Kto może dostać kredyt konsolidacyjny?

Kto może dostać kredyt konsolidacyjny banku? Coraz częściej pojawiające się pytanie w domach wielu Polaków. Kilka zobowiązań, które spłacamy, przy rosnących wydatkach, może znacznie utrudnić utrzymanie płynności finansowej.

kto może dostać kredyt konsolidacyjny

W jaki sposób odciążyć domowy budżet? Zwiększając dochody lub ograniczając wydatki. To drugie rozwiązaniem jest możliwe najszybciej: można z pewnych wydatków zrezygnować lub je ograniczyć. Ale kiedy nie jest to wystarczające ponieważ spłacane są również zobowiązania kredytowe w bankach? Pozostaje rozważenie konsolidacji i skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego.

Podwyżki stóp procentowych przez ostatnie miesiące, spowodowały, że wysokość rat kredytów ze zmiennym oprocentowaniem znacznie wzrosły. Dodatkowo dochodzą wspomniane koszty utrzymania. To wszystko powoduje tylko, że z każdym miesiącem pogarsza się bilans domowego budżetu. I jak tu poprawić finanse?

Kredyt na spłatę innych kredytów bankowych jest jednym ze sposobów, aby w pewnym zakresie poradzić sobie z taką sytuacją.

1. Nie jest to jednak kredyt dla osób, które JUŻ mają problemy z uregulowaniem zaciągniętych zobowiązań. Negatywna historia kredytowa w BIK spowoduje, że bank odrzuci wniosek już na wstępie. 2. Kredyt konsolidacyjny nie rozwiązuje przyczyn powstałego zadłużenia, ale łagodzi jego skutki.

Jeżeli chcesz zatem skonsolidować kredyty i spłacać jedno zobowiązanie z jedną ratą, to należy rozważyć możliwość skorzystania z kredytu konsolidacyjnego.

Kto może wnioskować o konsolidację kredytów?

O kredyt konsolidacyjny może wnioskować każdy kredytobiorca, który:

1. spłaca co najmniej jedno zobowiązanie i chciałby je połączyć i zmniejszyć ratę kredytową.
2. chce zwiększyć swoją zdolność kredytową, ponieważ zastanawia się nad nową pożyczką lub kredytem.

Są banki i oferty, które umożliwiają przeniesienie jednego kredytu z jedną zapłaconą ratą. Korzystając wówczas dodatkowo z tzw. przyznawanej gotówki na dowolny cel – pożyczki gotówkowej – można przeprowadzić konsolidację.

O kredyt konsolidacyjny mogą wnioskować kredytobiorcy z odpowiednią zdolnością kredytową oraz pozytywną historią kredytową. Dobra ocena w BIK to m.in.:

  • oferta kredytowa na lepszych warunkach,
  • łatwiejszy dostęp do kredytu,
  • szybsza decyzja kredytowa,
  • jeżeli jest taka możliwość, to można skorzystać z uproszczonej procedury kredytowej.
Przeczytaj w wolnej chwili:

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok