Kredyty Koszalin. Gotówkowe – Mieszkaniowe – Konsolidacyjne. Przegląd banków i firm pożyczkowych

Kredyty Koszalin – gdzie skorzystać? Oczywiście w banku, tylko w jakim?

kredyty Koszalin gotówkowe mieszkaniowe konsolidacyjne pożyczki niebankowe

Kredyt i pożyczki gotówkowe można znaleźć w wielu bankach w Koszalinie. Pożyczka gotówkowa może zostać przeznaczona na zakup samochodu, remont mieszkania, wakacyjny wyjazd, itp. Potrzeby mogą być różne. Cel powinien być jednak jeden i zasadniczy: wyszukanie jak najtańszego kredytu.

Kredyt gotówkowy można otrzymać w banku bez zbędnych formalności. Oczywiście pod warunkiem wystarczającej zdolności kredytowej i pozytywnej historii kredytowej. Z pieniędzy można się cieszyć niekiedy w tym samym dniu, w którym złożyliśmy wniosek kredytowy (w takim przypadku warto jest sprawdzić, w których bankach jest możliwość kredytu gotówkowego przez internet).

Kredyty Koszalin – kredyty i pożyczki gotówkowe

Niekoniecznie ten, który najczęściej pojawia się w reklamach, ale ten, który ma najniższe koszty całkowite. A jak znaleźć taki tani kredyt gotówkowy i skąd mamy wiedzieć, że TEN kredyt gotówkowy jest tani?

Po pierwsze należy sprawdzić jakie są propozycje w bankach. Po drugie wybrać, nie więcej, niż 2-3 banki i skontaktować się z nimi w sprawie kredytu – wystarczy wysłać wniosek kontaktowy, a przedstawiciel banku przedzwoni. A po trzecie: dokonać porównania kredytów, ale o tym poniżej.

Poniżej przegląd kredytów gotówkowych w bankach.

Warto skorzystać z powyższego zestawienia, ale można takie oferty pozbierać samodzielnie – pod warunkiem, że mamy sporo czasu.

Jak zatem porównać kredyty gotówkowe, aby wybrać jak najbardziej korzystny cenowo?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na koszt całkowity kredytu. Ustawa o kredycie konsumenckim obliguje banki do przekazywania klientom formularza informacyjnego. Znajdują się tam wszystkie niezbędne informacje dotyczące kredytu, w tym poszczególne składowe całkowitych kosztów oraz dodatkowe wymagania (ubezpieczenie, wymaganie założenia konta bankowego, itp.), skutki opóźnień w regulowaniu rat.

Z jednej oferty kredytowej nie dowiemy się czy to jest korzystny i tani kredyt – potrzebny jest jeszcze co najmniej jedna oferta z innego banku.

Ustaw narzuca również wygląd formularza, co pozwala na dużo łatwiejsze porównanie kredytów gotówkowych z różnych banków i wybór odpowiedniego produktu.

Kredyty Koszalin hipoteczne, konsolidacyjne oraz pożyczki pozabankowe

Podobna zasada obowiązuje przy wyszukiwaniu innych pozostałych kredytów i pożyczek.
Sprawdź poniżej pozostałe produkty finansowe:

Pozostałe:

Najtańszy kredyt gotówkowy

Najtańszy kredyt gotówkowy, to kredyt gotówkowy z najmniejszym kosztem całkowitym i RRSO. Ale nie łudźmy się: nie jesteśmy w stanie sprawdzić i porównać wszystkich kredytów gotówkowych na rynku. Ile jest kredytów i pożyczek gotówkowych w danym momencie na rynku? Ponad 100…

Dlatego wystarczy maksymalnie 3 banki i RRSO lub całkowity koszt.

Zanim przejdziemy do RRSO, wyjaśnijmy krótko dlaczego tylko maksymalnie 3 banki? To nie tylko ze względów praktycznych.

Nie należy kontaktować się z kilkoma bankami w sprawie kredytu gotówkowego, w krótkim odstępie czasu (nie obowiązuje to w przypadku kredytów mieszkaniowych). Banki każdorazowo sprawdzają historię kredytową w BIK, do którego wysyłają zapytanie dotyczącą klienta. BIK natomiast zlicza ilość tych zapytań. Jeżeli składamy wnioski kredytowe w wielu instytucjach naraz, to możemy zostać potraktowani przez bank, jako mało wiarygodny klient (w trudnej sytuacji finansowej). Ilość zapytań wpływa na ranking scoringowy i może się okazać, że bank odmówi udzielania kredytu lub udzielić go, ale na zdecydowanie mniej atrakcyjnych warunkach.

Wracając do porównania kredytów pod względem ich kosztów…

Najważniejszy wyznacznikiem tego, czy dany kredyt gotówkowy jest tani czy drogi, jest RRSO – Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania. Jest to całkowity koszt kredytu (nie tylko gotówkowego), który jest wyrażany w procentach, w stosunku rocznym do kwoty kredytu. W przeciwieństwie do oprocentowania nominalnego, oprocentowanie rzeczywiste bierze pod uwagę wszystkie inne koszty związane z udzieleniem kredytu przez bank. Może to być, np. prowizja, ubezpieczenie, koszt rozpatrzenia wniosku, itp.

Należy jednak pamiętać, że RRSO nie uwzględniane kosztów związanych z obsługą innych produktów, wymaganych, aby z konkretnej oferty skorzystać, np. z karty kredytowej czy z rachunku bankowego.

Banki w Koszalinie

Wybrane banki i placówki bankowe:

 • Bank Pekao Koszalin
  Jana z Kolna 11
 • Zwycięstwa 74

Bankomaty Banku Pekao:

 • Supermarket Stokrotka
  Franciszkańska 104
 • Dworzec PKP
  ul. Armii Krajowej 3
 • Zwycięstwa 74
 • Szpital Wojewódzki
  Tytusa Chałubińskiego 7

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok