Które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach?

2022-06-22 – ostatnia aktualizacja

które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkachI tutaj jest kilka pytań dotyczących kredytów. Jaki bank jaki kredyt, gdzie jest najtaniej i jaki bank ma najlepszą ofertę. Wyszukiwarka kredytowa kredytów gotówkowych i hipotecznych, to wyszukanie i oszacowanie rat kredytowych.

Aby wybrać najlepszy bank konieczne będzie porównanie kredytów i pożyczek, zanim zdecydujemy się na wybór określonego źródła finansowania. Również ważna jest zdolność i wiarygodność kredytowa, które decydują o parametrach kredytu, który uzyskamy w banku.

WYSZUKIWARKA KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH

WYSZUKIWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH

Przy wyliczaniu zdolności kredytowej nie warto jest korzystać z kalkulatorów do wyliczania zdolności kredytowej – nie dowiesz się prawdy. Jeżeli chcesz wiedzieć jaką masz zdolność kredytową, to konieczne jest skontaktowanie się z jednym z banków. Wyszukiwarka banków pozwala na wybór banku, kredytu lub pożyczki i kontakt online z doradcą z banku.

Przy ocenie zdolności kredytowej brane są między innymi takie czynniki jak: dochód, wiek kredytobiorcy oraz miejsce zatrudnienia. Ale nie są to oczywiście jedyne.

Co jeszcze jest brane przy wyliczaniu zdolności kredytowej?

Z pracą związany jest staż pracy, jak i rodzaj umowy o pracę. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście długi staż oraz umowa na czas nieokreślony. Umowa na czas określony może być również postrzegana „neutralnie” w przypadku spłaty kredytu w okresie jego trwania.

To gdzie mieszkamy, w dużym lub małym mieście, na wsi ma znaczenie ze względu na koszty utrzymania.

Posiadane wykształcenie to kolejny czynnik brany pod uwagę przy ocenie zdolności. Osoby z wyższym wykształceniem są lepiej postrzegane przez bank, niż osoba z wykształceniem średnim. Praktyka jednak pokazuje, że nie zawsze ma to przełożenie na znajomość elementarnych zasad ekonomi…

Kto ma większe szanse na kredyt: singiel czy małżeństwo? Osoby będące w związkach małżeńskich są lepiej postrzegane przez banki, a tym samym lepiej oceniane, ze względu na osiągniętą stabilizację. Dodatkowo starając się o kredyt ze współmałżonkiem uzyskujemy większą zdolność kredytową.

Z kolei dzieci i osoby na utrzymaniu to obniżenie zdolności kredytowej. Im więcej osób na utrzymaniu, tym zdolność kredytowa jest mniejsza.

Dla banku jest bardzo dobrą wiadomością, jeżeli posiadasz ruchomości (uwaga: samochody banki mogą traktować jako koszt), nieruchomości (dom, mieszkanie, działkę), rachunek bankowy, akcje lub oszczędności. W razie czego będzie miał z czego odzyskać wymagany dług…

Wiarygodność kredytowa w BIK

Ubiegając się o kredyt, bank na pewno sprawdzi naszą historię kredytową w BIK, ale także, zwłaszcza w przypadku kredytów i pożyczek gotówkowych, ilość zapytań o te produkty. Nie należy zatem kontaktować się w krótkim terminie z dużą liczbą banków w sprawie kredytów i pożyczek.

Do kosztów wliczane są również inne zobowiązania i w tym przypadku nie ma znaczenia, że regulujesz je na bieżąco. Kredyty, pożyczki, limity w koncie, karty kredytowe (nawet wówczas, gdy z nich nie korzystasz) są obciążeniem i zmniejszają zdolność kredytową. W przypadku kart kredytowych i debetów w koncie, starając się np. o kredyt mieszkaniowy, najlepiej jest spłacić i polikwidować. W przypadku kilku kredytów i pożyczek bankowych skonsolidować kredytem konsolidacyjnym.

Pożyczka pozabankowa a zdolność kredytowa

A czy pożyczki pozabankowe mają wpływ na naszą zdolność kredytową? Jeżeli firma pożyczkowa współpracuje z BIK, to bank dowie się o naszych spłaconych i niespłaconych zobowiązaniach z tego tytułu. Nie jest najlepszym sposobem korzystanie z tego rodzaju finansowania, jak i opieraniu się na mylnym założenia, że przy pomocy chwilówek można stworzyć pozytywną historię kredytową.

Czy to jest możliwe? Tani kredyt gotówkowy przez internet. Od czego zależy, czy to jest tani czy drogi kredyt?
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok