Najlepsze połączenie kredytów w jeden

Najlepsze połączenie kredytów w jeden? Kredyt konsolidacyjny i konsolidacja kredytu i pożyczek bankowych. O co w tym wszystkim chodzi? Po co konsolidować zobowiązania bankowe? W krótkim artykule poznasz zalety takiego rozwiązania, jak również i wady oraz zapoznasz się z najnowszymi propozycjami w bankach.

najlepsze połączenie kredytów w jeden

Spłacasz obecnie kilka kredytów w różnych bankach? A może jest to kredyt w jednym banku, pożyczka gotówkowa w drugim, a jeszcze dodatkowo limit kredytowy na rachunku i karta kredytowa?

Kilka różnych rat spłacanych w różnych termiach i w różnych wysokościach nie jest problemem. Można ustalić przelewy stałe i poradzić sobie z takim „wyzwaniem”. Gorzej jest, kiedy suma tych płatności staje się zbyt dużym obciążeniem w domowym budżecie. Stopy procentowe zostały podwyższone, inflacja przekracza 17% w skali roku, tym samym wydatki zajmują coraz większą część domowego budżetu, a dochody nie rosną…

Oczywiście można poszukać dodatkowego dochodu, ale ewentualne ekstra pieniądze pojawią się najwcześniej za kilka tygodni… Można również ograniczyć pewne wydatki, ale opłaty za czynsz, media czy raty kredytowe będzie trzeba płacić. A kto wie czy za miesiąc ponownie nie będzie więcej.

W jaki innym sposób można poprawić sytuację w domowym budżecie? Być może spotkałeś się z pojęciem konsolidacji, które potocznie oznacza połączenie. W naszym konkretnym przypadku dotyczy ono konsolidacji kredytów, czyli połączenia zobowiązań bankowych w jeden nowy kredyt.

Co to jest konsolidacja kredytowa w banku?

W praktyce polega to na tym, że bank udziela nowego kredytu – kredytu konsolidacyjnego – który jest przeznaczony na spłatę dwóch lub większej liczby kredytów i pożyczek bankowych, które zostały wyszczególnione we wniosku kredytowym.

Zaletą konsolidacji kredytowej jest nie tylko to, że ograniczasz liczbę spłacanych zobowiązań do minimum, ale i również to, że nowa rata kredytowa może być znacznie niższa od sumy rat konsolidowanych kredytów. Dlaczego tak się dzieje? Z jednego prostego powodu: następuje wydłużenie kredytowania. Im dłużej spłacasz kredyt, tym i rata kredytowa będzie mniejsza.

Ale, ale… Jest jedno ALE, o którym należy pamiętać. Każdy kredyt – gotówkowy, hipoteczny, konsolidacyjny – jest oprocentowany. To oznacza, że naliczane są odsetki. Oprocentowanie kredytu może wynieść 9%, ale i 15%. Im jest ono większe, tym więcej odsetek za pożyczony kapitał musisz zapłacić. Dodatkowo koszt odsetkowy rośnie wraz z czasem spłaty zobowiązania. Zatem w dużym skrócie można napisać, że:

Im wyższe jest oprocentowanie kredytu, jego wysokość oraz czas kredytowania, tym większy jest koszt odsetkowy. Tym sam rośnie całkowity koszt kredytu oraz CAŁKOWITA WYSOKOŚĆ ZADŁUŻENIA, które będzie większe niż przed konsolidacją.

Czyli konsolidacja kredytów nie ma sensu?

Nie, oczywiście, że ma sens, jeżeli zależy Tobie na poprawie płynności finansowej w domowym budżecie.

1. Niższa miesięczna rata, pozwala ograniczyć wydatki związane z obsługą zadłużenia, zmniejszyć stronę wydatkową i być może utworzyć poduszkę finansową na gorsze czasy. Jeżeli nie będziesz zadłużać się w przyszłości, racjonalnie podchodził do wydatków, to z dużym prawdopodobieństwem dokonasz sanacji domowych finansów.

2. Konsolidacja kredytów poprawia zdolność kredytową. Dla osób, które mają dobrą sytuacją finansową, a raty kredytowe nie obciążają nadmiernie domowych finansów, mogą skorzystać z kredytu konsolidacyjnego z dodatkową gotówką na dowolny cel.

Przeniesienie kredytu konsolidacyjnego do innego banku

W jakim banku skonsolidujesz zadłużenie lub porozmawiasz o kredycie konsolidacyjnym? Praktycznie w każdym. Należy brać jednak pod uwagę, że propozycje kredytowe są mocno zróżnicowane pod względem oferty, warunków konsolidacyjnych i produktów podlegających połączeniu.

Poniżej możesz się skontaktować z wybranymi bankami w sprawie kredytu. Wystarczy wysłać formularz kontaktowy i poczekać na telefon ze strony doradcy bankowego. Kontakt jest oczywiście bezpłatny i nie zobowiązuje do skorzystania z propozycji.

Jakie kredyty i pożyczki można skonsolidować kredytem konsolidacyjnym?

W zasadzie są to wszystkie kredyty i pożyczki bankowe:

 • gotówkowe,
 • hipoteczne,
 • mieszkaniowe,
 • samochodowe,
 • ratalne,
 • odnawialne,
 • limity w koncie,
 • karty kredytowe.

W praktyce to jednak bank decyduje o tym, jakie produkty i w jakiej liczbie mogą zostać spłacone nowym kredytem. Nie można skonsolidować pożyczek zaciągniętych w instytucjach pożyczkowych! Owszem, można chwilówki i pożyczki ratalne spłacić, ale tylko z dodatkowej gotówki w ramach kredytu konsolidacyjnego lub korzystając z pożyczki konsolidacyjnej.

Najlepsze połączenie kredytów w jeden, czyli jak wybrać kredyt konsolidacyjny?

Najlepsze połączenie kredytów w jeden? Przede wszystkim należy zapoznać się z propozycjami, skontaktować się z wybranymi bankami i porozmawiać z doradcą. Dzięki odpowiednio przeprowadzonej analizie, znajdziesz kredyt odpowiadający Twoim potrzebom.

Niezależnie jednak od tego, jaki będzie główny cel konsolidacji, czy chcesz zmniejszyć ratę, czy uzyskać kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką, należy:

Oferty kredytów konsolidacyjnych porównać. Z dwóch ofert kredytowych – uwzględniając czynnik kosztowy –  z pewnością jeden będzie tańszy.

Najczęściej stosowanym wskaźnikiem do porównywania ceny kredytu jest całkowity koszt oraz oprocentowanie RRSO. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania przedstawia koszty kredytowe (poza oprocentowaniem, jest to np. prowizja, opłaty dodatkowe, itp.) w ujęciu rocznym i procentowo do kwoty kredytu.

Natomiast całkowity koszt prezentuje koszt w ujęciu złotówkowym (jeżeli PLN jest walutą udzielonego kredytu) i zawiera odsetki i koszty pozaodsetkowe.

Kredyt konsolidacyjny o niższym RRSO i koszcie całkowitym jest oczywiście tańszy. Pamiętać należy o tym, że porównywać w ten sposób można kredyty o jednakowych wartościach, co do jego wysokości, czasy spłaty, rodzaju rat.

Decyzja o połączeniu kredytów w jeden i wybraniu kredytu konsolidacyjnego powinna być decyzją przemyślaną. Powinniśmy odpowiedzieć sobie czy stać na zaciągnięcie zobowiązania, czy poradzimy sobie z jego spłatą za miesiąc i za kilkanaście miesięcy. Korzystając z jakiegokolwiek produktu finansowego, należy zdawać sobie sprawę, że oprócz zalet, mają one również swoje wady.

3 komentarze do “Najlepsze połączenie kredytów w jeden”

 1. 8 Marzec 2022 r.

  W Pekao SA jest pożyczka konsolidacyjna do 10 lat.
  Specjalna oferta ważna do 31.03.2022 r.
  Mogą z niej skorzystać nowi Klienci, którzy w okresie obowiązywania oferty złożą kompletny wniosek kredytowy – formularz kontaktowy.

  pożyczka konsolidacyjna pekao

  pożyczka konsolidacyjna pekao - prowizja, czas kredytowania

  Kalkulator rat pożyczki konsolidacyjnej:

  pożyczka konsolidacyjna pekao kalkulator

  1. Prowizja 0% dotyczy Pożyczki Ekspresowej. Przeznaczona może być na spłatę udzielonych pożyczek lub kredytów oraz na dowolny cel w wysokości do 50% kwoty spłacanych zobowiązań.
  2. Pożyczka nie może być przeznaczona na spłatę pożyczek lub kredytów udzielonych przez Bank Pekao.
  3. Dla pożyczek 1 000 zł – 2 999 zł okres spłaty wynosi od 1 – 3 lata. Dla pożyczek 3 000 zł – 14 999 zł okres spłaty do 8 lat, dla pożyczek 15 000 – 200 000 zł spłatę do 10 lat.

  Bank podejmuje decyzję o udzieleniu pożyczki po ocenie zdolności kredytowej.

  Informacje na temat pożyczki konsolidacyjnej dostępne są:

  – w oddziałach banku,
  – placówkach oznaczonych „Bank Pekao S.A. Partner”,
  – u Partnerów Sprzedaży,
  – na pekao.com.pl.

  RRSO 11,01% dla założeń: całkowita kwota pożyczki 40 697 zł, pożyczka zaciągnięta na 65 miesięcy, oprocentowanie zmienne 10,49% w stosunku rocznym, całkowity koszt pożyczki” 12 824,31 zł, w tym: odsetki 12 824,31 zł, całkowita kwota do zapłaty 53 521,31 zł, płatna w 64 ratach miesięcznych po 823,40 zł, ostatnia rata wyrównująca 823,71 zł. Kwota udostępniana pożyczkobiorcy 40 697,00 zł. Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego wg stanu na 17 grudnia 2021 r.

  Powyższe informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.

 2. Warunki nie najgorsze, ale ja się nie odważę napisać czy warto wziąć… Porównaj z pozostałymi ofertami z banków na takie same warunki i będziesz wiedział, gdzie jest taniej. Zastanowiłbym się jedynie nad dodatkową gotówką czy warto brać czy może zrezygnować. Jeżeli jednak pilnie jej potrzebujesz, nie boisz się wzrostu zadłużenia… No cóż, twoja decyzja.

 3. Witam

  Chciałbym skonsolidować:

  – dwa kredyty
  – ratalne pożyczki w parabanku.

  Moje zarobki – 2600 zł netto. W dniu wczorajszym odwiedziłem 3 banki i w jednym z nich otrzymałem następującą wstępną ofertę na poniższe zestawienie:

  – pożyczka w banku1 40 000 zł
  – linia debetowa w banku2 8800 zł
  – pożyczka ratalna w parabanku 2100 zł
  – pożyczka ratalna w Lendon 1900 zł

  Wstępna oferta banku: ok. 70 tys zł (z dodatkową gotówką) rat 120 po ok. 980 zł.

  Czy oferta jest korzystna z punktu widzenia doradcy kredytowego?

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok