Najlepsze porównanie kredytów i pożyczek

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

Najlepsze porównanie kredytów i pożyczek? Dosłownie wszędzie w internecie możemy natrafić na propozycję kredytów i pożyczek bankowych. Tylko tutaj najlepsze, najtańsze i do tego w promocji. Czy warto jest weryfikować informacje czy może skupić się na szukaniu korzystnej cenowo oferty?

najlepsze porównanie kredytów i pożyczek z porównywarkami

Każdy specjalista doradzi, że jeżeli zależy nam na tanim kredycie, to nie ma innej opcji jak tylko porównanie kilku ofert kredytowych. Nawet i najmniejsza różnica w koszcie całkowitym, to tańszy lub droższy kredyt. Różnica w miesięcznej racie może wynieść nawet i kilkadziesiąt złotych (a w przypadku kredytów hipotecznych, to i nawet kilkaset), a to sprawia, że roczny koszt kredytowy może być zbyt wysoki (w zależności od wysokości kredytu i czasu jego spłaty). Dlaczego więc przepłacać?

W życiu najczęściej jest tak, że niewiele rzeczy dostajemy za darmo. A zwłaszcza w sferze finansowej. Tańszy kredyt? Oczywiście, ale należy założyć konto bankowe lub wykupić ubezpieczenie. W zamian otrzymamy obniżone oprocentowanie lub prowizję. Ale czy faktycznie będzie to najkorzystniejsze rozwiązanie (czyt. najtańsze)?

I właśnie dlatego należy porównywać kredyty. Czy korzystać w takiej sytuacji z porównywarki? Oczywiście, że można i warto. Przede wszystkim dlatego, że ułatwia znalezienie oferty, a po wpisaniu określonych parametrów otrzymujemy listę banków, oszacowanie raty i możliwość szybkiego kontaktu.

Ale porównywarka nie jest oczywiście zestawieniem czy rankingiem najtańszych kredytów i pożyczek. Musimy wziąć pod uwagę, że KAŻDA oferta jest indywidualna i zależy między innymi od tego, jaką mamy zdolność kredytową i czy nasza historia kredytowa jest pozytywna.

Najlepsze porównanie kredytów i pożyczek, czyli jak działa porównywarka

Na początku należy określić jaki konkretny produkt nas interesuje. Czy ma to być kredyt gotówkowy, mieszkaniowy, a może pożyczka niebankowa krótkoterminowe lub ratalna.

Następnie wpisuje określone parametry szukanego produktu, przede wszystkim wysokość kredytu/pożyczki i czas przez jaki zamierzamy go spłacić. W przypadku kredytów bankowych dowiemy się ile wyniesie w przybliżeniu rata, prowizja, oprocentowanie nominalne i RRSO. W przypadku pożyczek niebankowych uzyskuje informacje dotyczące pożyczki i możliwość rejestracji i złożenia wniosku o pożyczkę.

Najważniejsze jest jednak to, że w przypadku kredytów i pożyczek bankowych mamy dostęp do formularza kontaktowego. Wypełnienie zajmuje nam dosłownie kilka minut. Należy wpisać tylko podstawowe dane, takie jak:

  • imię i nazwisko,
  • numer telefonu,
  • adres mailowy.

Pozwala to na kontakt pracownika banku lub pośrednikowi finansowemu (dotyczy to przede wszystkim kredytów mieszkaniowych). Co jest bardzo ważne, wniosek kontaktowy jest szyfrowany, a więc Twoje dane są bezpieczne, znane tylko odbiorcy docelowemu (bank lub pośrednik finansowy). Portal finansowy Kredyty Porównywarka w żaden sposób nie ma do nich dostępu, a tym samym nie przetwarza Twoich danych osobowych.

Oczywiście można wysłać zapytanie do więcej niż jednego banku (i tak to powinno wyglądać, ponieważ na tym polega porównanie ofert bankowych – wystarczą nawet tylko dwie oferty, aby znaleźć atrakcyjniejszą cenowo propozycję.

Czy wysłanie więcej niż jednego wniosku kontaktowego obniża mój scoring kredytowy?

Takie było niebezpieczeństwo jeszcze kilka miesięcy temu. Taka sytuacja mogła się zdarzyć, jeżeli w przeciągu kilku tygodni składaliśmy wiele zapytań kredytowych. Złożenie wniosku kredytowego do więcej niż jednego banku nie obniża scoringu kredytowego. Wnioski dotyczące tego samego kredytu (np. o kredyt konsolidacyjny), które zostały złożone w ciągu 14 dni są traktowane przez Biuro Informacji Kredytowej (BIK) jako jeden. Nie wpływa to zatem na naszą sytuację scoringową i nie wpłynie na jego wynik.

Analiza scoring to suma punktów, które otrzymujemy w BIK na podstawie analizy spłacanych i niespłacanych terminowo zobowiązań. Im lepsza jest taka ocena, to i warunki oferty kredytowej powinny być lepsze.

Nie bójmy się zatem porównywać kredyty i pożyczki, ponieważ leży to w naszym, finansowym interesie.

Przeczytaj również: 10 istotnych porad, zanim wybierzesz kredyt lub pożyczkę gotówkową.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok