Kredyty konsolidacyjne ranking 2021

Kredyty konsolidacyjne ranking 2021. Czy jest taki ranking kredytów konsolidacyjnych, który prezentuje obiektywnie najlepsze kredyty konsolidacyjne? Niestety, nie. Takie zestawienie możemy zrobić jednak sami.

kredyty konsolidacyjne ranking 2021

Najlepszy i najtańszy kredyt konsolidacyjny? Z pewnością ranking kredytów konsolidacyjnych pomoże taki kredyt znaleźć… Wystarczy wpisać do wyszukiwarki „kredyty konsolidacyjne ranking 2021” i z pewnością takie zestawienie otrzymamy. Nie jest to prawda. Nie ma żadnych obiektywnych rankingów kredytowych. I to dotyczy kredytów konsolidacyjnych, gotówkowych i mieszkaniowych.

Tzw. rankingi tworzone są pod konkretne zapotrzebowania. Najczęściej banków. Można bowiem przyjąć konkretne założenia, które pozwalają umiejscowić wytypowany bank z jego ofertą na miejscu pierwszym. Chociażby:

 • Nie jest możliwe, aby uwzględnić wszystkie parametry, które brane są przy ocenie zdolności i wiarygodności kredytowej.
 • Każdą ofertę przed podpisaniem umowy można negocjować.
 • Wybór rat – malejące lub stałe – wpływają na całkowity koszt kredytu.
 • Nawet i data wypłaty kredytu, jak i płatności rat wpływają na jego cenę.

To co zrobić, aby się „nie naciąć” i samodzielnie znaleźć tani i korzystny kredyt? Oczywiście, że konieczne jest porównanie ofert kredytowych (nie propozycji, ale ofert!). Jeżeli ma to być np. kredyt konsolidacyjny na 30 tys zł na 6 lat, to każdą ofertę bankową należy porównać według oprocentowania rzeczywistego (RRSO) i kosztu całkowitego. Dopiero na tej podstawie można utworzyć ranking kredytów konsolidacyjnych.

sprawdź kredyty konsolidacyjne 7ranking

Co to jest kredyt konsolidacyjny

Co to są kredyty konsolidacyjne? Są to kredyty przeznaczone na spłatę innych zadłużeń bankowych. Mogą to być np. kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne, a nawet zadłużenie na koncie bankowym czy na karcie kredytowej. Konsolidacja umożliwia zatem spłatę kredytów w różnych bankach, na różne kwoty i z różnymi okresami spłat.

Zaciągając kredyt konsolidacyjny, bank spłaca Twoje zadłużenie (lista produktów wyszczególnionych we wniosku kredytowym), a Ty masz w ten sposób tylko jeden nowy kredyt i płacisz już tylko jedną ratę.

Przykładowo Twoje zadłużenie wynosi 60 tys. zł i płacisz miesięcznie 2000 zł z tytułu rat kredytowych. Bank, po zbadaniu zdolności i wiarygodności kredytowej, udzielił Tobie kredytu, ale nie przelał go na Twój rachunek bankowy, ale spłacisz nim zobowiązania przedstawione do konsolidacji. Wydłużając okres kredytowania została zmniejszona rata kredytowa. I może być ona nawet mniejsza o 20-30% w stosunku do sumy rat płaconych przed konsolidacją.

Jeżeli chcemy uzyskać kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką, to należy sprawdzić, który z banków ma taką ofertę.

Konsolidacja to nie tylko same plusy

Oczywiście kredyty konsolidacyjne to nie tylko same pozytywne rzeczy. Z pozytywnych można na pewno wyróżnić trzy najważniejsze:

 • poprawę płynności finansowej, ponieważ nowa rata jest mniejsza od sumy „starych” rat,
 • lepszą zdolność kredytową – zmniejsza się strona wydatkowa (mniejsza wysokość obsługi zadłużenia),
 • należy pamiętać o jednym terminie płatności.

Nie jest to jednak najtańsze rozwiązanie z jednego powodu: nowy kredyt, to nowe dodatkowe koszty. Musisz nie tylko zapłacić prowizję od kredytu (chociaż wiele kredytów konsolidacyjnych, w przeciwieństwie do kredytów gotówkowych, jest oferowanych z prowizją 0 zł), ale i więcej odsetek w całym okresie spłaty kredytu (dłuższy okres kredytowania). Dodatkowo może być jeszcze doliczone ubezpieczenie od kredytu. Ostatecznie Twoje zadłużenie wzrośnie, kosztem lepszej sytuacji budżetowej.

Przykład dla konsolidacji na 35 tys. zł na 72 miesiące:

Oprocentowanie nominalne 5,15%. Prowizja 4,60%. RRSO 8,86% Rata miesięczna (równa): 566 zł

Wysokość kredytu konsolidacyjnego: 35 000 zł

 • Odsetki: 5 760 zł,
 • Prowizja (wpłata własna) 1 610 zł,
 • Koszt ubezpieczenia 1 588 zł

Całkowity koszt kredytu 8 958 zł – o taką właśnie wzrośnie wysokość całkowitego zadłużenia.

Dlatego zawsze należy porównać kredyty konsolidacyjne, nawet i tylko dwa, aby wybrać tańszą opcję. I to będzie nasz ranking kredytów konsolidacyjnych w 2021 r.

2 komentarzy “Kredyty konsolidacyjne ranking 2021”

 1. Tak naprawdę to wszystkie rankingi są do bani. Jeżeli nie bierzesz pod uwagę swoich własnych potrzeb i możliwości, to zawsze źle wybierzesz i żaden ranking, najlepsza strona i bank, lub ktokowliek tobie nie pomoże.

  1. Bez przesady. Każdy ranking może pomóc wybrać bank, co nie znaczy, że musisz z niego korzystać i podejmować decyzję na jego wyliczeniach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok