Kredyty Konsolidacyjne Banki

Kredyty konsolidacyjne banki – wszystko to co najważniejsze, a dotyczy konsolidacji kredytów, kredytów i pożyczek konsolidacyjnych. Sprawdź najważniejsze informacje, które pomogą wybrać najlepszy bank na konsolidację kredytową.

Poniżej znajdują się najważniejsze informacje dotyczące konsolidacji kredytów i odpowiemy m.in. na pytania: co to jest kredyt konsolidacyjny, czy konsolidacja kredytowa jest tym samym co oddłużanie, jakie kredyty można skonsolidować, jakie kredyty konsolidacyjne są najtańsze czy konsolidacja kredytów jest opłacalna.

Alior Bank kredyty konsolidacyjne

Alior Bank kredyty konsolidacyjne internetowy

 • Wysoka kwota kredytu – nawet 200 000 zł.
 • Kredytowanie: od 3 miesięcy (minimum 89 dni) do 10 lat.
 • Ubezpieczenie Pakiet NNW i utrata pracy dla kredytu powyżej 70 000 zł. Zawarcie umowy ubezpieczenia w Alior Banku jest dobrowolne. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.
 • RRSO 9,04%.

Z oferty mogą skorzystać klienci indywidualni, którzy 17.12.2021 r. nie posiadali w Alior Banku pożyczek lub kredytów konsolidacyjnych oraz przesłali dane kontaktowe przez internetowy formularz banku.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) kredytu konsolidacyjnego wynosi 9,04%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 29700 zł; całkowita kwota do zapłaty: 38079,62 zł; oprocentowanie zmienne: 8,69%; całkowity koszt kredytu: 8379,62 zł, w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 8379,62 zł; 71 miesięcznych rat, w tym 70 równych rat w wysokości 536,34 zł, ostatnia rata: 535,82 zł. Kalkulacja na dzień 3 stycznia 2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Alior Bank kredyty konsolidacyjne bezpieczna konsolidacja 5

 • Minimalna kwota kredytu wynosi 30 000 zł.
 • Łączna kwota konsolidowanych pożyczek i kredytów spoza Alior Banku wynosi minimum 10 000 zł.
 • Okres kredytowania od 3 miesięcy (minimum 89 dni) do 10 lat.
 • 0% prowizji.
 • Ubezpieczenie Pakiet NNW i utrata pracy dla kredytu powyżej 70 000 zł. Zawarcie umowy ubezpieczenia w Alior Banku jest dobrowolne. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.
 • RRSO 11,00%.
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) oferty promocyjnej „Bezpieczna konsolidacja V” wynosi 11%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 77800 zł; całkowita kwota do zapłaty: 119191,57 zł; oprocentowanie zmienne: 8%; całkowity koszt kredytu: 41391,57 zł, w tym prowizja: 0 zł (0%), składka na ubezpieczenie od utraty pracy i NNW: 7711,80 zł, odsetki: 33679,77 zł. 105 miesięcznych rat, w tym 104 równe raty w wysokości 1135,16 zł, ostatnia rata: 1134,93 zł. Kalkulacja na dzień 15 marca 2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

to nie jest oferta handlowa

Czy można mieć dwa kredyty konsolidacyjne?

Jeżeli spłacasz kilka różnych zobowiązań kredytowych i pożyczkowych w bankach, możesz je „połączyć” w jeden nowy kredyt – kredyt konsolidacyjny. Należy oczywiście spełnić określone warunki przedstawione przez bank.

Nie ma żadnych formalnych czy prawnych ograniczeń dotyczących liczby czy rodzajów spłacanych kredytów. Zatem spłata jednego już kredytu konsolidacyjnego nie stoi na przeszkodzie, aby ubiegać się o kolejny. Dwie uwagi:

 • to bank decyduje jakie kredyty i pożyczki można skonsolidować, dlatego może wykluczyć w swojej ofercie określone produkty kredytowe,
 • potencjalny kredytobiorca musi mieć wystarczająco wysoką zdolność kredytową i pozytywną historię kredytową.

Kolejna konsolidacja kredytów i drugi kredyt konsolidacyjny nie świadczy wcale o tym, że w pierwszym przypadku nastąpiło przekredytowanie i nie radzimy sobie z finansami (a tak mógłby pomyśleć bank). Owszem i z taką sytuacją możemy mieć do czynienia. Jednak pierwszy kredyt konsolidacyjny mógł zostać zaciągnięty po to, aby skorzystać z dodatkowej gotówki, np. przenosząc jeden kredyt do innego banku.

Należy jednak zwrócić uwagę, że wiele promocyjnych ofert kredytów konsolidacyjnych wyklucza możliwość skonsolidowania już spłacanych kredytów konsolidacyjnych.

Konsolidacja kredytu gotówkowego

Konsolidacji kredytów gotówkowych jest bardzo prosta. Jeżeli zdecydujesz się na kredyt konsolidacyjny w banku (lub w SKOK-u), po wypełnieniu wniosku kredytowego i pozytywnej ocenie kredytowej, bank spłaci Twoje bieżące kredyty i pożyczki gotówkowe w innych bankach.

Dzięki temu, zamiast kilku różnych zobowiązań, będzie spłacać tylko jeden kredyt i tym samym płacić jedną ratę.

Obniżenie raty jest możliwe wyłącznie poprzez wydłużenie okresu kredytowania, kosztem zwiększenia kosztów odsetkowych.

Można oczywiście skonsolidować jeden kredyt – po prostu przenieść go do innego banku. Można również skonsolidować jeden kredyt gotówkowy i dobrać dodatkową gotówkę.

Tzw. dodatkowa gotówka w ramach kredytu konsolidacyjnego, to pożyczka gotówkowa, która jest konsolidowana z innymi zobowiązaniami w jeden kredyt.

Zanim podejmiesz decyzję o konsolidacji kredytów i o tym jakie kredyty wybrać, należy dokładnie rozważyć wszystkie argumenty przemawiające zarówno za konsolidacją, jak i przeciw.

Musisz wiedzieć, jakie koszty poniesiesz w związku z kredytem (nie tylko koszty związane z nowym kredytem, ale także ewentualne opłaty za wcześniejszą spłatę bieżących zobowiązań), ale i o ile zwiększy się wysokość Twojego zadłużenia w stosunku do tego przed konsolidacją.

Przykładowa konsolidacja opiewa na kwotę 21 964,08 zł (suma rat pozostających do spłat kredytu gotówkowego), a rata wynosi 723 zł.

Kredyt konsolidacyjny jest udzielany na kwotę konsolidacji 21 964,08 zł na 48 miesięcy z oprocentowaniem nominalnym 9,99% i prowizją 5,25% (od kwoty kredytu).

Całkowity koszt kredytu wynosi 6 174,13 zł (obejmuje prowizję 1 153,57 zł oraz odsetki 5 020,56 zł). Nowa rata kredytowa zmniejszy się do ok. 586 zł, natomiast wysokość całkowitego zadłużenie wzrośnie o koszt całkowity kredytu konsolidacyjnego (6 174,13 zł).

Konsolidacja kredytu gotówkowego z hipotecznym

Czy można skonsolidować kredyt gotówkowy z hipotecznym (mieszkaniowym)? Oczywiście, że można. Tak jest w teorii, ponieważ praktyka pokazuje, że niekoniecznie każdy bank na to wyrazi zgodę.

Obciążenie finansowe dla klienta spłacającego kredyt hipoteczny i gotówkowy (jeden lub więcej) mogą być znaczne w skali miesiąca. Zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę rosnącą inflację (koszty utrzymania) oraz raty kredytów ze zmiennym oprocentowaniem. Te wszystkie czynniki mogą się skumulować na tyle, że spłata istniejących zobowiązań może sprawiać pewne trudności.

Jak sobie poradzić wówczas z takim problemem? Pozostaje renegocjowanie warunków na jakich zostały podpisanie umowy kredytowe lub połączenie ich w jeden nowy kredyt – kredyt konsolidacyjny.

Ratę kredytową można zmniejszyć poprzez zmianę warunków finansowych kredytu:

1. Obniżenie oprocentowania nominalnego kredytu (kredytów), co pozwala zmniejszyć wysokość odsetek.
2. Wydłużenie okresu kredytowania.

Niższe oprocentowanie, jak i dłuższy okres kredytowania przekłada się na zmniejszenie comiesięcznej raty kredytowej.

W przypadku konsolidacji kredytu hipotecznego z gotówkowym (lub z kredytami/pożyczkami gotówkowymi) mamy do czynienia z kredytem konsolidacyjnym hipotecznym.

Po konsolidacji hipotecznej:

1. Rata kredytowa będzie mniejsza od sumy rat konsolidowanych kredytów i nie powinna już w takim stopniu obciążać domowy budżet.
2. Warunki kredytowania będą bardziej atrakcyjne. Oprocentowanie kredytu hipotecznego (konsolidacyjnego) będzie mniejsze od oprocentowania nominalnego spłacanych kredytów czy pożyczek gotówkowych.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny różni się w znacznym stopniu od konsolidacji gotówkowej.
Jest to konsolidacja z zabezpieczeniem hipotecznym i z tego powodu, banki są bardziej skłonne do udzielania kredytobiorcy nowego finansowania na zdecydowanie korzystniejszych warunkach niż w przypadku kredytu konsolidacyjnego gotówkowego.

Konsolidacja hipoteczna to:

 • Większa maksymalna kwota kredytowania – wysokość kredytu w przypadku zabezpieczenia hipotecznego (bez konsolidacji kredytu hipotecznego) może stanowić 70-80% wartości zabezpieczonej nieruchomości.
 • Niższe oprocentowanie nominalne kredytu – niewiele wyższe od kredytu hipotecznego, na poziomie pożyczek hipotecznych, ale znacznie niższe od kredytów gotówkowych.
 • Długi okres kredytowania – nawet 20-25 lat.
 • Przedsięwzięcie bardziej skomplikowane i dłuższe w procedowaniu od konsolidacji gotówkowej i jednocześnie może wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Oczywiście, do uzyskania kredytu konsolidacyjnego hipotecznego nie wystarczy wyłączenie posiadanie nieruchomości, ale wymagana jest odpowiednia zdolność kredytowa i pozytywna historia kredytowa w BIK.

Konsolidacja kredytu Legnica

Konsolidację kredytów i pożyczek można przeprowadzić w wielu bankach w Legnicy. Praktycznie w każdym dostępnym. Kilka przykładowych:

Oferta konsolidacyjna w Alior Banku została przedstawiona powyżej – kredyt konsolidacyjny przez internet i tradycyjny „Bezpieczna Konsolidacja”.

Alior Bank – oddziały bankowe.

Oddział Alior Bank w Legnicy
ul. Biskupia 3, 59-220 Legnica

Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek: 9:00-17:00.
Zakres obsługi: klienci indywidualni, indywidualna działalność gospodarcza, biuro maklerskie, kredyty hipoteczne.
Obsługa kasowa w godzinach 9:00-17:00.
Obsługa walutowa PLN, USD, EUR, GBP, CHF.
Obsługa osób niepełnosprawnych.
Bankomat i wpłatomat.

Tel.: 12 342 79 21

źródło: aliorbank.pl


BNP Paribas – oddziały bankowe.

Oddział BNP Paribas w Legnicy
ul. Najświętszej Marii Panny 4, 59-220 Legnica

Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek: 9:00-16:30.
Oddział z obsługą kasową.

Źródło: bnpparibas.pl


Santander Bank – oddziały bankowe.

 • 1 Oddział w Legnicy

ul. Gwarna 4a, 59-220 Legnica
Tel: 61 81 1 9999

Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek: 9:30-17:00.
Dostępne dla osób poruszających się na wózkach, niesłyszących i niedosłyszących.
Udogodnienia dla osób niewidomych, niepełnosprawnych intelektualnie i mających problemy z czytaniem.
Możliwość wejścia z psem asystującym.
Parking oraz parking z wyznaczonymi miejscami dla osób z niepełnosprawnościami.
Osoba znająca język migowy do dyspozycji.
Pętla indukcyjna.
Placówka z autoryzacją smsKodem.

Dodatkowe informacje: placówka z doradcą hipotecznym.

 • 6 Oddział w Legnicy

ul. Wrocławska 29, 59-220 Legnica
Tel: 61 81 1 9999

Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek: 9:30-16:30

Placówka z autoryzacją smsKodem

źródło: santander.pl


Bank Pekao S.A. – oddziały bankowe.

 • Oddział Banku Pekao w Legnicy

ul. Rynek 14/1B, Legnica
Tel.: (76) 850 55 82
Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek: 09:00 – 16:30.

 • Bank Pekao I Oddział w Legnicy

ul. Wrocławska 26/28, Legnica
Tel.: (76) 850 55 81
Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek: 09:15 – 16:45.

źródło: pekao.com.pl

Konsolidacja kredytu umowa zlecenie

Wbrew temu co mogłoby się wydawać, kredyty są dostępne w bankach praktycznie dla każdego konsumenta, bez względu na rodzaj umowy o pracę. Dotyczy to również konsolidacji kredytowej i kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsza jest bowiem zdolność kredytowa oraz pozytywna historia kredytowa w BIK.

Czyli konsolidacja kredytu na umowę zlecenie jest możliwa? Tak. Nie jest zarezerwowana wyłącznie dla osób zatrudnionych na umowę o pracę. Banki nie tylko wychodzą naprzeciw potrzebom klientów, ale i również dbają o swój interes. Nie ma nic gorszego, jak klient, który przestaje spłacać swoje zobowiązania.

Co zrobić, kiedy zamierzamy skonsolidować kredyty i pożyczki, ale pracujemy na umowę zlecenie? Przede wszystkim należy skontaktować się bankiem, w którym chcielibyśmy dokonać konsolidacji. Należy wziąć pod uwagę, że każdy z banków ma inną ofertę i inne warunki, na jakich jest udzielane finansowanie.

Kredyt konsolidacyjny w oparciu o umowę cywilno-prawną, np. umowę zlecenie. Co może być potrzebne i wymagane przez bank?

1. Miesięczne wynagrodzenie. Ważne, a nawet i bardzo ważne są w tym przypadku uzyskiwane miesięczne zarobki. Im większe, tym oczywiście lepiej, bo pozwala uzyskać większy kredyt.
2. Staż u  obecnego pracodawcy, jak również i czas, na jaki jest zawarta umowa.
3. Promesa (deklaracja) od pracodawcy o przedłużenia umowy. Pomaga w uzyskaniu kredytu, ale nie zobowiązuje pracodawcy do podpisania nowej umowy.
4. Na maksymalną kwotę kredytu wpływa czas kredytowania. Im dłuższy okres spłaty, tym rata kredytowa jest mniejsza oczywiście. Ale przy umowie zlecenia, czas kredytowania możesz zostać skrócony, co oznacza większą ratę lub mniejszy kredyt.
5. Historia kredytowa w BIK. Obok zdolności kredytowej najważniejszy czynnik wpływający na ogólną ocenę kredytową. Opóźnienia w spłacie zobowiązań kredytowych mają negatywny wpływ na scoring kredytowy i niejednokrotnie uniemożliwiają wzięcie kredytu.

Konsolidacja kredytów jak to działa?

Jak działa kredyt konsolidacyjny? Należy wyjaśnić, że jest to kredyt jak każdy inny, tylko, że jest to kredyt celowy, a to oznacza, że jest przeznaczony wyłącznie (w tym przypadku) na spłatę wybranych zobowiązań kredytowych spłacanych w tym samym lub różnych bankach.

Kredyt celowy nie oznacza, że kredyt nie może zostać przekazany na konto kredytobiorcy. Zasada celowości jest immanentną cechą kredytów i oznacza zawsze cel przeznaczenia udostępnionych środków finansowych.

Sam kredyt konsolidacyjny jest finalnym procesem przeprowadzonej konsolidacji kredytów. Bank, na podstawie wniosku kredytowego, w którym wyszczególnione zostały kredyty i pożyczki do skonsolidowania, spłaca je samodzielnie, a następnie „wypłaca” kredyt kredytobiorcy. Całkowita kwota do spłaty składa się z pożyczonego kapitału (suma rat kredytowych spłaconych zobowiązań) oraz z kosztów kredytowych.

Istnieje również możliwość skorzystania z dodatkowych środki finansowych do własnej dyspozycji. I nie jest to żaden wyjątek w konsolidacji kredytowej. Jest to bowiem pożyczka gotówkowa, niejako automatycznie włączana do konsolidowanych zobowiązań.

Schemat konsolidacji kredytów można rozpisać w kilku punktach:

1. Decyzja o konsolidowanych kredytach i pożyczkach (po stronie kredytobiorcy),
2. Oszacowanie nowej (mniejszej) raty, dzięki wydłużeniu czasu kredytowania (po stronie kredytobiorcy),
3. Złożenie wniosku kredytowego (po stronie kredytobiorcy),
4. Analiza wniosku kredytowego przez bank (analiza zdolności i wiarygodności kredytowej),
5. Pozytywna decyzja: zawarcie umowy kredytowej,
6. Spłata przez bank zobowiązań,
7. Udzielenie kredytu konsolidacyjnego (właściwie jest to wyłącznie zapis księgowy),
8. Spłata przez kredytobiorcę kredytu konsolidacyjnego zgodnie z przyjętym harmonogramem spłat.

Konsolidacja kredytów jaki bank

Nie jest to niezwykle trudne zadanie, aby wskazać, jaki bank byłby najlepszy na skonsolidowanie kredytów. Ale…
Należy mieć jednak na uwadze, że nie tylko banki oferują różne kredyty i pożyczki konsolidacyjne, ale i potencjalni klienci mają różne potrzeby i cele związane z konsolidacją.

Propozycje konsolidacyjne zmieniają się podobnie często, jak i kredytów gotówkowych. Podwyżki stóp procentowych przez RPP, zmuszają co jakiś czas banki, do aktualizacji propozycji.

Odpowiadając krótko: konsolidacja kredytów jaki bank? Wskazać można kilka lub nawet kilkanaście propozycji – codziennie aktualizowane, a które znajdują się poniżej (z możliwością szybkiego kontaktu z bankiem).

2 thoughts on “Kredyty Konsolidacyjne Banki”

 1. Karolina

  Jeżeli ktoś nie rozumie konsolidacji kredytów, to można to zobrazować przykładem. Konsument zarabia 2400 zł netto miesięcznie. Spłaca kredyty i pożyczki w różnych bankach – kredyt ratalny na AGD, kredyt samochodowy, kredyt gotówkowy. Miesięczna łączna rata wynosi 1500 zł. Na życie zostaje zatem 900 zł co miesiąc. Nie jest to dużo, zwłaszcza, że za coś trzeba utrzymać się.
  Ale po konsolidacji i wzięciu kredytu konsolidacyjnego wszystkie zobowiązania są spłacane przez bank. Następuje wydłużenie spłaty kredytu, co powoduje obniżenie raty np. o 500 zł. I o taką kwotę zmniejszają się wydatki miesięcznie z tytułu płatności raty i w budżecie zostaje 500 zł więcej, czyli zamiast 900 zł – 1400 zł.

 2. Daria Piotrków Tryb.

  Można znaleźć kredyt konsolidacyjny i bank, nawet mając umowę na czas określony. Mój bank odmówił mi kredytu ze względu umowę z pracodawcą. Byłam zatrudniona od 5 miesięcy, ale  zaledwie miesiąc na podstawie umowy o pracę (na czas nieokreślony). Wcześniej miałam umowę zlecenie.
  Moja średnia wpłata z ostatnich 3 miesięcy nie przekraczała 2 400 zł na rękę (czasami to było mniej – zależało to od liczby nadgodzin). Zatrudniona byłam w małym sklepie osiedlowym.
  Poszukałam w końcu banku, który zgodził się na przeprowadzenie konsolidacji. Pomogli mi skompletować dokumenty i złożyłam wniosek kredytowy.
  Zarówno wstępna, jak i ostateczna decyzja była pozytywna i praktycznie po dwóch dniach mogłam podpisać umowę kredytową. Skonsolidowałam wszystkie pożyczki i kredyty, które chciałam, ale nie skorzystałam z dodatkowej gotówki, bo nie chciałam zwiększać kwoty konsolidacji. Miałam również możliwość wydłużenia czasu spłaty, aby uzyskać podobną ratę.
  W każdym bądź razie teraz moja rata jest mniejsza o ponad 350 zł! w stosunku do tego co było poprzednio.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok