Na co mogę przeznaczyć pożyczkę gotówkową z banku? Na dowolny cel

2023-08-07 – ostatnia aktualizacja

Na co mogę przeznaczyć pożyczkę gotówkową z banku? Niezmiennie popularna. Chętnie wybierana przez wielu Polaków: pożyczka gotówkową w banku. Pozwala załatać szybko domową dziurę finansową, bieżące wydatki, jak również może być przeznaczona na inwestycje. Czy warto? To już inna sprawa. Im taniej, tym lepiej oczywiście.

na co mogę przeznaczyć pożyczkę gotówkową z banku

Dzisiaj i jutro – wiele osób potrzebuje dodatkowych środków finansowych w różnych sytuacjach.

Kiedy budżet domowy jest napięty, a pojawiły się nieoczekiwane wydatki lub przyszedł czas na zrealizowanie założonych planów, warto rozważyć jest zaciągnięcie pożyczki gotówkowej.

Jest to popularna forma finansowania, która pozwala na uzyskanie potrzebnych funduszy w krótkim czasie. I co ważne, można je przeznaczyć na dowolny cel.

W tym artykule zostały przedstawione tylko niektóre możliwości przeznaczenia środków finansowych z pożyczki gotówkowej z banku.

Pożyczka gotówkowa na skonsolidowanie długów

Jednym z najczęstszych powodów zaciągania pożyczek gotówkowych jest konsolidacja długów. Jeśli masz wiele zobowiązań, takich jak kredyty, karty kredytowe lub inne pożyczki, to spłacanie ich wszystkich w jednym czasie, może być skomplikowane i kosztowne.

Korzystając z pomocą pożyczki gotówkowej możesz spłacić wybrane długi bankowe i skonsolidować je w jedno wygodne i łatwe do zarządzania zobowiązanie.

Lepszym rozwiązaniem jest pożyczka konsolidacyjna bankowa. Najczęściej jest niżej oprocentowana i pozwala uzyskać dodatkowe środki. Przy pożyczce gotówkowej zdolność kredytowa może być niewystarczająca do zaciągnięcia nowego i większego zobowiązania.

Pożyczka gotówkowa na remont mieszkanie lub domu

Innym popularnym sposobem wykorzystania pożyczki gotówkowej jest przeprowadzenie remontu mieszkania lub remont bd modernizacji domu.

Może to obejmować tylko przemalowania wnętrz, ale i bardziej czasochłonny, i wymagający większych nakładów finansowych, remont łazienki czy kuchni.

Pożyczka gotówkowa może pomóc w sfinansowaniu tych prac i poprawić wartość nieruchomości oraz komfort mieszkania.

Jeżeli szukasz np. finansowania na tzw. zielone plany remontowe, np. panele fotowoltaiczne, termiczne kolektory słoneczne, wentylacja z odzyskiem ciepła, wymianę źródeł ciepła, modernizację i ocieplenie domu, to wówczas sprawdź kredyt gotówkowy BNP Paribas na Zielone Zmiany.

Pożyczka gotówkowa na zakup środków transportu

Zakup ruchomości najczęściej jest finansowany z kredytu samochodowego. Ale nie zawsze. Niekiedy jednak mniej formalna i szybsza jest pożyczka gotówkowa.

Szukasz używanego dziesięcioletniego samochodu? Chcesz kupić motocykl od kolegi lub inny środek transport? Jeżeli nie masz wystarczających środków na jego zakup, to pożyczka gotówkowa może być rozwiązaniem.

Taką pożyczkę możesz wykorzystać, aby pokryć część kosztów lub nawet całość zakupu, a następnie spłacać ją w dogodnych ratach przez określony czas.

Pożyczka gotówkowa na edukację i rozwój zawodowy

Inwestowanie w swoją edukację i rozwój zawodowy to jest zawsze dobry pomysł. Jeśli planujesz podjęcie kursu, szkolenia lub studiów podyplomowych, pożyczka gotówkowa może pomóc w pokryciu kosztów związanych z nauką.

Dzięki temu możesz zdobyć nowe umiejętności i wiedzę. To z pewnością przyczyni się do zwiększenia Twoich szans na awans w obecnej pracy lub znalezienie lepiej płatnej.

Pożyczka gotówkowa na leczenie

Zdrowie jest najważniejsze, dlatego warto inwestować w swoje dobre samopoczucie i leczenie. Ale nie zawsze starczy środków finansowych.

Jeśli potrzebujesz finansowego wsparcia na koszty związane z leczeniem, pożyczka gotówkowa z banku może okazać się rozwiązaniem.

Możesz użyć jej do opłacenia wizyt lekarskich, badań diagnostycznych, leków czy nawet kosztownych procedur medycznych. Dzięki pożyczce będziesz mógł skupić się na swoim zdrowiu, nie martwiąc się o natychmiastowe pokrycie kosztów.

Pożyczka gotówkowa na wakacje i urlop

Podróże są marzeniem wielu osób. Jeśli chcesz spełnić swoje podróżnicze pragnienia, ale nie masz wystarczających oszczędności, pożyczka gotówkowa może pomóc w zrealizowaniu tych planów.

Możesz zaciągnąć pożyczkę na sfinansowanie wymarzonej wycieczki, podróży poślubnej lub nawet dłuższego urlopu.

Być może nie jest to najlepszy pomysł, aby realizować wakacyjne plany z pożyczki, ale jeżeli się już zdecydowałeś, to pamiętaj o tym, aby:

Zachować zdrowy balans między spełnianiem marzeń a swoimi możliwościami finansowymi.

Pożyczka gotówkowa na start małej firmy lub rozpoczęcie działalności gospodarczej

Jeśli marzysz o założeniu własnej firmy lub rozwinięciu istniejącego przedsiębiorstwa, pożyczka gotówkowa może dostarczyć Ci niezbędnych środków na ten cel.

Generalnie z pożyczki gotówkowej konsumenckiej nie można finansować działalności gospodarczej. Temu celowi służą kredyty i pożyczki dedykowane dla firm. Jeżeli jednak jesteś jeden krok przed założeniem działalności gospodarczej i przygotowujesz się do jej rozpoczęcia, to możesz taki krok rozważyć.

Pieniądze można zainwestować w zakup sprzętu, marketing czy rozwój produktów lub usług.

Pamiętaj, że przed podjęciem decyzji o pożyczce, dokładnie przeanalizuj ryzyko i opracuj odpowiedni biznes plan, aby rozsądnie i maksymalnie wykorzystać środki finansowe.

Pożyczka gotówkowa na pokrycie nagłych wydatków

Życie pełne jest niespodzianek, w tym nieoczekiwanych wydatków również. W sytuacjach awaryjnych, takich jak naprawa samochodu, remont domu po uszkodzeniach, bo nie było wykupione ubezpieczenie, pożyczka gotówkowa może zapewnić szybkie wsparcie finansowe.

Dzięki niej będziesz w stanie pokryć nieplanowane wydatki i unikniesz nagłych trudności finansowych.

Niezaplanowane niewielkie miesięczne wydatki mogą być realizowane z limitów w karcie kredytowej lub w koncie.

Podsumowanie

Przed zaciągnięciem pożyczki gotówkowej w banku pamiętaj, aby dokładnie przemyśleć swoje możliwości finansowe. Oceń ryzyko takiego finansowania i porównaj oferty różnych instytucjach finansowych.

Ważne jest także świadome podejście do spłaty pożyczki i terminowe regulowanie rat. Pożyczka gotówkowa może być wartościowym wsparciem, ale jedynie po przeprowadzonej analizie. Nie sprowadza się ona bowiem tylko do oddania pożyczonego kapitału, ale i kosztów pożyczkowych.

Jeszcze o jednym przeznaczeniu pożyczki gotówkowej nie wspomnieliśmy: na wesele. Ale o tym zostało napisane w osobnym artykule: kredyt gotówkowy na wesele i ślub.

9 komentarzy do “Na co mogę przeznaczyć pożyczkę gotówkową z banku? Na dowolny cel”

 1. Ale czy bank sprawdzi, czy pieniądze z pożyczki (chociaż częściowo) przeznaczyłem na zakup np. towaru lub opłaciłem inną płatność?

 2. Pożyczkę gotówkową można przeznaczyć na dowolny cel np.:

  – remont mieszkania,
  – wyjazd wakacyjny,
  – zakup samochodu, motoru, łódki z ogłoszenia lub z komisu,
  – spłatę innych kredytów lub pożyczek,
  – zakup sprzętu AGD i RTV,
  – zakup mebli,
  – ślub i wesele,
  – zakup ogródka działkowego.

  Nie można jedynie przeznaczyć pieniędzy na cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Od tego są kredyty firmowe.

  Pożyczka gotówkowa może być bez zabezpieczenia, z ubezpieczeniem oraz hipoteczna – zabezpieczeniem jest hipoteka na konkretnej nieruchomości.

 3. Z pożyczki gotówkowej jednak nie można przeznaczyć na firmową działalność, trzeba skorzystać z pożyczki dla firm.

 4. Nie ma kredytów rodzinnych – ale są takie, które zaciągane są przez kilku domowników – są jednak pożyczki gotówkowe, które można przeznaczyć na dowolny cel, w tym i przekazać pomoc komuś z rodziny,

  Co do zasady, w przypadku pożyczki gotówkowej, bank nie pyta, na co klient przeznaczy pożyczone pieniądze. Jedynie tym czym jest zainteresowany to jego spłata zgodna z harmonogramem.

  Ale należy jednak mieć na uwadze to, że bank po podpisaniu umowy, nie prześle pieniędzy na dowolny rachunek bankowych lub przekaże pieniądze dowolnie wskazanej osobie. Wyłącznie strona umowy może podjąć pieniądze (kwitując odbiór w banku) lub te pieniądze są przelewane na jej osobiste konto.

  Nawet wówczas jeżeli jest to kredyt gotówkowy online, a pieniądze są przelewane konto, to i tak nie trafią na dowolne, bowiem w celu otrzymania kredytu online należy wykonać przelew autoryzacyjny.

  Podanie numeru rachunku osoby trzeciej nie jest również dobrym rozwiązaniem. Co w sytuacji, kiedy np. w przyszłości skontroluje nas (osobę trzecią) urząd skarbowy i zapyta, dlaczego na naszym koncie pojawiły się pieniądze z banku, skoro nie braliśmy kredytu?

  Banki zresztą coraz bardziej restrykcyjnie podchodzą do takich transakcji i niekiedy wymagają złożenia oświadczenie woli, co do przelewów z kredytu lub pożyczki na rzecz osób trzecich.

  Co ciekawe, ale naszą pożyczkę czy kredyt gotówkowy nie musimy spłacić osobiście, ale może to zrobić osoba trzecia. Nie ma żadnego problemu.

  Przy spłacie kredytu najważniejszy jest numeru rachunku bankowego. Dodatkowe elementy, takie jak opis transakcji, za co jest przelew, adres instytucji, tytuł przelewu nie mają, aż tak wielkiego znaczenia.

  Dla banku istotne jest to, że pieniądze co miesiąc wpływają na konto, a zobowiązanie jest regulowane bez poślizgów. Mało ważne kto je spłaca. Co więcej, nawet jeżeli w oddziale zapłaci za ratę osoba trzecia, to i tak pieniądze zostaną przyjęte i zaksięgowane.

 5. A czy mogę wziąć kredyt gotówkowy na siebie, ale te pieniądze przekazać np. komuś z rodziny?

 6. Ależ wyliczenia kosztów! 7 zł?! Warto! A tak poważnie, to czasami lepsze wyliczenia kosztów dla pożyczek gotówkowych, i nie tylko, to koszty kredytu czy pożyczki w przeliczeniu na złotówkę zaciągniętego kredytu. Można to stosować w porównywaniu kredytów o innych wartościach, jeżeli kwoty kredytu są różne i czas kredytowania.

 7. Taka pożyczka do 70 tys. zł jest dostępna w Aliorze online. Spłata 3-5 lat.

  7 zł – średni miesięczny koszt pożyczki za każdy pożyczony 1000 zł.

  No, ok. Zobaczmy z przykładem reprezentatywnym.

  Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) Pożyczki z Mikrokosztami VII wynosi 15,89%; całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 19 800 zł; całkowita kwota do zapłaty: 27 698,46 zł; oprocentowanie stałe: 8,69%; całkowity koszt pożyczki: 7898,46 zł, w tym prowizja: 2831,40 zł (14,3%), odsetki: 5067,06 zł; 57 miesięcznych rat, w tym 56 równych rat w wysokości 485,94 zł, ostatnia rata: 485,82 zł. Kalkulacja została dokonana na 6.12.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.

  Całkowity koszt pożyczki: 7898,46 zł i 57 rat. Koszt pożyczki średnio na miesiąc 138 zł – tyle musimy oddać średnio miesięcznie kosztów. I co dalej? Jak obliczyć w tym przypadku średni miesięczny koszt pożyczki za każdy pożyczony 1000 zł?

  Bo jeżeli oni tak piszą to oznaczało by, że pożyczając 1000 zł na 12 miesięcy – całkowity koszt wyniósłby łącznie (7×12) 84 zł. Jeżeli byłoby to 7000 zł pożyczki, to całkowity koszt byłby 588 zł.

  Wracając do przykładu reprezentatywnego. Żeby było łatwiej – pożyczka 19 tys. zł zł, czas spłaty 60 miesięcy. 1000 zł na 1 rok = całkowity koszt 84 zł. 19000 zł na 5 lat = 7980 zł.

  OK. Czyli na to wygląda, że wyliczamy dobrze. To teraz dokładnie 19 800 zł i 57 miesięcy: całkowity koszt 7900,20 zł (rzeczywisty 7898,46 zł). Ooo… No jednak jest to prawie 7 zł (w zasadzie, to nawet i nieco mniej).

  CND.

  I to tyle. Wasza nieoceniona Najlepsza Pożyczka! 🙂

 8. Pożyczkę gotówkową można przeznaczyć na dowolny cel np. remont mieszkania, zakup samochodu czy spłatę innych zadłużeń. Ale w tym ostatnim przypadku lepiej jest skorzystać z pożyczki konsolidacyjnej lub z kredytu konsolidacyjnego.

 9. Na co można przeznaczyć pożyczkę gotówkową? Na wszytko co chcemy w zasadzie, byle by nie była to działalność gospodarcza. Na to są już pożyczki dla firm.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok