Najlepszy kredyt hipoteczny

2022-12-15 – ostatnia aktualizacja

Najlepszy kredyt hipoteczny może być tylko jeden. A jak znaleźć taki kredyt hipoteczny? Jest kilka sposobów. Jeżeli czynnikiem decydującym jest jego cena, to można to zrobić samodzielnie, korzystając z listy banków lub spotkać się z pośrednikiem finansowym.

najlepszy kredyt hipoteczny

Chcesz wiedzieć jaki jest aktualnie najlepszy kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości, domu, mieszkania, działki budowlanej czy na remont generalny? Żaden ranking nie pomoże, po prostu nie ma innej możliwości, jak tylko zebranie ofert kredytowych i ich porównanie.

Kredyt hipoteczny jest całkowicie innym produktem kredytowym niż kredyt gotówkowy. Czynników, które decydują o kształcie ostatecznej oferty jest bardzo dużo. Chociażby taki wymagany wkład własny, który nie występuje w kredytach gotówkowych. Bez wkładu własnego kredytu hipotecznego nie otrzymamy. Minimalny to 20% wartości mieszkania, ale można również znaleźć propozycje (ale gorsze cenowo), kiedy ten wkład może być na poziomie 10%. Jeżeli będzie mniejszy, to nie ma możliwości uzyskania finansowania.

Przy wyszukiwaniu kredytów hipotecznych możemy posłużyć się kalkulatorem rat kredytowych, który nie tylko pozawala na oszacowanie rat kredytowych, ale także na skontaktowanie się z bankiem.

Inną możliwością wyszukania kredytu hipotecznego, jest umówienie się na spotkanie z ekspertem finansowym. Wydaje się to najlepszy sposób na znalezienie korzystnego kredytu hipotecznego.

Najlepszy kredyt hipoteczny z EKSPERTEM

W Polsce jest kilka ogólnopolskich, niezależnych firm świadczących usługi finansowo-kredytowego. Usługi są bezpłatne, a na spotkanie można umówić się w dowolnym terminie i wielu miejscach w Polsce. Pośrednicy finansowi mają dostęp nawet do 90% wszystkich ofert kredytów hipotecznych dostępnych na rynku!

Skontaktuj się z pośrednikiem finansowym, jeżeli potrzebujesz środki na:

  • zakup nieruchomości: mieszkania lub domu
  • budowę domu
  • wykup mieszkania komunalnego, zakładowego
  • przekształcenie własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu w prawo własności
  • remont domu, wykończenie lub modernizację mieszkania
  • spłatę kredytu mieszkaniowego (hipotecznego) w innym banku
  • dokończenie budowy domu

Kredyt hipoteczny można uzyskać nawet na okres 35 lat i z najlepszym obecnie oprocentowaniem na rynku. Wysokość kredytu hipotecznego jest uzależniona od zdolności i wiarygodności kredytowej.

Najlepszy kredyt hipoteczny – ważne jest jego cena

Co prawda kredyty hipoteczne dostępne są w wielu bankach i naprawdę, różnią się mocno pod względem ceny. Marża kredytowa, prowizja, ubezpieczenia, wycena nieruchomości (jeżeli taką usługę świadczy bank) – to wszystko decyduje o koszcie całkowitym. Tym samym, co jest rzeczą absolutnie naturalną, można znaleźć tańsze i droższe produkty kredytowe.

Zanim jednak samodzielne wybierzesz konkretną ofertę, to niezbędne jest poświęcenie czasu, aby porównać kilka ofert w różnych bankach. Na pewno zadanie nie należy do najszybszych i najłatwiejszych, ale jest konieczne.

Jest kilka czynników, które wpływają na jego cenę. Poza samą marżą i prowizją należy wziąć pod uwagę inne koszty, na pewno zdecydowanie mniejsze, ale mimo wszystko wpływające na jego całkowitą cenę. Jest to m.in. wycena nieruchomości, ubezpieczenie niskiego wkładu własnego (jeżeli jest mniejszy od 20%, ale większy lub równy 10%), prowizja za wcześniejszą spłatę kredytu, itp.

Porównując koszt kredytu hipotecznego (jak i każdego innego) zwracać należy na całkowity koszt kredytu (ujęty w walucie udzielonego kredytu) oraz RRSO (Rroczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania). RRSO jest prezentowane w ujęciu procentowym w skali roku. Wystarczy zatem porównać ze sobą RRSO (czy koszt całkowity) poszczególnych banków i już można stwierdzić, która oferta jest lepsza. Im niższe bowiem koszt (oprocentowanie rzeczywiste), to oczywiście taki kredyt będzie tańszy.

Najlepszy kredyt hipoteczny? Porównanie kredytów hipotecznych i pomoc w znalezieniu odpowiedniego finansowania na zakup nieruchomości. Przeczytaj również: Co nowego? Przegląd kredytów konsolidacyjnych i hipotecznych w bankach.
Ostatnia aktualizacja: grudzień 2022 r.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok