Kredyty pożyczki konsolidacyjne, czyli szybka pomoc w skonsolidowaniu kredytów i pożyczek zaciągniętych w bankach. Czy to dobry pomysł na odzyskanie płynności finansowej i sanację domowych finansów?

kredyty pożyczki konsolidacyjne

Zadajesz sobie pytanie: co to jest „ta” konsolidacja i w jakim banku można skonsolidować zadłużenie? Korzystając z kredytu konsolidacyjnego, możesz zamienić wiele rat w jedną, w jednym banku. Skonsolidować można zarówno kredyty i pożyczki gotówkowe, jak również zadłużenie na kartach kredytowych i kredyty na kontach bankowych.

Kredyty pożyczki konsolidacyjne w bankach

Sprawdź tani kredyt konsolidacyjny, aby szybko skonsolidować zadłużenie i płacić tylko jedną ratę kredytową i do tego znacznie niższą. Konsolidacja zadłużenia to sposób, aby poprawić płynność finansowa w budżecie domowym.

Dostępne są kredyty pożyczki konsolidacyjne tradycyjne – wniosek o kredyt konsolidacyjny składamy w oddziale wybranego banku – oraz kredyty pożyczki konsolidacyjne przez internet – wniosek składamy online. Niezależnie jaką formę aplikowania o kredyt wybierzemy, możemy w każdym momencie wysłać formularz kontaktowy do banku, aby uzyskać więcej informacji na temat konkretnej propozycji. Przedstawiciel banku do nas przedzwoni i rozmowa telefoniczna nie zobowiązuje nas do skorzystania z oferty.

Kredyty pożyczki konsolidacyjne. Co podlega konsolidacji?

Kredyty konsolidacyjne to kredyty na skonsolidowanie zadłużenia:

  • kredyty i pożyczki gotówkowe,
  • kredytów samochodowych,
  • kredytów ratalnych.
  • konsolidacji podlegają również zadłużenie na kontach bankowych i kartach kredytowych.

Zdecydowanym plusem kredytu konsolidacyjnego jest spłata zobowiązań bankowych i zastąpienie ich jednym kredytem, w jednym banku z przeważnie niższą ratą kredytową. Minusem kredytów konsolidacyjnych, to wydłużenie okresu kredytowania, a tym samym konieczność płacenia większych odsetek. O kredyt konsolidacyjny powinniśmy starać się jeszcze przed wystąpieniem trudności z terminowym regulowaniem zobowiązań bankowych.

Kredyty konsolidacyjne poradnik oddłużeniowy

Kredyt konsolidacyjny jest rozwiązaniem problemów z płynnością finansową, wyłącznie dla osób, które mają odpowiednią zdolność kredytową i wiarygodność kredytową.

Każda konsolidacji kredytowa musi być dobrze przystosowana do twoich możliwości finansowych oraz odpowiednio skrojona to możliwości domowego budżetu.

Jeżeli z jakiegokolwiek powodu bilans budżetowy przestaje się „domykać” z powodu wysokich rat kredytowych, to rozwiązaniem problemu może być konsolidacja kredytów.

Przeczytaj również:

Kredyt konsolidacyjny i obniżka rat kredytowych

Wiele osób w takiej sytuacji decyduje się na skorzystanie z oferty banku, który proponuje kredyt konsolidacyjny. W dużym skrócie jest to połączenie wszystkich zadłużeń kredytowych i pożyczkowych zaciągniętych w bankach, w jeden kredyt o wydłużonym okresie spłaty. To powoduje, że mamy niższą ratę w porównaniu do sumy rat płaconych uprzednio.

Duży plus konsolidacji kredytów

Banki bardzo często oferują znacznie większe kwoty kredytów konsolidacyjnych, z dłuższym okresem spłaty niż w przypadku kredytów gotówkowych. No i tym samym, rata kredytowa jest niższa, a także zwiększamy zdolność kredytową.

Z prawdopodobieństwem bliskim 100%, kredytu konsolidacyjnego nie dostaniesz, jeżeli jakikolwiek bank, zgłosi informację do BIK, że zalegasz z płaceniem rat kredytowych. Pozytywna historia kredytowa nie tylko wpływa na decyzję o przyznaniu lub nie przyznaniu kredytu, ale także decyduje o samej propozycji kredytowej..

Zdolność kredytowa decyduje natomiast o wysokości kredytu, który możesz otrzymać. Zdolność kredytowa jest wyliczana między innymi na podstawie zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu.

Kiedy nie opłaca się brać kredytu konsolidacyjnego?

Jeżeli posiadamy kredyty, których okres spłaty zbliża się do końca, to nie ma sensu konsolidować zadłużenia. Chyba, że faktycznie grozi nam utrata płynności finansowej i zaprzestaniemy regulować raty.

W tym przypadku jednak, wydaje się, że bardziej racjonalnym, i tańszym rozwiązaniem, byłoby negocjowanie nowych warunków spłaty. Być może wydłużenie okresu spłaty, a tym samym i obniżka jednej raty, pomogłaby w utrzymaniu płynności. Można również zapytać się o tzw. wakacje kredytowe, czyli zawieszenie na pewien okres spłat rat kredytowych (przeważnie taka możliwość nie przekracza 3-6 miesięcy).

Wakacje kredytowe – tymczasowe rozwiązanie na krótki okres czasu. Banki udzielają wakacji kredytobiorcom, pod pewnymi warunkami. Jednym z nich terminowe regulowanie zobowiązań przez przynajmniej 12 miesięcy i nie mają żadnych zaległości w ratach.

Wydłużenie okresu spłaty – wydłużenie okresu spłaty, podobnie jak w przypadku kredytów konsolidacyjnych powoduje obniżenie płaconej raty kredytowej. Jednocześnie podraża kredyt, bowiem zapłacimy więcej odsetek od kredytu.

W jaki sposób działa kredyt konsolidacyjny?

Przed podpisaniem umowy kredytowej, należy dostarczyć do banku umowy kredytów i pożyczek, które chcielibyśmy skonsolidować. Nie wszystkie zadłużenia można skonsolidować – jakie kredyty i pożyczki, to już zależy od konkretnej oferty kredytowej.

Po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego, bank nie wypłaca go nam bezpośrednio na konto, ale spłaca nasze zobowiązania przedstawione do konsolidacji.

Kredyt konsolidacyjny jest rozłożony na dłuższy czas, co zapewnia dużo niższe raty.

Całkowity koszt konsolidacji jest wyższy ze względu na dłuższy czas, w jakim spłacana będzie kwota kredytu (większe odsetki), ale również z powodu kosztów dodatkowych: może to być prowizja, ubezpieczenie, itp.

Jaki kredyt na skonsolidowanie zadłużenia

Najczęstsze zapytania dotyczące kredytów konsolidacyjnych w bieżącym miesiącu: kredyt konsolidacyjny 25 tys zł na 5 lat, 50 tys zł na 10 lat, kredyt konsolidacyjny hipoteczny 100 000 zł, kredyty konsolidacyjne 10 tys. zł, kredyt na konsolidację zadłużenia 30 000 zł. Kredyt konsolidacyjny hipoteczny 400 tys zł, kredyty konsolidacyjne hipoteczne 350 tys zł. Porównanie kredytów konsolidacyjnych hipotecznych 250 tys zł 25 lat.

Kredyty pożyczki konsolidacyjne we wrześniu 2021 r.

Poniżej zestawienie kredytów i pożyczek konsolidacyjnych najczęściej wyszukiwanych na portalu Kredyt Porównywarka. TOP 5 KREDYTY i POŻYCZKI KONSOLIDACYJNE, zapytania sierpień 2021 r.:

Krótkie podsumowanie konsolidacji

Podsumowując temat kredytów konsolidacyjnych, brać czy nie brać, konieczne jest wzięcie pod uwagę wysokości rat dotychczas spłacanych zobowiązań. Trzeba pamiętać, że: mniejsze raty oraz wydłużenie okresu kredytowania to większe do zapłacenia odsetki. I to jest jeden z minusów konsolidacji. Poza tym, nowy kredyt, to i opłaty z nim związane, np. prowizja czy ubezpieczenie.

Warto jednak wziąć pod uwagę, że oprocentowanie kredytów konsolidacyjnych jest zazwyczaj niższe niż oprocentowanie kredytów i pożyczek gotówkowych. W efekcie konsolidacja, nawet z dodatkową gotówką jest bardziej opłacalna niż zaciągnie nowej pożyczki gotówkowej, aby uzyskać dodatkowe pieniądze.

Należy zatem podejść racjonalnie i analitycznie do kwestii konsolidacji i zastanowić się czy jedna niższa rata kredytowa na tyle uprości nasze domowe finanse, że warto z niej skorzystać.

Pozostałe: Pożyczki Pozabankowe: Pożyczki Krótkoterminowe - Pożyczki Na Raty | Konta bankowe: Konta Osobiste - Konta Firmowe.