Niezmiennie popularna. Chętnie wybierana przez wielu Polaków: pożyczka gotówkową w banku. Pozwala załatać szybko domową dziurę finansową, bieżące wydatki, jak również może być przeznaczona na inwestycje. Czy warto? To już inna sprawa. Im taniej, tym lepiej oczywiście.

Na co mogę przeznaczyć pożyczkę gotówkową z banku? Na dowolny cel

Przegląd kredytów i pożyczek gotówkowych w bankach.

Kto bierze pożyczki gotówkowe w Polsce i na co je przeznacza?

Na podstawie ankiety przeprowadzonej przez portal Kredyty Porównanie, możemy stwierdzić, że:

1. Kredytobiorca w banku, to najczęściej osoba młoda, w przedziale wieku 35-40 lat. Średnia wieku pożyczkobiorcy w firmie pożyczkowej jest znacznie niższa – poniżej 30 lat.

2. Pożyczają częściej kobiety niż mężczyźnie.

3. Osoby, które częściej korzystają z pożyczek gotówkowych w bankach, mieszkają w większy miastach. Niższy jest odsetek osób mieszkających na wsi.

4. Kobiety rzadziej spóźniają się z płatnościami rat.

5. Remont mieszkania, zakup sprzętu RTV i AGD, samochodu oraz wakacyjny wyjazd, to najczęściej cel pożyczki gotówkowej. Niewielki odsetek zaznaczył opcję przeznaczenia pożyczki na spłatę raty innego zobowiązania.

To tylko wstępne informacje na temat przeprowadzonej ankiety. Już wkrótce będzie dostępny raport z ankiety przeprowadzonej przez portal Kredyty Porównanie na temat:

– kredyty i pożyczki gotówkowe w bankach,
– pożyczki pozabankowe w firmach pożyczkowych,
– kredyty hipoteczne.

Pozostałe: Pożyczki Pozabankowe: Pożyczki Krótkoterminowe - Pożyczki Na Raty | Konta bankowe: Konta Osobiste - Konta Firmowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.