Na co mogę przeznaczyć pożyczkę gotówkową z banku? Na dowolny cel

Niezmiennie popularna. Chętnie wybierana przez wielu Polaków: pożyczka gotówkową w banku. Pozwala załatać szybko domową dziurę finansową, bieżące wydatki, jak również może być przeznaczona na inwestycje. Czy warto? To już inna sprawa. Im taniej, tym lepiej oczywiście.

Na co mogę przeznaczyć pożyczkę gotówkową z banku? Na dowolny cel

Przegląd kredytów i pożyczek gotówkowych w bankach.

Kto bierze pożyczki gotówkowe w Polsce i na co je przeznacza?

Na podstawie ankiety przeprowadzonej przez portal Kredyty Porównanie, możemy stwierdzić, że:

1. Kredytobiorca w banku, to najczęściej osoba młoda, w przedziale wieku 35-40 lat. Średnia wieku pożyczkobiorcy w firmie pożyczkowej jest znacznie niższa – poniżej 30 lat.

2. Pożyczają częściej kobiety niż mężczyźnie.

3. Osoby, które częściej korzystają z pożyczek gotówkowych w bankach, mieszkają w większy miastach. Niższy jest odsetek osób mieszkających na wsi.

4. Kobiety rzadziej spóźniają się z płatnościami rat.

5. Remont mieszkania, zakup sprzętu RTV i AGD, samochodu oraz wakacyjny wyjazd, to najczęściej cel pożyczki gotówkowej. Niewielki odsetek zaznaczył opcję przeznaczenia pożyczki na spłatę raty innego zobowiązania.

To tylko wstępne informacje na temat przeprowadzonej ankiety. Już wkrótce będzie dostępny raport z ankiety przeprowadzonej przez portal Kredyty Porównanie na temat:

– kredyty i pożyczki gotówkowe w bankach,
– pożyczki pozabankowe w firmach pożyczkowych,
– kredyty hipoteczne.

9 komentarzy do “Na co mogę przeznaczyć pożyczkę gotówkową z banku? Na dowolny cel”

 1. Ale czy bank sprawdzi, czy pieniądze z pożyczki (chociaż częściowo) przeznaczyłem na zakup np. towaru lub opłaciłem inną płatność?

 2. Pożyczkę gotówkową można przeznaczyć na dowolny cel np.:

  – remont mieszkania,
  – wyjazd wakacyjny,
  – zakup samochodu, motoru, łódki z ogłoszenia lub z komisu,
  – spłatę innych kredytów lub pożyczek,
  – zakup sprzętu AGD i RTV,
  – zakup mebli,
  – ślub i wesele,
  – zakup ogródka działkowego.

  Nie można jedynie przeznaczyć pieniędzy na cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Od tego są kredyty firmowe.

  Pożyczka gotówkowa może być bez zabezpieczenia, z ubezpieczeniem oraz hipoteczna – zabezpieczeniem jest hipoteka na konkretnej nieruchomości.

 3. Z pożyczki gotówkowej jednak nie można przeznaczyć na firmową działalność, trzeba skorzystać z pożyczki dla firm.

 4. Nie ma kredytów rodzinnych – ale są takie, które zaciągane są przez kilku domowników – są jednak pożyczki gotówkowe, które można przeznaczyć na dowolny cel, w tym i przekazać pomoc komuś z rodziny,

  Co do zasady, w przypadku pożyczki gotówkowej, bank nie pyta, na co klient przeznaczy pożyczone pieniądze. Jedynie tym czym jest zainteresowany to jego spłata zgodna z harmonogramem.

  Ale należy jednak mieć na uwadze to, że bank po podpisaniu umowy, nie prześle pieniędzy na dowolny rachunek bankowych lub przekaże pieniądze dowolnie wskazanej osobie. Wyłącznie strona umowy może podjąć pieniądze (kwitując odbiór w banku) lub te pieniądze są przelewane na jej osobiste konto.

  Nawet wówczas jeżeli jest to kredyt gotówkowy online, a pieniądze są przelewane konto, to i tak nie trafią na dowolne, bowiem w celu otrzymania kredytu online należy wykonać przelew autoryzacyjny.

  Podanie numeru rachunku osoby trzeciej nie jest również dobrym rozwiązaniem. Co w sytuacji, kiedy np. w przyszłości skontroluje nas (osobę trzecią) urząd skarbowy i zapyta, dlaczego na naszym koncie pojawiły się pieniądze z banku, skoro nie braliśmy kredytu?

  Banki zresztą coraz bardziej restrykcyjnie podchodzą do takich transakcji i niekiedy wymagają złożenia oświadczenie woli, co do przelewów z kredytu lub pożyczki na rzecz osób trzecich.

  Co ciekawe, ale naszą pożyczkę czy kredyt gotówkowy nie musimy spłacić osobiście, ale może to zrobić osoba trzecia. Nie ma żadnego problemu.

  Przy spłacie kredytu najważniejszy jest numeru rachunku bankowego. Dodatkowe elementy, takie jak opis transakcji, za co jest przelew, adres instytucji, tytuł przelewu nie mają, aż tak wielkiego znaczenia.

  Dla banku istotne jest to, że pieniądze co miesiąc wpływają na konto, a zobowiązanie jest regulowane bez poślizgów. Mało ważne kto je spłaca. Co więcej, nawet jeżeli w oddziale zapłaci za ratę osoba trzecia, to i tak pieniądze zostaną przyjęte i zaksięgowane.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok