosza (zwracany lub nie).

Od czego zacząć szukając kredytu

Jeżeli masz konto bankowe, to poszukiwania kredytu zaczynasz od „swojego” banku. Mamy już w tym banku pewną historię rachunku, a bank na podstawie przepływów finansowych dokonywanych na koncie, łatwiej zweryfikuje naszą zdolność kredytową. Poza tym jako „zasłużony” klient, mamy większą szansę na wynegocjowanie lepszych warunków kredytowych: niższe oprocentowanie, prowizja czy marża kredytowa, jak również decyzja kredytowa będzie szybsza.

Kredyt w innym banku

Oferta kredytowa z „naszego” banku powinna być pierwszą, ale nie ostatnią. Na rynku kredytów i pożyczek bankowych, zwłaszcza w kredytach gotówkowych, panuje duża konkurencja. Jednym słowem jest w czym wybierać. Dlatego warto jest zapoznać się również z innymi ofertami, a po analizie ostatecznie zadecydować o wyborze banku.

Pożyczka w firmie pożyczkowej

W przypadku wyboru firmy pożyczkowej, należy podchodzić z dużo większą ostrożnością. O ile banki znamy, chociażby z reklam i nazw pojawiających się w przestrzeni publicznej, to z firmami pożyczkowymi może być różnie.

Nieprawdą byłoby stwierdzenie, że każda firma pożyczkowa jest nieuczciwa. Takie firmy pożyczkowe, to margines całego sektora i to one głównie szkodzą branży pożyczek pozabankowych. Na stronie serwisu znajdziemy wyłączne znane, rzetelne i transparentne firmy pożyczkowe.

Z powodów przytoczonych wyżej, oferty pozabankowe sprawdzamy ze szczególną dokładnością. Nie korzystamy z ogłoszeń na słupach, gdzie znajdziemy tylko numer telefonu komórkowego i adres mailowy na gmail. Jeżeli firma wymaga opłaty przed podpisaniem umowy, to rezygnujemy z takiej firmy. Należy sprawdzić wiarygodność firmy, np. na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, gdzie znajduje się lista podmiotów nadzorowanych oraz listę ostrzeżeń publicznych.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok