Które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach?

które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkachI tutaj jest kilka pytań dotyczących kredytów. Jaki bank jaki kredyt, gdzie jest najtaniej i jaki bank ma najlepszą ofertę. Wyszukiwarka kredytowa kredytów gotówkowych i hipotecznych, to wyszukanie i oszacowanie rat kredytowych.

Aby wybrać najlepszy bank konieczne będzie porównanie kredytów i pożyczek, zanim zdecydujemy się na wybór określonego źródła finansowania. Również ważna jest zdolność i wiarygodność kredytowa, które decydują o parametrach kredytu, który uzyskamy w banku.

WYSZUKIWARKA KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH

WYSZUKIWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH

Przy wyliczaniu zdolności kredytowej nie warto jest korzystać z kalkulatorów do wyliczania zdolności kredytowej – nie dowiesz się prawdy. Jeżeli chcesz wiedzieć jaką masz zdolność kredytową, to konieczne jest skontaktowanie się z jednym z banków. Wyszukiwarka banków pozwala na wybór banku, kredytu lub pożyczki i kontakt online z doradcą z banku.

Przy ocenie zdolności kredytowej brane są między innymi takie czynniki jak: dochód, wiek kredytobiorcy oraz miejsce zatrudnienia. Ale nie są to oczywiście jedyne.

Co jeszcze jest brane przy wyliczaniu zdolności kredytowej?

Z pracą związany jest staż pracy, jak i rodzaj umowy o pracę. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście długi staż oraz umowa na czas nieokreślony. Umowa na czas określony może być również postrzegana „neutralnie” w przypadku spłaty kredytu w okresie jego trwania.

To gdzie mieszkamy, w dużym lub małym mieście, na wsi ma znaczenie ze względu na koszty utrzymania.

Posiadane wykształcenie to kolejny czynnik brany pod uwagę przy ocenie zdolności. Osoby z wyższym wykształceniem są lepiej postrzegane przez bank, niż osoba z wykształceniem średnim. Praktyka jednak pokazuje, że nie zawsze ma to przełożenie na znajomość elementarnych zasad ekonomi…

Kto ma większe szanse na kredyt: singiel czy małżeństwo? Osoby będące w związkach małżeńskich są lepiej postrzegane przez banki, a tym samym lepiej oceniane, ze względu na osiągniętą stabilizację. Dodatkowo starając się o kredyt ze współmałżonkiem uzyskujemy większą zdolność kredytową.

Z kolei dzieci i osoby na utrzymaniu to obniżenie zdolności kredytowej. Im więcej osób na utrzymaniu, tym zdolność kredytowa jest mniejsza.

Dla banku jest bardzo dobrą wiadomością, jeżeli posiadasz ruchomości (uwaga: samochody banki mogą traktować jako koszt), nieruchomości (dom, mieszkanie, działkę), rachunek bankowy, akcje lub oszczędności. W razie czego będzie miał z czego odzyskać wymagany dług…

Wiarygodność kredytowa w BIK

Ubiegając się o kredyt, bank na pewno sprawdzi naszą historię kredytową w BIK, ale także, zwłaszcza w przypadku kredytów i pożyczek gotówkowych, ilość zapytań o te produkty. Nie należy zatem kontaktować się w krótkim terminie z dużą liczbą banków w sprawie kredytów i pożyczek.

Do kosztów wliczane są również inne zobowiązania i w tym przypadku nie ma znaczenia, że regulujesz je na bieżąco. Kredyty, pożyczki, limity w koncie, karty kredytowe (nawet wówczas, gdy z nich nie korzystasz) są obciążeniem i zmniejszają zdolność kredytową. W przypadku kart kredytowych i debetów w koncie, starając się np. o kredyt mieszkaniowy, najlepiej jest spłacić i polikwidować. W przypadku kilku kredytów i pożyczek bankowych skonsolidować kredytem konsolidacyjnym.

Pożyczka pozabankowa a zdolność kredytowa

A czy pożyczki pozabankowe mają wpływ na naszą zdolność kredytową? Jeżeli firma pożyczkowa współpracuje z BIK, to bank dowie się o naszych spłaconych i niespłaconych zobowiązaniach z tego tytułu. Nie jest najlepszym sposobem korzystanie z tego rodzaju finansowania, jak i opieraniu się na mylnym założenia, że przy pomocy chwilówek można stworzyć pozytywną historię kredytową.

Trochę więcej o kalkulatorach kredytów i pożyczek gotówkowych. Możliwość skorzystania z kalkulatora kredytów i pożyczek na stronach banków: Kalkulator Kredyt Gotówkowy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok