Kredyt Porównywarka: gotówkowe, mieszkaniowe i konsolidacyjne

Kredyt Porównywarka – odpowiednie narzędzia, która pozwalają znaleźć odpowiedni kredyt bankowy. Z jakich narzędzi możesz skorzystać?

kredyt porównywarka artykuł

Jaki kredyt (lub pożyczka) jest najczęściej szukany przez konsumentów? Oczywiście jest to kredyt lub pożyczka gotówkowa. Bardzo często kredyt i pożyczka traktowane są jako synonimy i używane zamiennie, ale tak naprawdę są to różne produkty finansowe.

Definicja kredytu gotówkowego jest bardzo prosta. Jest to kredyt celowy, czyli musi być przeznaczony zgodnie z zapisami w umowie. Jej stronami są kredytobiorca oraz kredytodawca (bank lub SKOK). Kredytobiorców może być oczywiście więcej, np. ktoś z rodziny, mówi się wówczas o współkredytobiorcach. Taki „manewr” stosuje się po to, aby uzyskać większą zdolność kredytową. Nie jest to oczywiście to samo co „podżyrowanie” kredytu, stosowane najczęściej przy wysokich kwotach kredytu, i mające dodatkowo zabezpieczyć spłatę zobowiązania.

Kredyt gotówkowy jest kredytem konsumpcyjnym i wymaga podpisania umowy pomiędzy stronami. Zgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim, w ramach takiej umowy, kredytodawca udostępnia określona kwotę pieniędzy, a kredytobiorca zobowiązuje się do jej oddania wraz z naliczonymi kosztami w wyznaczonym terminie i zgodnie z postanowieniami umowy.

Najczęściej kredyt gotówkowy jest przelewany na konto bankowe, ale może być również wypłacony w gotówce w kasie oddziału banku lub przekazem pocztowym. Jak następuje spłata? Harmonogram spłaty ustalany jest przez banki, a spłata zobowiązania następuj w ratach miesięcznych na wskazany przez bank rachunek bankowy.

Firmy pożyczkowe nie udzielają kredytów, tylko pożyczki gotówkowe. W tym przypadku spłata zadłużenia może odbywać się w systemie tygodniowy, miesięcznym (ratalne pożyczki) lub jednorazowo (krótkoterminowe pożyczki).

Kredyt Porównywarka. Gotówkowe

Szukając kredytów gotówkowych, zdecydowana większość konsumentów szuka tak naprawdę pożyczek gotówkowych, które można przeznaczyć na cel dowolny. Może to być zarówno remont mieszkania, sfinansowanie zakupu garażu czy zakup samochodu z komisu. W umowie nie ma zatem zapisu na co można przeznaczyć tak uzyskane finansowanie. Istotne jest to, aby tak uzyskane środki nie były przeznaczone na prowadzoną działalność gospodarczą oraz aby zobowiązanie było spłacane zgodnie z postanowieniami umowy.

Jeżeli chcesz skorzystać z kalkulatora kredytów i pożyczek gotówkowych w celu oszacowania rat, to skorzystaj z odpowiedniego narzędzia w serwisie kredytyporownywarka.pl

Z propozycjami kredytowymi zapoznasz się również poniżej:

Musisz pamiętać, że bank zanim udzieli Tobie kredytu, musi zweryfikować Twoją zdolność kredytową + sprawdzić wiarygodność kredytową. Procedura ubiegania się o kredyt w wersji uproszczonej przebiega w następujący sposób:

 • 1. Skontaktuj się z bankiem, wysyłając formularz online – przedstawiciel banki do Ciebie przedzwoni.
 • 2. Sprawdzenie przez bank wstępnej zdolności kredytowej.
 • 3. Przedstawienie wstępnej propozycji (najczęściej jest ona pochodną propozycji z której chcesz skorzystać oraz uzyskanej oceny kredytowej).
 • 4. Złożenie wniosku o udzielenie kredytu (musisz przygotować dowód osobisty oraz złożyć zaświadczenie o uzyskiwanych zarobkach lub oświadczenie o dochodach – deklaracja uzyskiwanych zarobków, stałych comiesięczne wydatków). Kontaktując się z bankiem dowiesz się wszystkich szczegółów, co i jak należy zrobić.
 • 5. Analiza kredytowa na podstawie indywidualnej polityki udzielania kredytów: analiza wniosku z uwzględnieniem zdolności kredytowej, historii kredytowej w BIK (Biuro Informacji Kredytowej) i również w innych wewnętrznych i zewnętrznych bazach.
 • 6. Wydanie decyzji (pozytywnej lub negatywnej).
 • 7. Jeżeli decyzja jest pozytywna, to następuje przygotowanie umowy kredytowej.
 • 8. Podpisanie umowy i wypłata pieniędzy.

Nie tylko kredyt gotówkowy

Wyróżnić można oczywiście jeszcze kilka innych kredytów celowych oferowanych przez banki:

 • Kredyt hipoteczny – przeznaczany na sfinansowanie zakupu nieruchomości. Bank zatem udziela konkretnego kredytu, np. na zakup mieszkania, domu, garażu, a nawet na zaadaptowanie nieruchomości na cele mieszkaniowe. Środki finansowe są przelewane np. na konto sprzedającego nieruchomość (rynek wtórny) lub na konto dewelopera (rynek pierwotny).

Więcej informacji dotyczących kredytów hipotecznych znajdziesz poniżej:

 • Kredyt samochodowy – przeznaczony na zakup ruchomości i niekoniecznie musi to być samochód, chociaż jest to najbardziej popularny cel kredytowania. Może to być również motorower, motor czy przyczepa kempingowa.
 • Kredyt konsolidacyjny – konsolidacja kredytów, czyli „połączenie” kilku kredytów w jeden. Pozwala na spłacanie nowym kredytem „starych” kredytów wyszczególnionych we wniosku kredytowy i zamiast kilku rat płaci się tylko jedną w jednym banku. Rata jest dostosowana do możliwości finansowych kredytobiorcy, czyli okres kredytowania jest odpowiednio wydłużony tak, aby mowa rata była mniejsza od sumy rat konsolidowanych zobowiązań. Istnieje możliwość wyboru kredytu konsolidacyjnego (hipotecznego lub gotówkowego) oraz uzyskania dodatkowych środków finansowych z przeznaczeniem na dowolny cel.

Dodatkowe informacje dotyczące kredytów samochodowych i konsolidacyjnych:

Procedura uproszczona przy kredytach

Taka procedura w przeważającej mierze dotyczy kredytów i pożyczek gotówkowych. Bardzo często stosują ją firmy pożyczkowe internetowe, w sytuacji kiedy wymagana jest weryfikacja danych osobowych. Głównie polega to przelaniu 1 grosza z osobistego rachunku bankowego oraz wypełnieniu oświadczenia o zarobkach. Po pozytywnej weryfikacji i ocenie zdolności kredytowej, pieniądze z pożyczki są przelewane na wskazany rachunek.

W przypadku banków uproszczona procedura jest stosowana przy weryfikacji dochodów. Jeżeli wnioskujesz o kredyt/pożyczkę gotówkową, to bank może poprosić o przesłanie zeskanowanego zaświadczenia o dochodach od pracodawcy lub wyciągu z konta bankowego za ostatnie 3 miesiące lub PIT-a z ostatniego roku lub internetową weryfikację rachunku. Ta ostatnia możliwość jest coraz częściej stosowana przez banki, a o której pisaliśmy w artykule: „Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach, m.in. w Alior Banku„.

Taki szybki kredyt gotówkowy jest bardzo często możliwy przez internet w bankowości online, pozwalającej złożyć wniosek kredytowy bez wychodzenia z domu – przez internet. Nie odbywa się to jednak to tak, że wniosek jest akceptowany (lub nie) automatycznie. Cała procedura odbywa się przez internet i przy pomocy pracownika banku.

3 thoughts on “Kredyt Porównywarka: gotówkowe, mieszkaniowe i konsolidacyjne”

 1. Anonim

  Raty na pewno różnią się w porównywarce od tego co zaproponuje bank. Dlatego lepiej skontkować się z bankiem i sprawdzić dokładnie. Po co się rozczarować?

 2. Anonim

  Z porównywarek korzystam tylko, aby mniej więcej oszacować raty. Jeżeli ktoś twierdzi, ze znajdze dzięki nim najtańszy kredyt, to jest w grubym błędzie.

 3. Anonim

  Porównywarek kredytów używam tylko do prognozowania rat. W tym są dobre.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok