Najlepszy kredyt konsolidacyjny bez hipoteki

Najlepszy kredyt konsolidacyjny bez hipoteki? Są momenty w życiu kredytobiorcy, kiedy warto rozważyć uporządkowanie portfela zadłużeń i poprawić płynność finansową. Skonsolidować można wiele różnych kredytów i pożyczek, począwszy od pożyczek gotówkowych, a na kartach kredytowych kończąc. Wspólną cechą konsolidacji i kredytów konsolidacyjnych jest obniżenie raty kredytowej dzięki wydłużeniu okresu kredytowania.

najlepszy kredyt konsolidacyjny bez hipoteki

Obecne niskie stopy procentowe zachęcają do zaciągania kredytów i pożyczek, jednak należy podchodzić do tego z rozsądkiem, ponieważ nie tylko oprocentowanie kredytów wpływa na cenę wybranego zobowiązania. Bardzo często występują również dodatkowe koszty.

Konsolidacja kredytowa przy niskich stopach procentowych może przynieść pewne korzyści, biorąc pod uwagę w szczególności, że w tym przypadku wydłużenie czasu kredytowania ma na celu obniżenie wysokości nowej raty.

Czy znajdziemy jakaś ciekawą promocję w segmencie kredytów konsolidacyjnych? Bank Pekao zachęca promocyjną pożyczką konsolidacyjną bez prowizji, która potrwa do końca czerwca 2021 r., a Alior Bank oferuje internetowy kredyt konsolidacyjny dla nowych klientów do 200 tys. zł.

Co daje konsolidacja kredytów

Wspólną cechą oferowanych kredytów konsolidacyjnych jest możliwość skonsolidowania zobowiązań posiadanych w innych bankach, a dzięki wydłużeniu okresu kredytowania następuje obniżenie wysokości nowej raty. Banki (najczęściej) akceptują różne rodzaje źródeł dochodu, a niekiedy mogą to być również umowy zlecenia i o dzieło.

Wybierając bank, w którym zdecydujesz się na konsolidację, warto jest zwrócić uwagę na to, jakie zobowiązania można spłacić. Najbardziej powszechne są oczywiście kredyty i pożyczki gotówkowe, ale konsolidacja kredytowa obejmuje również zadłużenia w rachunku bankowym, czy na karcie kredytowej.

Dodatkowo banki mogą pozwolić na spłatę kredytów i pożyczek:

  • ratalnych,
  • samochodowych,
  • hipotecznych – konsolidacja hipoteczna. Zabezpieczeniem spłaty kredytu jest hipoteka na nieruchomości.

Czy restrukturyzacja zadłużenia jest opłacalna? W sensie ekonomicznym, tylko pod warunkiem, że koszt nowego kredytu będzie niższy od kosztów konsolidowanych zobowiązań. Taka sytuacja występuje niezmiernie rzadko, ponieważ nowy kredyt konsolidacyjny, to:

  • naliczone odsetki,
  • możliwe koszty dodatkowe,
  • wydłużony czas spłaty.

W praktyce okazuje się, że chcąc mocno zmniejszyć ratę nowego kredytu w stosunku do rat płaconych przed konsolidacją, konieczne jest wydłużenie czasu spłaty. To w konsekwencji oznacza, że koszt skonsolidowanego kredytu rośnie, podobnie jak całkowita kwota do zapłaty.

Jeżeli dodatkowo wybierzesz opcję z ubezpieczeniem i dzięki temu uzyskasz niższą prowizję lub niższe oprocentowanie, to i tak może okazać się całkowity koszt kredytu będzie większy od tego bez ubezpieczenia. Nie oznacza to, że takiej opcji nie należy rozpatrywać, jeżeli ubezpieczenie obejmuje np. niezdolność do pracy lub jej utratę. Nie zapominaj jednak o zapoznaniu się z warunkami na jakich zostanie podpisana polisa.

Najlepszy kredyt konsolidacyjny bez hipoteki do 10 lat

Maksymalny czas na jaki można wziąć kredyt konsolidacyjny bez hipoteki, to 10 lat. Wysokość kredytu? Nawet i 200 tys. zł. Jest to całkiem spora kwota, które obejmuje również możliwość uzyskania dodatkowej gotówki. Wszystko jednak zależy od oceny zdolności i wiarygodności kredytowej.

W kilku bankach wniosek o kredyt konsolidacyjny można złożyć nie tylko osobiście, ale również przez internet. Należy jednak dołączyć odpowiednie dokumenty. Wstępna decyzja jest podejmowana bardzo szybko, a skonsolidować można nie tylko kredyty gotówkowe, ale i wiele innych, spłacanych w różnych bankach. Kwota kredytu konsolidacyjnego online to nawet i 200 000 zł! Spłata w takich przypadku można być również rozłożona do dziesięciu lat.

Należy uwzględnić oczywiście, że banki stosują własną politykę kredytową i samodzielnie ustalają warunki kredytowania. Może to być zatem krótszy maksymalny okres kredytowania, maksymalna kwota kredytu czy zostanie ustalona dolna granica konsolidacji.

Wybierając zatem najlepszy kredyt konsolidacyjny bez hipoteki, konieczne jest zwrócenie uwagi nie tylko koszt zobowiązania, ale również kilka innych czynników pozakoszowych (np. karencja w spłacie kredytu). Zwłaszcza kredyt konsolidacyjny musi być dopasowany do Twoich obecnych, jak i przyszłych możliwości finansowych domowego budżetu.

Nie tylko kredyt konsolidacyjny

Możliwość zmniejszenia liczby spłacanych zobowiązań i rozłożenia spłaty zadłużenia na dłuższy czas przy niższych ratach jest oczywiście kuszące, a niekiedy i konieczne. Należy jednak pamiętać, że co prawda miesięczne obciążenie zdecydowanie się zmniejszy, ale wysokość zadłużenia wzrośnie.

Przyczyny, dlaczego się tak dzieje, zostały podane powyżej. Dla przypomnienia:

Poza pożyczonym kapitałem musisz oddać również odsetki, które są naliczane według ustalonego oprocentowania przyjętego w umowie kredytowej. Im większe jest oprocentowanie, kredyt i dłuższy czas jego spłaty, tym większy koszt odsetkowy.

Dodatkowo mogą wystąpić koszty dodatkowe, takie jak: prowizja, opłaty dodatkowe czy ubezpieczenie.

Zamiast kredytu konsolidacyjnego można oczywiście skorzystać z kredytu lub pożyczki gotówkowej. Pieniądze z tak uzyskanej pożyczki można przeznaczyć w całości lub częściowo na spłatę zadłużenia. Podobnie jak w przypadku kredytów konsolidacyjnych, tak i w tym przypadku, dłuższy okres spłaty, to niższa miesięczna rata.

Warunkiem uzyskania finansowania w banku jest posiadanie wystarczającej zdolności kredytowej i pozytywnej historii kredytowej.

Minusem takiego rozwiązania jest to, że kolejna pożyczka gotówkowa zmniejsza zdolność kredytową. Z pewnością będzie tak, że bank zaproponuje mniejszą kwotę pożyczki, niż w przypadku konsolidacji z możliwością uzyskania dodatkowej gotówki.

Santander Bank ma propozycję kredytu gotówkowego do 300 tys. zł (!) z przeznaczeniem na dowolny cel, a spłata możne być rozłożona – podobnie jak w ofertach kredytów konsolidacyjnych i niektórych pożyczek gotówkowych – nawet na dziesięć lat.

Krótkie podsumowanie konsolidacji

Konsolidacja kredytów w niektórych przypadkach jest konieczna, a w innych pozwala np. poprawić zdolność kredytową i uzyskać dodatkową gotówkę.

Ale nawet najlepszy kredyt konsolidacyjny bez hipoteki może okazać się pułapką, jeżeli nie dokonasz rzetelnej analizy potrzeb i możliwości finansowych. W oszacowaniu zdolności kredytowej czy wysokości rat nie pomogą kalkulatory umieszczane na stronach internetowych. Rzeczywiste i ostateczne wyliczenia może podać bank, dlatego warto skontaktować się z bankiem i zapytać o szczegóły, a przed podpisaniem umowy dokładnie przeanalizować całość kosztów.

kredyt konsolidacyjny: co można skonsolidować

rodzaje kredytów konsolidacyjnych

zasadnicze założenia konsolidacji kredytów

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok