Maksymalny kredyt gotówkowy przy minimalnej płacy

Maksymalny kredyt gotówkowy przy minimalnej płacy, czyli krótko o tym, o jaką kwotę kredytu możemy ubiegać się w banku. Ile – w 2021 roku – wynosi minimalna płaca? Netto, „na rękę” jest to już 1878 zł. To na jaki maksymalnie kredyt lub pożyczkę gotówkową możesz liczyć?

maksymalny kredyt gotówkowy przy minimalnej płacy

Przy najniższej krajowej możesz liczyć od 20 tys. zł do 50 tys. zł kredytu. Oczywiście w zależności od wybranego banku i przy następujących założeniach:

 • uzyskujesz wynagrodzenie na podstawie umowy o pracę,
 • nie posiadasz żadnych innych kredytów i pożyczek, zadłużenia w ROR, kart kredytowych,
 • jesteś singlem.

Jak wygląda rata kredytowa? Minimalny okres kredytowania?

Rata miesięczna będzie oczywiście inna przy różnych wysokościach kredytu. Przyjmując, zgodnie z zaleceniem Komisji Nadzoru Finansowego, że raty nie powinna przekraczać 50% zarobków, czyli w tym konkretnym przypadku będzie to ok. 939 zł.

Oszacowanie rat dla kredytów gotówkowych – pierwszy możliwy miesiąc z ratą poniżej 939 zł:

 • 10 tys. zł – 12 miesięcy – 906,57 zł,
 • 20 tys. zł – 25 miesięcy – 909,85 zł,
 • 30 tys. zł – 38 miesięcy – 933,71 zł,
 • 40 tys. zł – 53 miesiące – 933,19 zł,
 • 50 tys. zł – 70 miesięcy – 928,04 zł.

Decydujące jednak – w jakiej wysokości i czy otrzymamy kredyt bądź pożyczkę – jest analiza zdolności i wiarygodności kredytowej. Dlatego wszelkiego rodzaju analizy i prognozowanie należy traktować jedynie jako materiał poglądowy.

Czy banki wymagają zabezpieczenia kredytu gotówkowego?

Forma zabezpieczenia spłaty zależy od oceny kredytowej klienta, jak również od wysokości kredytu oraz okresu kredytowania. Najczęściej zabezpieczeniem spłaty jest oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji w przypadku braku spłaty zobowiązania. Może to być również konieczność wykupienia ubezpieczenia.

Do rzadziej stosowanych form zabezpieczenia spłaty kredytu można zaliczyć: poręczenie (żyrant), zabezpieczenie w postaci weksla in blanco, blokadę papierów wartościowych czy też środków finansowych na rachunku bankowym.

Musisz wiedzieć, że np. skorzystanie z ubezpieczenia kredytu gotówkowego powoduje, że wzrasta całkowity koszt takiego kredytu. Zapoznaj się szczegółami z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia – w jakiej sytuacjach ma ono zastosowanie.

1 komentarz do “Maksymalny kredyt gotówkowy przy minimalnej płacy”

 1. W 2022 roku minimalne wynagrodzenie za pracę wynosi 3010 zł brutto (2363 zł netto).
  Minimalna stawka godzinowa 19,70 zł (13,91 zł netto).

  Dla porównania w 2021 r. płaca minimalna wynosiła 2800 zł brutto (2062 zł netto).
  Minimalna stawka godzinowa dla określonych umów cywilnoprawnych 18,30 zł brutto.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok