Kredyty konsolidacyjne najtańsze

kredyty konsolidacyjne porównanie banków w 2019Kredyty konsolidacyjne najtańsze, czyli porównanie banków, zarówno standardowych kredytów, jak i kredytów konsolidacyjnych z dodatkową gotówką. W serwisie można sprawdzić, poniżej, gdzie jest możliwość skonsolidowania zadłużenia, które jest wynikiem posiadaniem kilku kredytów i pożyczek bankowych.

Kredyty konsolidacyjne najtańsze – przegląd banków i kredytów konsolidacyjnych. Z wybranymi bankami skontaktujesz się wysyłając krótki formularz kontaktowy. Przedstawiciel banku skontaktuje się z Tobą telefonicznie.

”Zamień wszystkie raty kredytowe w jedną małą ratę” – tak można w dużym skrócie podsumować reklamy wielu banków prezentujących kredyty konsolidacyjne. Czy to wszystko co powinniśmy wiedzieć na temat konsolidacji kredytów i czy zawsze jest to najlepsze rozwiązanie? Zastanówmy się kiedy opłaca się kredyt konsolidacyjny zaciągnąć w banku i zdecydować się na konsolidację zobowiązań.

Kredyty konsolidacyjne. Co to takiego?

Jest to kredyt konsumencki celowy, który zostaje przeznaczony na spłatę zobowiązań kredytowych, które posiadamy w tym samym lub innym banku, jak również na spłatę zobowiązań w SKOK-ach.

Pełna lista konsolidowanych zobowiązań, podobnie jak i maksymalna wysokość kredytu oraz okres kredytowania, zależy od konkretnej oferty w banku.

Skonsolidować możemy zarówno pożyczki i kredyty gotówkowe, jak i kredyty ratalne, samochodowe, mieszkaniowe czy nawet i zadłużenie na kartach kredytowych i w rachunkach ROR. Maksymalna wysokość kredytu konsolidacyjnego gotówkowego nie przekracza 200 tys. zł, a okres kredytowania 10 lat.

Plusy kredytów konsolidacyjnych i konsolidacji

Najważniejszym plusem kredytu konsolidacyjnego jest „połączenie” kredytów w jeden kredyt, a dzięki temu uzyskamy jedną, i do tego niższą ratę. Jest to spowodowane głównie poprzez wydłużenie okresu spłaty.

Konsolidacja kredytów pozwala zatem odzyskać płynność finansową, poprzez zmniejszenie wydatków związanych ze spłaceniem zadłużenia bankowego. A tym samym zwiększamy zdolność kredytową, dlatego wiele banków ma w swojej ofercie kredyt konsolidacji z dodatkową gotówkową. Pozwala to na uzyskanie dodatkowego finansowania w ramach kredytu – zaciągamy nową pożyczkę, która jest wliczana do kredytu konsolidacyjnego. Maksymalna kwota dodatkowej gotówki to 25-50% wartości konsolidowanych zobowiązań.

Pamiętajmy jednak, że kredyty konsolidacyjne mają na celu zredukować nasze zadłużenie i poprawić płynność finansową, a nie jeszcze bardziej zwiększać zadłużenie.

Kredyty konsolidacyjne rodzaje

Wyróżniamy tylko dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: gotówkowe i hipoteczne. Przy czym te pierwsze są najbardziej popularne, ale droższe niż kredyty konsolidacyjne hipoteczne.

  • Kredyty konsolidacyjne gotówkowe – nie wymagają zabezpieczenia na hipotece nieruchomości. Maksymalna kwota kredytu 200 000 zł, maksymalny okres kredytowania 10 lat, taki kredyt konsolidacyjny można uzyskać również przez internet.
  • Kredyty konsolidacyjne hipoteczne – zabezpieczone są hipoteką w księdze wieczystej nieruchomości. Wysokość kredytu zależy od wyceny nieruchomości, maksymalny okres kredytowania to przeważnie 30 lat, nie jest możliwy do uzyskania przez internet.

Kredyt konsolidacyjny jak to działa

Bardzo często pisze się o „połączeniu” kredytów w jeden kredyt. I tak w zasadzie jest to prawda, ponieważ zaciągamy nowe zobowiązanie w banku, którym to bank spłaca nasze kredyty i pożyczki.

W praktyce może to wyglądać na przykład tak.

Posiadamy kilka kredytów i pożyczek w różnych bankach:

  • kredyt gotówkowy 30 tys. zł,
  • pożyczka gotówkowa 25 tys. zł,
  • karta kredytowa 6 tys. zł,
  • zadłużenie w ROR 9 tys. zł

—————————————-

  • łączne zadłużenie: 70 tys. zł

Aby skonsolidować wszystkie powyższe kredyty i pożyczki konieczne jest wzięcie kredyt konsolidacyjny na 70 tys. zł. Jeżeli decyzja kredytowa jest pozytywna, to bank na podstawie przedstawionych dokumentów do konsolidacji, przelewa na wskazane rachunki bankowe kwoty na spłatę zobowiązań. Kredyty i pożyczki w innych bankach zostają zamknięte, a my mamy już tylko jedną ratą.

Banki nie widzą szczegółów dotyczących konsolidowanych kredytów i pożyczek, dlatego należy przekazać najczęściej kserokopie umów lub rachunki do spłat lub harmonogramy, pozwalające zidentyfikować kredytodawców i wysłać prawidłowe przelewy. Więcej: Kredyt Konsolidacyjny Wymagane Dokumenty
.

I tutaj wart wspomnieć również o:

Minusach kredytów konsolidacyjnych

Jak każdy kredyt, tak również kredyty konsolidacyjne mają swoje minusy. I dotyczą one praktycznie takiego samego czynnika, jak w przypadku innych kredytów: kosztów kredytowych.

Przede wszystkim, znaczna obniżka rat kredytowych jest możliwa poprzez wydłużenie okresu kredytowania. A im dłuższy okres kredytowania, tym większe odsetki od kredytu zapłacimy – dlatego należy zwrócić uwagę na oprocentowanie nominalne kredytu.

Nowy kredyt, to także oczywiście i prowizja i koszty dodatkowe, np. ubezpieczenie. Nie każdy bank pobiera prowizję od kredytu i można wyszukać promocyjne kredyty konsolidacyjne. Ale należy zwrócić uwagę, że jest najczęściej tak, że jeżeli prowizja = %, to oprocentowanie nominalne jest bliskie maksymalnej stopie procentowej (obecnie 7,20% – sierpień 2021 r.). I odwrotnie: małe oprocentowanie nominalne, to z reguły wysoka prowizja.

Kredyty Konsolidacyjne Najtańsze – porównując kredyty, sprawdź całkowity koszt kredytu oraz RRSO.

Kredyty konsolidacyjne najtańsze zobowiązania. Czy warto?

Są sytuacje, kiedy nie ma innej możliwości jak tylko konsolidacja kredytów. Takie rozwiązanie sprawdza się w sytuacji, kiedy zaczynamy mieć problemy płynnością finansową. Albo bierzemy kolejne pożyczki, aby zrównoważyć budżet domowy lub nasze zobowiązania są zbyt dużym obciążeniem dla domowych finansów.

Jednakże, kiedy zaprzestaniemy spłacać kredyty i pożyczki bankowe, to szanse skorzystania z konsolidacji są bliskie zeru. Żaden bank nie udzieli nam kredytu konsolidacyjnego w sytuacji, kiedy nie mamy wiarygodności kredytowej. A tą sprawdzi w BIK na podstawie historii kredytowej.


Jeżeli szukasz kredytu gotówkowego na 30 tys. zł, sprawdź zestawienie banków kredyty gotówkowe 30 tys zł.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok