Najlepszy kredyt konsolidacyjnyNajlepszy kredyt konsolidacyjny, czyli najtańszy? Gdzie po taki kredyt konsolidacyjny?

Ofert bankowych wartych uwagi jest kilka, ale aby wybrać taki korzystny kredyt na skonsolidowanie zadłużenia, to oczywiście należy porównać kilka ofert bankowych.

Kredyt konsolidacyjny to połączenie kilku kredytów w jeden kredyt. Spłacamy zatem tylko jeden kredyt w jednym terminie i nie musimy pamiętać o kilku różnych datach regulowania zobowiązań.

Przegląd banków i kredytów konsolidacyjnych:

Kredyty konsolidacyjne jak to działa

Możemy wyróżnić dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych. Kredyty konsolidacyjne hipoteczne i gotówkowe.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy, to połączenie kilku różnych zobowiązań, np. kredytów gotówkowych, ratalnych, samochodowych, itp. Połączenie kredytów (konsolidacja kredytów) oznacza to, że bank spłaca zobowiązania klienta tym nowym kredytem i przeważnie oferuje lepsze warunki spłaty.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny, oznacza, że jednym z konsolidowanych kredytów jest kredyt hipoteczny (mieszkaniowy).

Dla kogo konsolidacja kredytów? Przede wszystkim jest korzystna (a i niekiedy konieczna) dla osób, które mają trudności w utrzymaniu płynności finansowej ze względu na wysokość spłacanych kilku rat kredytowych.

Z konsolidacji mogą skorzystać również osoby, które zaciągnęły kredyt/kredyty ze stałym (wysokim) oprocentowaniem. Obecnie stopy procentowe NBP są na rekordowo niskim poziomie, ale należy brać pod uwagę, że nastąpi w niedługim czasie wzrost inflacji, a tym samym oprocentowanie kredytów również wzrośnie.

Najlepszy kredyt konsolidacyjny – niższa rata kredytowa

W wybrany banku można skonsolidować zadłużenie wynikające z kredytów i pożyczek gotówkowych bankowych, kredytów samochodowych, kredytów ratalnych oraz kredytów konsolidacyjnych.

Jest również możliwość przeniesienia jednego kredytu do banku i spłacanie na korzystniejszych warunkach – refinansowanie zadłużenia.

Nierzadko w ramach kredytu konsolidacyjnego mamy również możliwość pożyczenia dodatkowej sumy pieniędzy. Ta nowa pożyczka jest wliczana oczywiście do kredytu konsolidacyjnego, a rata kredytowa mimo to, może być mniejsza od sumy rat kredytowych płaconych poprzednio. Dlaczego tak jest?

Nowa rata kredytowa może być niższa z dwóch względów: niższe oprocentowanie lub/oraz dłuższy okres kredytowania.

Jaki jest najlepszy kredyt konsolidacyjny? Jeżeli zwracamy uwagę na cenę takiego kredytu, to oczywiście najlepszy kredyt konsolidacyjny, to taki, który ma najniższe koszty całkowite. A jaki będzie najlepszy kredyt gotówkowy? Tani kredyt gotówkowy – decydują dwa czynniki.

Pozostałe: Pożyczki Pozabankowe: Pożyczki Krótkoterminowe - Pożyczki Na Raty | Konta bankowe: Konta Osobiste - Konta Firmowe.