Strona główna / Kredyty konsolidacyjne / Kredyty konsolidacyjne ranking 2020

Kredyty konsolidacyjne ranking 2020

Kredyty konsolidacyjne ranking 2020. Czy jest taki ranking kredytów konsolidacyjnych, który prezentuje obiektywnie najlepsze kredyty konsolidacyjne? Niestety, nie. Takie zestawienie możemy zrobić jednak sami.

Najlepszy i najtańszy kredyt konsolidacyjny? Z pewnością ranking kredytów konsolidacyjnych pomoże taki kredyt znaleźć… Wystarczy wpisać do wyszukiwarki „kredyty konsolidacyjne ranking 2020” i z pewnością takie zestawienie otrzymamy. Nie jest to prawda. Nie ma żadnych obiektywnych rankingów kredytowych. I to dotyczy kredytów konsolidacyjnych, gotówkowych i mieszkaniowych.

Tzw. rankingi tworzone są pod konkretne zapotrzebowania. Najczęściej banków. Można bowiem przyjąć konkretne założenia, które pozwalają umiejscowić wytypowany bank, z jego ofertą na miejscu pierwszym. W żadnym rankingu nie można umieścić wszystkim parametrów, które brane są przy ocenie zdolności i wiarygodności kredytowej klienta. Każdą ofertę można negocjować. System rat – malejące lub stałe – wpływają na koszt kredytu. Nawet i wypłata kredytu, jak i płatności rat mają wpływ na koszt kredytu!

Aby znaleźć tani i korzystny kredyt konieczne jest porównanie ofert kredytowych. Jeżeli ma to być np. kredyt konsolidacyjny na 30 tys zł na 6 lat, to każdą ofertę bankową należy porównać według oprocentowania rzeczywistego (RRSO) i kosztu całkowitego. Dopiero na tej podstawie można utworzyć ranking kredytów konsolidacyjnych.

Co to jest kredyt konsolidacyjny

Co to są kredyty konsolidacyjne? Są to kredyty bankowe przeznaczone na spłatę innych zadłużeń bankowych, takich jak kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne, a nawet zadłużenie na koncie bankowym czy na karcie kredytowej. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, bank spłaca nasze zadłużenie, a my mamy nowy kredyt i płacimy już tylko jedną ratę.

Przykładowo mamy zadłużenie na łączną kwotę 60 tys zł i płacimy miesięcznie 2000 zł z tytułu rat kredytowych. Bank, po zbadaniu zdolności i wiarygodności kredytowej, udzielił nam kredytu, ale nie przelewa go na nasz rachunek bankowy, ale spłaca nim nasze zobowiązania przedstawione do konsolidacji. Wydłużając okres kredytowania zmniejszamy ratę kredytową. I może to być rata nawet mniejsza o 20-30% w stosunku do sumy rat płaconych przed konsolidacją.

Jeżeli chcemy uzyskać kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką, to należy sprawdzić, który z banków ma taką ofertę.

Oczywiście kredyty konsolidacyjne to nie tylko same pozytywne rzeczy. Nie jest to najtańsze rozwiązanie z tego powodu, że nowy kredyt = nowe koszty. Musimy nie tylko zapłacić prowizję od kredytu, ale i więcej odsetek w całym okresie spłaty kredytu (dłuższy okres kredytowania). Dodatkowo może być jeszcze doliczone ubezpieczenie od kredytu.

Dlatego zawsze należy porównać kredyty konsolidacyjne, nawet i tylko dwa, aby wybrać tańszą opcję. I to będzie nasz ranking kredytów konsolidacyjnych w 2020 r.

kredyty konsolidacyjne ranking 2020

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok