Kredyt gotówkowy 30 tysięcy zł

Publikacja: 2019-03-27. Redakcja: Marek Kamiński. 2024-04-05 – ostatnia aktualizacja

Jakie będzie najlepszy kredyt gotówkowy na 30 tysięcy zł w jakim banku? Sprawdź jakie czynniki powinny być wzięte pod uwagę podczas wyboru kredytu gotówkowego. Dodatkowo sprawdzisz kilka popularnych ofert dostępnych na rynku.
najlepszy kredyt gotówkowy 30000 zł
Najlepszy kredyt gotówkowy 30000 zł. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Kredyty gotówkowe są popularnym sposobem na szybkie pozyskanie dodatkowych środków finansowych. Czy szukasz funduszy na remont, podróż lub zakup ogródka działkowego, kredyt gotówkowy może być odpowiednim rozwiązaniem.

Chcesz wziąć kredyt na 30 tys. zł? Możesz skorzystać z propozycji wielu banków, a wcześniej je porównać. Każdy bank oferujący kredyty konsumenckie ma w swojej ofercie kredyt lub pożyczkę gotówkową na 30 tysięcy złotych, ale i na kwoty mniejsze i większe, a środki można przeznaczyć na dowolny cel.

Co je różni? Nie tylko sama oferta kredytowa, ale i warunki na jakich je udziela. Warto zatem nie tylko zapoznać się z kilkoma propozycjami, ale i następnie porównać oferty, aby wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

Ile wynosi oprocentowanie kredytów gotówkowych, ale i rata kredytu w wysokości 30 tys. zł? Z którym bankiem warto jest skontaktować się w sprawie finansowania? O tym i o wielu innych szczegółach dowiesz się z poniższego wpisu.

Dla kogo kredyt gotówkowy na 30 tysięcy?

Kredyt gotówkowy 30 tys. zł pozwoli Tobie na sfinansowanie w zasadzie dowolnie wybranego celu. Może to być zatem zakup sprzętu RTV i AGD, samochodu z komisu czy sfinansowanie remontu mieszkania. Zakres, na jaki mogą zostać wykorzystane środki jest bardzo szeroki i bank nie kontroluje na co je wydajesz. Jest zainteresowany wyłącznie tym, aby zobowiązanie było spłacane zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Dla kogo kredyt gotówkowy? Jest to kredyt:

 • z przeznaczeniem na dowolny cel.
 • jak każdy kredyt zresztą, skierowany wyłącznie dla osób z odpowiednią zdolnością kredytową i pozytywną historią kredytową,
 • możliwy do uzyskania zarówno poprzez bankowość tradycyjną (osobiście udając się do placówki bankowej), jak i korzystając z bankowości mobilnej i internetowej.
 • którego uzyskanie nie wymaga skomplikowanych procedur i z reguły wymaganych jest mało formalności (wniosek o kredyt gotówkowy co zawiera).

W jaki banku możesz się ubiegać o kredyt gotówkowy na 30 tys. zł? Jeżeli zależy Tobie na tańszej ofercie, to zawsze sprawdź całkowite koszty zobowiązania oraz porównaj oferty kredytów.

Gdzie najlepiej wziąć kredyt na 30 tysięcy?

Przed podjęciem decyzji, najlepiej porównać oferty przynajmniej dwóch banków. Warto również zwrócić uwagę na promocje czasowe, które mogą pozwolić obniżyć koszty.

Drugim ważnym czynnikiem jest czas kredytowania, ponieważ od tego zależeć będzie również wysokość comiesięcznej raty. Powinien on być odpowiednio dopasowany, abyś miał możliwość spłaty kredytu na dogodnych warunkach i przy odpowiedniej racie kredytowej.

Jednocześnie należy wziąć pod uwagę, że dłuższy okres kredytowania oznacza większe odsetki. Dlatego warto znaleźć złoty środek, który zapewni Ci wygodne spłaty, nie przeciążając Twojego budżetu.

W powyższym zestawieniu znajduje się kilka propozycji kredytowych. Jak skontaktować się z wybranymi bankami? Wystarczy wypełnić krótki wniosek kontaktowy, w którym najczęściej należy podać:

 • imię i nazwisko,
 • numer telefonu,
 • adres e-mail.

I pozostaje poczekać na telefon z banku. Konsultant z banku przedzwoni do nas tak szybko, jak to jest możliwe (lub w zakresie czasowym, jeżeli można było taką możliwość zaznaczyć). Na pewno będziemy musieli jeszcze potwierdzić dane osobowe oraz udzielić informacji o:

 • źródłach dochodu,
 • rodzaju umowy,
 • średnim dochodzie netto z ostatnich 3 miesięcy,
 • posiadanych zobowiązaniach,
 • kosztach utrzymania.
Informacje są potrzebne jest to do oszacowania zdolności kredytowej, bo dopiero wówczas bank może zaproponować kredyt. Wymagania i sposób przekazania informacji może być nieco inny w każdym z banków.

Najlepszy kredyt gotówkowy 30000 zł? Najtańszy? Aby porównać kredyty pod względem ceny, należy zwrócić uwagę na koszt całkowity kredytu oraz jego RRSO.

Najlepszy kredyt gotówkowy 30000 zł?

Wybór dobrego kredytu to oczywiście przemyślana końcowa decyzja. Wymaga jednak przeprowadzenia analizy kilku propozycji. Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę kluczowe czynniki, jakimi są: koszty kredytowe oraz okres spłaty zobowiązania.

Oprocentowanie jest jednym z najważniejszych elementów każdego kredytu, ponieważ wpływa na koszt odsetkowy. Im niższe oprocentowanie, tym taniej pożyczasz pieniądze. A przy finansowaniu na 30000 zł, to przeważnie odsetki stanowią największą część kosztów całkowitych kredytu.

Dokładnie przeanalizuj oferty i porównaj je, aby wybrać najlepszą. Dodatkowo zwróć uwagę na „haczyki promocyjne”, jeżeli takie są. Mogą one dotyczyć obniżonego oprocentowania, niższej prowizji, mniejszej raty kredytowej, itd.

Czy kredyt na 30 tys. zł można wziąć bez zaświadczeń?

Kredytu gotówkowego na kwotę 30 tysięcy złotych nie można uzyskać bez odpowiednich zaświadczeń. Jakie zaświadczenie będzie potrzebne?

Dokumenty związane z uzyskiwanymi zarobkami i o zatrudnieniu są priorytetowe. Czasami może wystarczyć wyciąg bankowy, na który wpływa wynagrodzenia czy zeznanie podatkowe PIT-11. Dokumenty związane z uzyskiwanymi zarobkami są niezbędne i konieczne do przeprowadzenia oceny zdolności kredytowej. Jest to kluczowym element, który decyduje o przyznaniu kredytu.

Przy ocena zdolności kredytowej brane są również m.in. wydatki w gospodarstwie czy liczba osób na utrzymaniu.

Czy brak wymaganych dokumentów potwierdzających dochody lub deklaracja (oświadczenie) o uzyskiwanych dochodach pozwalają wnioskować o tak wysoki kredyt? Nie, absolutnie nie ma wówczas żadnych możliwości, aby kredyt otrzymać.

Banki wymagają od potencjalnych kredytobiorców stabilnej sytuacji finansowej, która gwarantuje zdolność do spłaty zaciągniętego zobowiązania.

Kto może ubiegać się o kredyt gotówkowy o wartości 30 tysięcy?

O kredyt gotówkowy o wartości 30 tys. zł ubiegać się może obecny lub nowy klient banku, o ile spełni kryteria postawione przez daną instytucję.

Przede wszystkim musi to być osoba pełnoletnia i mające pełną zdolność do czynności prawnych. Ale nie jest to jedyne wymaganie stawiane przez banki, aby taką pożyczka w wysokości 30 tys. złotych otrzymać.

Każdy bank udzieli finansowanie w kwocie 30 tysięcy, jeżeli uzyska ona odpowiednią ocenę kredytową.

Zamierzasz złożyć wniosek o kredyt na kwotę 30 tysięcy złotych? Musisz zatem:

 • mieć ukończone 18 lat i posiadać ważny dokument tożsamości,
 • uzyskiwać stały udokumentowany dochód – niekoniecznie musi to być umowa o pracę na czas nieokreślony, może to być umowa o pracę, ale także umowy cywilnoprawne, np. zlecenie lub o dzieło, jak również świadczenia emerytalne i rentowe;
 • mieć zdolność kredytową do spłaty zobowiązania przy ustalonych parametrach – to już oceni bank na podstawie dostarczonych dokumentów o zarobkach, miesięcznych kosztach utrzymania, spłacanych innych zobowiązaniach oraz kilku innych czynników;
 • wykazać się dobrą historię kredytową w BIK – kredyt 30 tys bez BIK? Nie jest możliwy do uzyskania w banku; każdy sprawdzi stan zadłużenie potencjalnego kredytobiorcy i to jak spłaca i spłacał w przeszłości swoje zobowiązania.

Wystarczy, że jeden z elementów oceny kredytowej będzie negatywny – zdolność lub wiarygodność kredytowa – aby wniosek został zaopiniowany negatywnie.

Żaden z banków nie udzieli kredytu osobom znajdujących się w tzw. rejestrach dłużników, np. KRD lub ERIF.

Pamiętaj zatem, aby odpowiednio wcześnie przygotować się do złożenia wniosku o kredyt na 30 tys. zł. Możesz pobrać wcześniej raport BIK, aby sprawdzić, jaką posiadasz ocenę scoringową oraz ewentualnie jest jeszcze czas, aby poprawić zdolność kredytową, np. zamykając limity w koncie lub na karcie, ewentualnie wcześniej spłacając kredyt lub pożyczkę.

Można również zawnioskować o podwyżkę, zmianę umowy z pracodawcą, ale wymaga to czasu. Na przykład podwyżka miesiąc przed złożeniem wniosku nie poprawi zdolności, ale włączenie np. umowy zlecenia nawet na 300 zł odpowiednio ją zwiększy.

Jakie dokumenty przygotować – kredyt gotówkowy na 30 tys. zł?

Procedura kredytowa nie jest skomplikowana i nie wymaga zbyt dużej liczby dokumentów i formalności. Nie jest to w końcu kredyt hipoteczny.

Wniosek o kredyt gotówkowy na 30 tys. zł złożysz nawet przez internet w 100%, przez aplikację mobilną lub w modelu hybrydowym, tzn. częściowo odbywa się online, a częściowo podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem banku.

Niezależnie od wyboru metody aplikowania o kredyt gotówkowy na 30 tysięcy złotych, to i tak wymagane będą określone dokumenty, które należy dołączyć do wniosku o kredyt.

Ubiegając się o kredyt gotówkowy na 30 tys. zł, przygotuj wcześniej:

 • dowód osobisty, przyda się również podczas pierwszego kontaktu z bankiem,
 • dokumenty potwierdzające otrzymywane dochody – ich rodzaj określa bank, ale najczęściej jest to zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy.

Czy można ubiegać się o kredyt 30 tys. bez zaświadczeń? Najczęściej nie. Nowi klienci banku, jeżeli chcą skorzystać z atrakcyjnego kredytu gotówkowego, muszą zaświadczenie o zarobkach dołączyć do wniosku.

Natomiast kredyt w wysokości 30 tysięcy bez zaświadczeń jest możliwy do uzyskania wyłącznie przez klientów ubiegających się o kredyt w banku, który prowadzi ich rachunek i na który wpływają dochody z pracy lub z emerytury, czy renty.

Ile wynosi rata kredytu 30 tysięcy na 3 lata?

A jaka może być rata dla kredytu gotówkowego w wysokości 30 tys. zł na lat 3? Bank może to dokładnie wyliczyć, ale nie oznacza to, że nie jest możliwe jej oszacowanie, a nawet precyzyjne wyliczenia. Należy przyjąć tylko pewne określone założenia

Oprocentowanie kredytu nominalne w skali roku 11.85%. Prowizja 0%. Jedynym kosztem są odsetki, a raty równe.

Obliczenia rat równych i kosztu odsetkowego:

 • 36 miesięcy – 3 lata: 994,28 zł – 5 794,13 zł.

Ile wynosi rata kredytu 30 tysięcy na 5 lat?

Konieczne jest zwrócenie uwagi, że wyszukiwarka kredytowa, ale i kalkulator kredytowy na stronach banków, tylko szacuje raty kredytowe. Zatem nie przedstawia dokładnych wyliczeń.

Wynika to z tego, że oferta kredytu zależy od tego, jak bank oceni naszą zdolność i wiarygodność kredytową. A do tej pory, żadne dostępne narzędzie finansowe nie bierze pod uwagę tych uwarunkowań.

Jeżeli jednak chcemy poznać wysokość raty kredytu gotówkowego 30 tys. zł na 5 lat, to można nie tyle raty oszacować, ale dokładnie wyliczyć przyjmując określone założenia:

Kredyt gotówkowy na 30 tys. zł. Oprocentowanie nominalne roczne 11,85%. Prowizja od udzielonego kredytu 0 zł i koszt odsetek jest jedynym kosztem.

Wysokość rat równych oraz kosztu odsetkowego:

 • 5 lat (60 miesięcy): 665,06 zł – 9 903,70 zł.

Jaka rata dla kredytu na 5 lat?

Na krótko zatrzymajmy się na innych wyliczeniach. Spójrzmy na to, jak wysokość raty będzie się kształtować przy innych wartościach kredytu, ale z okresem spłaty wynoszącym 5 lat.

Okres kredytowania 5 lat – 60 równych rat miesięcznych. Oprocentowanie nominalne 11,75% roczne. Jedyny koszt, to odsetki.

Wysokość rat oraz całkowity koszt (odsetkowy) kredytu:

 • 1 tys. zł: 22,12 zł – 327,10 zł.
 • 5 tys. zł: 110,59 zł – 1 635,50 zł.
 • 10 tys. zł: 221,18 zł – 3 270,99 zł.
 • 15 tys. zł: 331,77 zł – 4 906,49 zł.
 • 20 tys. zł: 442,37 zł – 6 541,99 zł.
 • 25 tys. zł: 552,96 zł – 8 177,48 zł.
 • 30 tys. zł: 663,55 zł – 9 812,98 zł.
kredyt od 1 tys. zł do 30 tys. zł na 5 lat raty kredytowe
Wysokość raty kredytu do 30 tys. zł. Okres kredytowania 5 lat. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Ile wynosi rata kredytu 30 tysięcy na 6 lat?

Korzystając z porównywarki kredytów gotówkowych możesz w kilkadziesiąt sekund oszacować raty kredytowe. Ustalisz w dowolny sposób parametry kredytu, zmieniając zarówno wysokość, jak i okres kredytowania. Ale jest to jedynie narzędzie informacyjne.

Wysokość raty, ale i kosztu kredytowego, będzie różniła się z tym co otrzymasz w kalkulatorze, a z tym co przedstawi bank.

Wyliczmy zatem dokładnie – ponieważ przyjmiemy konkretne założenia – wysokość raty kredytu gotówkowego 30 tys. zł na 6 lat.

Kredyt gotówkowy na 30 tys. zł 6 lat. Nominalne oprocentowanie w skali roku 11,85%. Koszt odsetek jest jedynym kosztem kredytowym.

Raty równe – koszt odsetkowy (całkowity):

 • 6 lat (72 miesiące): 584,17 zł – 12 060,12 zł.

Ile wynosi rata kredytu 30 tysięcy na 7 lat?

Jaka będzie rata dla kredytu gotówkowego na 30 tys. zł na 7 lat? Będzie duża, ale mniejsza niż dla kredytu gotówkowe 30 tys. zł na lat 6.

Jeżeli chcesz wiedzieć, ile dokładnie wyniesie rata dla konkretnego kredytu, to należy skontaktować się z wybranym bankiem. Po sprawdzeniu wstępnej zdolności kredytowej, przedstawi ofertę i oszacuje raty.

Kredyt gotówkowy na 30 tys. zł 7 lat. Oprocentowanie 11,85% (w skali roku). Odsetek są jedynym kosztem kredytowym. Nie ma prowizji i ubezpieczenia.

Wyliczenia: raty równe oraz koszt odsetek (= koszt całkowity):

 • 7 lat (84 miesiące): 527,18 zł – 14 282,99 zł.

Ile wynosi rata kredytu 30 tysięcy na 8 lat?

Wybierając kredyt gotówkowy na 30 tys. zł i decydując się na spłatę na 8 lat, wybieramy 96 miesięcznych rat kredytowych! To naprawdę bardzo długi czas kredytowania. Czy warto? Zaraz się przekonamy.

Podobnie jak w powyższych symulacjach przyjmijmy proste i takie same założenia dla których obliczona zostanie rata i koszt odsetkowy.

Kredyt gotówkowy na 30 tys. zł na 8 lat. Oprocentowanie 11,85% (w skali roku). Prowizja 0 zł. Ubezpieczenia brak. Występuje tylko koszt odsetkowy

Wyliczenia dla rat równych – koszt odsetek (będący jednocześnie kosztem całkowity):

 • 8 lat (96 miesięcy): 485,12 zł – 16 571,15 zł.
Zapamiętaj! Okres kredytowania i wysokość raty ma wpływ nie tylko na obciążenie domowego budżetu, ale i na koszt całkowity kredytu.

Ile wynosi rata kredytu 30 tysięcy na 10 lat?

10 lat, jest to najdłuższy możliwy czas spłaty kredytu gotówkowego. Wysokość raty w zależności od wybranego banku, kształtuje się mniej więcej w zakresie 380 zł – 530 zł. Różnica jest znaczna, a to oznacza, że kredyt w jednym banku, w porównaniu do najlepszej oferty, może być droższy nawet o 22 tys. zł!

Kredyt gotówkowy na 30 tys. zł na 10 lat (120 rat kredytowych). Oprocentowanie: 11,85% (nominalne roczne). Koszt odsetek jest jedynym kosztem kredytowym.

Wysokość rat równych oraz kosztu odsetkowego:

 • 10 lat: 427,82 zł – 21 337,86 zł.

Ile wynosi rata kredytu 30 tys. zł?

Wiemy już, że wysokość raty kredytu może wyliczyć wyłącznie bank przedstawiając ofertę indywidualną. Ale wiemy również, że możliwe jest jej obliczenie przy ustalonych parametrach.

Przyjmijmy zatem inne założenie. Tym razem, oprocentowanie kredytu jest nieco niższe i wynosi 11,49% rocznie. Jednak występuje dodatkowy koszt – prowizja – 10% od wartości kredytu (300 zł). Prowizja jest płacona z góry.

Wyliczenia rat równych i kosztu całkowitego – odsetki + 300 zł prowizji (w zaokrągleniu do 1 zł):

 • 24 miesiące: 1 405 zł – 4 021 zł,
 • 36 miesięcy: 989 zł – 5 908 zł,
 • 48 miesięcy: 782 zł – 7 861 zł,
 • 60 miesięcy: 659 zł – 9 877 zł,
 • 72 miesiące: 578 zł – 11 957 zł.

Wniosek z powyższych wyliczeń? Im krótszy okres kredytowania, tym koszt całkowity będzie mniejszy. Nie każdy ma jednak taką zdolność kredytową, aby znacznie obniżyć czas spłaty. Rata kredytowa powinna być tak dobrana, aby nie byłą zbyt dużym obciążeniem dla naszego domowego budżetu.

Kredyt gotówkowy 30 tys. kalkulator rat

Korzystając z kalkulatora kredytów gotówkowych na 30 tys. zł przede wszystkim można:

 • zapoznać się z propozycjami kredytów,
 • oszacować wysokość raty kredytowej,
 • wysłać wniosek kontaktowy do banków.

Otrzymane wyliczenia to „oszacowanie wysokości raty„, ponieważ właściwą ratę kredytu może obliczyć wyłącznie bank. Jest to spowodowane tym, że oferta końcowa musi uwzględnić zdolność kredytową i wiarygodność kredytową, a oba te czynniki wpływające na ocenę kredytową, są wyliczane indywidualnie dla każdego klienta.

Porównywarka kredytowa nie może być traktowana jako ranking kredytów gotówkowych.

Zdecydowanym plusem kalkulatora jest to, że samodzielnie możemy ustalić okres kredytowania, np. 4 lata, 8 lat lub nawet i 10 lat, i sprawdzić wyliczenia rat. W ten sposób szacujemy, jak rata kredytowa będzie najodpowiedniejsza dla naszego domowego budżetu.

Kredyt gotówkowy w takiej wysokości nie jest wcale małym kredyt. Wiążą się z nim stosunkowo duże koszty wynikające z oprocentowania i niekiedy również prowizji. Mogą być również dodatkowe opłaty, np. ubezpieczenie kredytu.

Wyliczenia rat i kosztów kredytowych dla równie popularnych kredytów i pożyczek gotówkowy: Kredyt gotówkowy 10 tysięcy złotych oraz dwukrotnie większy: Kredyt gotówkowy 20 tysięcy złotych.

Spłata kredytu w ratach równych czy malejących?

Kredyt gotówkowy niezależnie czy jest to 30 tys. zł na 3 lata czy na 5, można spłacać według rat stałych lub malejących.

Raty malejące to większe obciążenie w początkowym okresie spłaty, ale za to niższy koszt kredytu. Z upływem kolejnych miesięcy, spłata zobowiązania staje się coraz mniej odczuwalna, ponieważ wysokość raty maleje.

Raty stały natomiast nie zmieniają się przez cały okres kredytowania.

Spłata kredytu w ratach malejących wymaga większej zdolności kredytowej niż w przypadku rat stałych.

Kredyt gotówkowy 30 tys. zł. Oprocentowanie 11%

Poniższe obliczenia mają na celu wykazanie, że niższe oprocentowanie nominalne kredytu, to mniejszy koszt odsetkowy. Jeżeli jest to jedyny koszt kredytu, to oznacza to również tańszy kredyt.

Założenie do wyliczeń są następujące:

Kredyt 30 tys. zł. Oprocentowanie nominalne roczne: 11%. Nie ma innych kosztów poza odsetkami.

Raty równe i kosztów odsetkowych dla okresu 3-6 lat (36 – 72 miesięcy):

 • 3 lata: 982,16 zł – 5 357,81 zł.
 • 4 lata: 775,37 zł – 7 217,55 zł.
 • 5 lat: 652,27 zł – 9 136,36 zł.
 • 6 lat: 571,02 zł – 11 113,61 zł.

Kredyt gotówkowy 30 tys. zł. Oprocentowanie 12%

Oprocentowanie w tym przykładzie jest wyższe i wynosi 12%. Założenie podobne jak powyżej:

Raty równe i kosztów odsetkowych:

 • 3 lata: 996,43 zł – 5 871,45 zł.
 • 4 lata: 790,02 zł – 7 920,72 zł.
 • 5 lat: 667,33 zł – 10 040,01 zł.
 • 6 lat: 586,51 zł – 12 228,42 zł.

Tani kredyt gotówkowy 30 tys. zł? Oczywiście, że kredyt z oprocentowaniem 11%. Różnice w ratach może nie są może zbyt duże (zwłaszcza przy dłuższym czasie spłaty), ale w koszcie kredytowym są już dość wyraźne.

Koszt kredytu gotówkowego w banku

Jakie czynniki kosztowe w głównej mierze wpływają na koszt kredytu gotówkowego? Spośród najważniejszych można wymienić:

Prowizję kredytową za udzielenie kredytu. Jest to opłata jednorazowa, którą bank pobiera najczęściej jako określony procent wysokości kredytu. Obecnie wiele propozycji, nie tylko dotyczących kredytów na 30 tys. zł, to kredyty bez prowizji.

Kilkanaście miesięcy temu banki rekompensowały sobie jej brak ustalając wyższe oprocentowanie nominalne, ale obecnie nie ma takiej potrzeby, bo i tak oprocentowanie jest na wysokich poziomach.

Prowizja od kredytu gotówkowego ma szczególny wpływ na koszt kredytu przy krótkim okresie kredytowania. Przykład: Prowizja 3% dla kredytu gotówkowego 30 tys. zł wyniesie 900 zł.

Oprocentowanie nominalne kredytu. Od jego wysokości zależy kwota zapłaconych odsetek. Im jest one niższe, tym zmniejsza się koszt kredytu.

Oczywiście suma zapłaconych odsetek zależy również od wysokości kredytu, czasu spłaty, rodzaju rat oraz daty wypłaty kredytu i daty płatności rat.

Bardzo istotnym jest również wybór oprocentowania kredytu, czy będzie to oprocentowanie stałe czy zmienne.

 • Oprocentowanie stałe – nie zmienia się podczas całego okresu kredytowania, oferowane jest najczęściej przy kredytach krótkoterminowych.
 • Oprocentowanie zmienne – zależy od wysokości stóp procentowych ustalanych przez RPP. Składa się ono ze stałej marży oraz wskaźnika WIBOR. Wzrost oprocentowania powoduje wzrost płaconej raty, spadek oprocentowania oznacza spadek wysokości raty.

Podpisując umowę o kredyt gotówkowy otrzymujemy harmonogram spłat kredytu. W przypadku kredytu gotówkowego o zmiennej stopie oprocentowania obowiązuje ona do czasu, gdy oprocentowanie nie zostanie podwyższone lub zmniejszone (jeżeli zmienią się główne stopy NBP). Jeżeli nastąpi taka zmiana, to bank przekazuje nowy harmonogram spłat, z nowo wyliczonymi ratami.

Kredyt gotówkowy 30 tys. zł przez internet

Czy są dostępne kredyty gotówkowe 30 tys zł przez internet? Tak, są takie kredyty. I nie tylko na 30 tys. zł. Kredyt oferowany jest m.in. przez Alior Bank czy pożyczka mobilna online w Raiffeisen Bank.

Jak przy zwykłym kredycie, również w przypadku kredytów gotówkowych przez internet należy wysłać wniosek przez internet. Tylko w tym przypadku jest to wniosek kredytowy, a nie kontaktowy. Ale i tak bank przedzwoni do nas, aby potwierdzić dane i przeprowadzić procedurę aplikującą.

Czy wiesz, że jeżeli spłacasz kilka kredytów gotówkowych, to możesz je wszystkie połączyć w jeden nowy kredyt i jednocześnie zmniejszyć ratę? Sprawdź i porównaj: kredyt konsolidacyjny 30 tys. zł.

Jeżeli ocena zdolności kredytowej będzie pozytywna, to wszystkie szczegóły kredytu zostaną przekazane telefonicznie oraz drogą mailową.

Procedura w przypadku kredytów gotówkowych przez internet w każdym banku może być różna. Ale prawdopodobnie będziemy musimy wysłać:

 • na adres mailowy banku kopię dowodu osobistego,
 • wyciąg z konta z ostatnich trzech miesięcy,
 • numer konta do wypłaty kredytu.

Co ciekawe, w przypadku kredytów internetowych, podpisania umowy może się odbyć elektronicznie, kurierem, przez telefon lub w oddziale banku.

Ranking kredyt gotówkowy 30 tysięcy

Czy jest możliwe, aby stworzyć ranking kredytów gotówkowych 30 tys. zł ? Niestety, ale nie znajdziemy nigdzie rzeczywistego rankingu kredytów gotówkowych. Jest to spowodowane tym, że propozycje kredytów gotówkowych w bankach ciągle podlegają zmianom i ranking kredytów w kwietniu będzie już nieaktualny na końcu miesiąca. Poza tym, w żadnym rankingu nie jest możliwe uwzględnienie wszystkich czynników, które wpływają na cenę kredytu gotówkowego.

Prezentowane rankingi kredytowe w internecie trudno jest nazwać je rankingami z tego powodu, że nie uwzględniają one oceny kredytowej potencjalnego kredytobiorcy.

Jeżeli potrzebujemy kredyt gotówkowy na dowolny cel w wysokości 30 tys. zł na 3 lata, to należy poświęcić kilka minut i porównać propozycje dostępne w bankach.

Kredyt gotówkowy i obowiązek informacyjny banku

Pamiętaj! Kredyt gotówkowy jest kredytem konsumenckim. Bank, zgodnie z Ustawą o Kredycie Konsumenckim, ma określone obowiązki względem konsumenta, w tym obowiązek informacyjny dotyczący:

 • warunków uzyskania kredytu,
 • terminów i sposobów wypłaty,
 • zasady spłat,
 • wymaganego zabezpieczenie,
 • całkowitej kwoty do zapłaty,
 • wszelkich koszty, które musimy ponieść w związku z udzieleniem kredytu: prowizja, odsetki, inne opłaty (RRSO kredytu oraz całkowity koszt).

Czy kredyt gotówkowy ma plusy?

Kilka plusów kredytów gotówkowych znaleźć można… Oczywiście, że kredyt gotówkowy to wygodny i szybki sposób na uzyskanie dodatkowych pieniędzy na dowolny cel konsumpcyjny. Ich najważniejszymi zaletami są:

 • szybkość uzyskania – wystarczy posiadać stałe źródło dochodu oraz pozytywną historię kredytową,
 • dostępność – banki oferują niejednokrotnie po kilka różnych kredytów i pożyczek gotówkowych, również przez internet,
 • dowolność w ustaleniu parametrów, przy czym wysokość i okres kredytowania zależy od zdolności kredytowej.

Wybierając kredyt, mierz siły na zamiary

Wybór najlepszego kredytu gotówkowego na kwotę 30 000 złotych wymaga starannej analizy i porównania ofert dostępnych na rynku. Oprocentowanie i ogólne warunki spłaty są kluczowymi czynnikami, na które należy koniecznie zwracać uwagę. I to nie tylko szukając kredytu gotówkowego 30000 zł.

Nie ma co się spieszyć z wyborem banku. Liczy się to, aby sprawdzić, gdzie będzie taniej, nawet gdyby miało to nam zająć kilka dni. Wybór korzystniejszej oferty jest istotne, bo ostatecznie to chodzi o Twoje pieniądze. Oddasz zawsze więcej niż tylko pożyczony kapitał. A im mniejszy będzie koszt, tym lepiej.

Wysokość kredytu oraz czas spłaty powinny być ustalone zgodnie z rzeczywistymi potrzebami i możliwościami finansowymi.

Bank oceniając naszą zdolność kredytową, nie jest w stanie uwzględnić tego, co może się wydarzyć w przyszłości. My również tego nie wiemy. Ale, jeżeli wiemy, że za kilka miesięcy czekają nas wydatki, które obciążą domowy budżet w znacznym stopniu, to należy wziąć to pod uwagę i być może zrezygnować z kredytu lub zmniejszyć wysokość finansowania.

W serwisie kredytyporownywarka.pl w każdym dniu znajdziesz najnowsze zestawienia kredytowe (nie tylko gotówkowe). Korzystając z kalkulatorów oszacujesz raty kredytowe i skontaktujesz się z bankami, których propozycją możesz być zainteresowany.


Źródła:
1 Ustawa o kredycie hipotecznym https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20111260715/U/D20110715Lj.pdf.

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok