Strona główna / Pożyczki pozabankowe przez internet / Najlepsza pożyczka pozabankowa w 2020 roku
najlepsza pożyczka pozabankowa w 2020 roku

Najlepsza pożyczka pozabankowa w 2020 roku

Najlepsza pożyczka pozabankowa w 2020 roku? Bardzo często są to pożyczki gotówkowe oferowane przez firmy pożyczkowe internetowe, ponieważ umożliwiają uzyskanie takiego finansowania bez wychodzenia z domu. Inną kwestią jest odpowiedź na pytanie, czy będzie to pożyczka z oprocentowaniem 0%, krótkoterminowa pożyczka do 60 dni lub ratalna.

Wybór firm pożyczkowych jest z pewnością bardzo duży, konkurencja ogromna, ale nie oznacza to, że będzie tanio.

Z pożyczek pozabankowych, zarówno udzielanych przez internet, jak i stacjonarnie, może korzystać, jak się szacuje, ok. 3-4 mln osób. W zdecydowanej większości osoby ubiegające się o takie finansowanie, posiadają dostateczną zdolność kredytową, ale uzyskują nieregularne dochody, bardzo często na podstawie umów cywilnoprawnych.

Dlaczego pożyczka gotówkowa pozabankowa nie może być tania, to osobny temat (krótko o tym poniżej), a jaka jest najlepsza pożyczka pozabankowa w 2002 roku? Przegląd firm pożyczkowych oraz pożyczek niebankowych przez internet można sprawdzić poniżej:

Pożyczki pozabankowe krótkoterminowe
Pożyczki pozabankowe na raty

Najlepsza pożyczka pozabankowa? Z pewnością najtańsza

Oprocentowanie nominalne pożyczki pozabankowej to nie jest jedyny parametr, który decyduje o koszcie całkowitym. Jest przecież jeszcze wiele innych elementów, które wpływają na jej cenę.

Oprocentowanie nominalne jest ważne w przypadku pożyczek gotówkowych długoterminowych na raty, a mniej istotne w krótkoterminowych do 60 dni. Od wysokości oprocentowanie nominalnego (oraz od wysokości pożyczki oraz czasu spłaty) zależy wysokość zapłaconych odsetek. Nie trzeba dodawać, że im więcej pożyczymy i im dłużej będziemy spłacać zadłużenie, tym więcej odsetek zapłacimy. Obecnie maksymalne roczne oprocentowanie wynosi 8% (stan na 11.4.2020 r.).

Dodatkowe często spotykane koszty, to między innymi:

  • opłata za rozpatrzenie wniosku,
  • opłata przygotowawcza,
  • prowizja za udzielenie pożyczki,
  • ubezpieczenie.

W niektórych firmach mogą jeszcze dojść koszty związane z obsługą domową, jeżeli płacimy raty do „ręki” przedstawicielowi firmy. Oczywiście te koszty są scedowane na klienta (tzw. „opłata za obsługę domową”).

Niebankowe pożyczki gotówkowe i wskaźnik RRSO

Rzeczywista stopa procentowa (RRSO) służy do porównywania pożyczek gotówkowych, ale niekiedy może wprowadzić w błąd. O ile dobrze się sprawdza w pożyczkach bankowych, to w przypadku pożyczek pozabankowych udzielanych na krótki termin (30-60 dni) może być nieco myląca. RRSO na poziomie 200% czy 1500% nie należą do rzadkości, dlatego poza RRSO powinniśmy sprawdzać i porównywać CKK (całkowity koszt pożyczki).

W przypadku pożyczek na raty, ponieważ udzielane są bardzo często na kilkanaście miesięcy, porównanie ofert pożyczkowych możemy przeprowadzić na podstawie wyliczeń RRSO.

Dlaczego pożyczki pozabankowa internetowe i stacjonarne są tak drogie?

Należy wziąć pod uwagę, że firmy pożyczkowe to nie są banki, ale zwykłe podmioty prowadzące działalność gospodarczą i finansują się ze środków własnych. Nie mogą zatem udzielać pożyczek, jak to ma miejsce w przypadku banków, z depozytów ludności. Muszą pozyskać kapitał od inwestorów, a to oczywiście kosztuje.

Jak podaje Polski Związek Instytucji Pożyczkowych (PZIP) w wydanej Opinii w sprawie zmian w ustawie o kredycie konsumenckim w związku z projektem „tarczy antykryzysowej”, w segmencie pożyczek krótkoterminowych, koszty operacyjne kształtują się na poziomie 15–27% kwoty udzielonej pożyczki.

Koszty operacyjne obejmuje również koszt ryzyka oscylującego w granicach 11% – jest to odsetek pożyczek straconych. Oznacza to, że przeciętny koszt pożyczki krótkoterminowej kształtuje się w rzeczywistości pomiędzy 26% a 38% kwoty pożyczki.

Natomiast koszty operacyjne w segmencie pożyczek długoterminowych oscylują między 27,5% do 51% kwoty pożyczki. Koszt ryzyka szacuje się na ok. 22%–25%. Całkowity koszty pożyczki udzielonej na okres ok. 12 miesięcy wynosi 49,5%–76% kwoty pożyczki.

Dodatkowo dochodzą jeszcze opłaty za informacje gospodarczą (konieczne do zbadania zdolności kredytowej), utrzymanie biur, sieci sprzedaży, personelu, reklamy oraz usług prawnych i IT.

Pożyczki pozabankowe. Śmieszna reklama to nie wszytko

Na co zwracać uwagę, jeżeli interesuje nasz najlepsza pożyczka pozabankowa w 2020 roku? Oczywiście powinniśmy patrzeć na jej cenę, chyba, że jest to czynnik drugorzędny (?!).

Cena pożyczki, to całkowity koszt, który musimy zapłacić za jej udzielnie. Jeżeli za pożyczkę pozabankową na 1000 zł na 30 dni zapłacimy 250 zł, to oznacza, że tyle wynosi cena pożyczki.

Wspomniane zostało już wspomniane powyżej, że sprawdzamy wszystkie koszty pożyczkowe, ale dodatkowo bardzo dokładnie należy zapoznać się z tabelą opłat i prowizji. Zwłaszcza na opłaty dotyczące wydłużenia czasu spłaty, wezwań i monitów do zapłaty, itp.

Konieczne jest, aby dokładnie zapoznać się z umową pożyczkową, zanim zostanie podpisana i poprosić o dokładne przedstawienie kosztów całkowitych – dokładnie wiedzieć, ile WIĘCEJ będziesz musiał oddać firmie pożyczkowej. Każda firma pożyczkowa (podobnie zresztą jak i banki) musi nam przedstawić formularz informacyjny – zanim podpiszemy umowę – w którym znajdują się wszystkie wyliczenia kosztów i informacje o pożyczce.

Nigdy nie kieruj się przy wyborze pożyczki, reklamami typu „darmowa pożyczka pozabankowa„. Omijaj ogłoszenia „na słupie” z podanym tylko numerem telefonu lub mailem z google. Korzystaj z usług firm, które działają już znaczny czas na rynku i są rozpoznawalne, mają swoją siedzibę, stronę www, telefon i skrzynkę mailową na adresie domeny. Podchodź racjonalnie do ofert pozabankowych i zawsze porównaj kilka ofert zanim wybierzesz i podejmiesz ostateczną decyzję.

  • Nie potrzebujesz pilnie pieniędzy? Nie pożyczaj!
  • Pożyczaj tylko w sprawdzonych firmach pożyczkowych!
  • Nigdy nie pożyczaj „na zapas” – im więcej pożyczasz, tym większy koszt pożyczki.

Pamiętaj! Zgodnie z Ustawą Konsumencką, możesz odstąpić od pożyczki w terminie 14 dni od zawarcia umowy.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok