Najlepsza wyszukiwarka kredyt pożyczka gotówkowa

2022-05-04 – ostatnia aktualizacja

Najlepsza wyszukiwarka kredyt pożyczka gotówkowa w bankach. Czy jest taka wyszukiwarka kredytów i pożyczek gotówkowych, która pokazuje najlepsze kredyty gotówkowe?

Wyszukiwarka kredyt pożyczka gotówkowa bankowa

Nie ma takiej wyszukiwarki lub porównywarki kredytów. Wyszukiwarka kredytowa ma przede wszystkim pomóc w znalezieniu banku, w którym weźmiemy kredyt gotówkowy. Prezentuje propozycje kredytowe i pożyczkowe.

Pozwala również na oszacowanie rat, dlatego często jest zwana kalkulatorem kredytów gotówkowych. Pamiętajmy jednak, że żaden kalkulator nie robi tego dokładnie, ponieważ ich wysokość zależy od indywidualnej oceny wiarygodności kredytowej klienta.

W opcjach wyszukiwarki można zaznaczyć:

 • wysokość kredytu gotówkowego,
 • czas kredytowania podany w miesiącach,
 • rodzaj rat,
 • czy jesteś klientem banku,
 • kredyt gotówkowy bez zabezpieczeń, bez zaświadczeń, bez zgody współmałżonka oraz kredyt bez ubezpieczenia,
 • możliwość skorzystania z innych produktów banku, aby obniżyć oprocentowanie.

Czy warto korzystać z wyszukiwarki kredytów i pożyczek gotówkowych?

Jeżeli szukasz najtańszego kredytu gotówkowego lub pożyczki gotówkowej, to oczywiście, żadna wyszukiwarka nie pokazuje rankingu kredytowego. Pozwala zapoznać się z informacją na temat najnowszych propozycji kredytowych w bankach, i do tego jest to charakterystyka ogólna.

Należy wziąć pod uwagę, że ŻADNA wyszukiwarka kredytów nie zawiera wszystkich banków, a ich liczba jest najczęściej ograniczona do nie więcej niż dziesięciu.

Co wyróżnia najlepsze wyszukiwarki kredytów gotówkowych?

 • dane dotyczące propozycji kredytowych są na bieżąco aktualizowane,
 • wyliczenie szacunkowe rat kredytowych,
 • oferty sponsorowane są zaznaczone i widoczne,
 • istnieją możliwości różnych opcji wyszukiwań,
 • szybkie wygenerowanie formularz kontaktowego do wybranego banku.

Czy można znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy z wyszukiwarką kredytów?

Powyżej zostało wspomniane, że wyszukiwarki czy porównywarki kredytowe nie są rankingami najtańszych kredytów. Co to właściwie oznacza, że kredyt gotówkowy jest tani?

Tani kredyt gotówkowy, to nie ten kredyt, który ma oprocentowanie nominalne na 0%, bo to nie jest jedyny koszt kredytu. Oprocentowanie może być ustalone na 0%, ale prowizja na 30% od wartości kredytu. I pożyczamy 5000 zł na 9 miesięcy… Czy będzie to tani kredyt gotówkowy?

Szukając taniego kredytu gotówkowego należy zwracać uwagę na wszystkie koszty związane z kredytem: odsetkowe i pozaodsetkowe.

Porównanie kredytów gotówkowych na podstawie RRSO

Najlepszą metodą na porównanie kredytów jest porównanie RRSO kredytów. Jest to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania uwzględniająca zarówno wysokość oprocentowania, jak i prowizję, ubezpieczenie oraz pozostałe koszty. Im niższe jest RRSO tym tańszy kredyt.

Wskaźnik RRSO uzależniony jest od wysokości kredytu oraz okresu kredytowania. Korzystając z rankingów i porównywarek kredytów gotówkowych nie znajdziemy dokładnych wyliczeń RRSO. Dlaczego?

Każda propozycja kredytowa w banku ma charakter ogólny. Kontaktując się z bankiem w sprawie kredytu, zbada on naszą zdolność kredytową, wiarygodność kredytową, na podstawie których „wystawi” ocenę scoringową. Dopiero wówczas może przedstawić nam indywidualną ofertę kredytową. Lepsza ocena = lepsza oferta. Dodatkowo jeszcze, przeważnie każdą propozycję kredytową możemy z bankiem negocjować.

Na całkowity koszt kredytu gotówkowego wpływa również rodzaj rat (równe malejące), data wypłaty kredytu oraz data płatności rat kredytowych. A jeżeli mamy oprocentowanie zmienne, to w przypadku zmiany wysokości stóp procentowych, zmieni się również koszt zobowiązania – wzrost oprocentowania, to droższy kredyt, spadek – całkowity koszt kredytu będzie mniejszy.

Kredyt hipoteczny sprawdzisz tutaj: wyszukiwarka i kalkulator kredytów hipotecznych – oszacowanie rat, zestawienie banków oraz kontakt z ekspertem finansowym.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok