Kredyty Konsolidacyjne Banki

Kredyty konsolidacyjne banki – wszystko to co najważniejsze, a dotyczy konsolidacji kredytów, kredytów i pożyczek konsolidacyjnych. Sprawdź najważniejsze informacje, które pomogą wybrać najlepszy bank na konsolidację kredytową.

kredyty konsolidacyjne banki

Poniżej znajdują się najważniejsze informacje dotyczące konsolidacji kredytów i odpowiemy m.in. na pytania: co to jest kredyt konsolidacyjny, czy konsolidacja kredytowa jest tym samym co oddłużanie, jakie kredyty można skonsolidować, jakie kredyty konsolidacyjne są najtańsze czy konsolidacja kredytów jest opłacalna.

Jak wygląda obecna sytuacja w bankach? Gdzie zgłosić się po kredyt konsolidacyjny w promocji lub pożyczkę konsolidacyjną gotówkową i samodzielnie spłacić wybrane kredyty i pożyczki bankowe?

alior bank kredyty konsolidacyjne

Alior Bank kredyty konsolidacyjne

Alior Bank kredyty konsolidacyjne internetowy

 • Wysoka kwota kredytu – nawet 200 000 zł.
 • Kredytowanie: od 3 miesięcy (minimum 89 dni) do 10 lat.
 • Ubezpieczenie Pakiet NNW i utrata pracy dla kredytu powyżej 70 000 zł. Zawarcie umowy ubezpieczenia w Alior Banku jest dobrowolne. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.
 • RRSO 9,04%.

Z oferty mogą skorzystać klienci indywidualni, którzy 17.12.2021 r. nie posiadali w Alior Banku pożyczek lub kredytów konsolidacyjnych oraz przesłali dane kontaktowe przez internetowy formularz banku.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) kredytu konsolidacyjnego wynosi 9,04%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 29700 zł; całkowita kwota do zapłaty: 38079,62 zł; oprocentowanie zmienne: 8,69%; całkowity koszt kredytu: 8379,62 zł, w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 8379,62 zł; 71 miesięcznych rat, w tym 70 równych rat w wysokości 536,34 zł, ostatnia rata: 535,82 zł. Kalkulacja na dzień 3 stycznia 2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Alior Bank kredyty konsolidacyjne bezpieczna konsolidacja 5

 • Minimalna kwota kredytu wynosi 30 000 zł.
 • Łączna kwota konsolidowanych pożyczek i kredytów spoza Alior Banku wynosi minimum 10 000 zł.
 • Okres kredytowania od 3 miesięcy (minimum 89 dni) do 10 lat.
 • 0% prowizji.
 • Ubezpieczenie Pakiet NNW i utrata pracy dla kredytu powyżej 70 000 zł. Zawarcie umowy ubezpieczenia w Alior Banku jest dobrowolne. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.
 • RRSO 11,00%.
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) oferty promocyjnej „Bezpieczna konsolidacja V” wynosi 11%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 77800 zł; całkowita kwota do zapłaty: 119191,57 zł; oprocentowanie zmienne: 8%; całkowity koszt kredytu: 41391,57 zł, w tym prowizja: 0 zł (0%), składka na ubezpieczenie od utraty pracy i NNW: 7711,80 zł, odsetki: 33679,77 zł. 105 miesięcznych rat, w tym 104 równe raty w wysokości 1135,16 zł, ostatnia rata: 1134,93 zł. Kalkulacja na dzień 15 marca 2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

to nie jest oferta handlowa

bank kredyty konsolidacyjne

Bank na kredyt konsolidacyjny

Nie można wskazać jednego banku, który byłby najlepszy do przeprowadzenia konsolidacji. Pytania: gdzie najlepiej skonsolidować kredyty, który bank jest najlepszy, gdzie najłatwiej, gdzie najszybciej… Można mnożyć pytania i nigdy nie otrzymamy satysfakcjonującej odpowiedzi.

Każdy z potencjalnych kredytobiorców szuka czegoś innego. Kredytobiorcy konsolidują różne zobowiązania, na różne kwoty i z różnych banków. Pewna grupa konsoliduje kredyty ponieważ wymaga tego sytuacja domowego budżetu i konieczne jest jak najszybsze poprawienie płynności finansowej, a innej grupie zależy na zwiększeniu zdolności kredytowej i uzyskaniu dodatkowej gotówki.

Należy również wspomnieć, że w bankach można znaleźć zarówno kredyty konsolidacyjne, jak i pożyczki konsolidacyjne, które pozwalają spłacić pożyczki niebankowe (niebankowe pożyczki – zanim pożyczysz w firmie pożyczkowej), ponieważ to pożyczkobiorca spłaca samodzielnie wybrane zobowiązania.

czy można mieć dwa kredyty konsolidacyjne

Czy można mieć dwa kredyty konsolidacyjne?

Jeżeli spłacasz kilka różnych zobowiązań kredytowych i pożyczkowych w bankach, możesz je „połączyć” w jeden nowy kredyt – kredyt konsolidacyjny. Należy oczywiście spełnić określone warunki przedstawione przez bank.

Nie ma żadnych formalnych czy prawnych ograniczeń dotyczących liczby czy rodzajów spłacanych kredytów. Zatem spłata jednego już kredytu konsolidacyjnego nie stoi na przeszkodzie, aby ubiegać się o kolejny. Dwie uwagi:

 • to bank decyduje jakie kredyty i pożyczki można skonsolidować, dlatego może wykluczyć w swojej ofercie określone produkty kredytowe,
 • potencjalny kredytobiorca musi mieć wystarczająco wysoką zdolność kredytową i pozytywną historię kredytową.

Kolejna konsolidacja kredytów i drugi kredyt konsolidacyjny nie świadczy wcale o tym, że w pierwszym przypadku nastąpiło przekredytowanie i nie radzimy sobie z finansami (a tak mógłby pomyśleć bank). Owszem i z taką sytuacją możemy mieć do czynienia. Jednak pierwszy kredyt konsolidacyjny mógł zostać zaciągnięty po to, aby skorzystać z dodatkowej gotówki, np. przenosząc jeden kredyt do innego banku.

Należy jednak zwrócić uwagę, że wiele promocyjnych ofert kredytów konsolidacyjnych wyklucza możliwość skonsolidowania już spłacanych kredytów konsolidacyjnych.

konsolidacja kredytu gotówkowego

Konsolidacja kredytu gotówkowego

Konsolidacja kredytów gotówkowych jest bardzo prosta. Jeżeli zdecydujesz się na kredyt konsolidacyjny w banku (lub w SKOK-u), po wypełnieniu wniosku kredytowego i pozytywnej ocenie kredytowej, bank spłaci Twoje bieżące kredyty i pożyczki gotówkowe w innych bankach.

Dzięki temu, zamiast kilku różnych zobowiązań, będzie spłacać tylko jeden kredyt i tym samym płacić jedną ratę.

Obniżenie raty jest możliwe wyłącznie poprzez wydłużenie okresu kredytowania, kosztem zwiększenia kosztów odsetkowych.

Można oczywiście skonsolidować jeden kredyt – po prostu przenieść go do innego banku. Można również skonsolidować jeden kredyt gotówkowy i dobrać dodatkową gotówkę.

Tzw. dodatkowa gotówka w ramach kredytu konsolidacyjnego, to pożyczka gotówkowa, która jest konsolidowana z innymi zobowiązaniami w jeden kredyt.

Zanim podejmiesz decyzję o konsolidacji kredytów i o tym jakie kredyty wybrać, należy dokładnie rozważyć wszystkie argumenty przemawiające zarówno za konsolidacją, jak i przeciw.

Musisz wiedzieć, jakie koszty poniesiesz w związku z kredytem (nie tylko koszty związane z nowym kredytem, ale także ewentualne opłaty za wcześniejszą spłatę bieżących zobowiązań), ale i o ile zwiększy się wysokość Twojego zadłużenia w stosunku do tego przed konsolidacją.

Przykładowa konsolidacja opiewa na kwotę 21 964,08 zł (suma rat pozostających do spłat kredytu gotówkowego), a rata wynosi 723 zł.

Kredyt konsolidacyjny jest udzielany na kwotę konsolidacji 21 964,08 zł na 48 miesięcy z oprocentowaniem nominalnym 9,99% i prowizją 5,25% (od kwoty kredytu).

Całkowity koszt kredytu wynosi 6 174,13 zł (obejmuje prowizję 1 153,57 zł oraz odsetki 5 020,56 zł). Nowa rata kredytowa zmniejszy się do ok. 586 zł, natomiast wysokość całkowitego zadłużenie wzrośnie o koszt całkowity kredytu konsolidacyjnego (6 174,13 zł).

Legnica konsolidacja kredytu

Legnica konsolidacja kredytu

Konsolidację kredytów i pożyczek można przeprowadzić w wielu bankach w Legnicy. Praktycznie w każdym dostępnym. Kilka przykładowych:

Oferta konsolidacyjna w Alior Banku została przedstawiona powyżej – kredyt konsolidacyjny przez internet i tradycyjny „Bezpieczna Konsolidacja”.

Alior Bank – oddziały bankowe.

Oddział Alior Bank w Legnicy
ul. Biskupia 3, 59-220 Legnica

Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek: 9:00-17:00.
Zakres obsługi: klienci indywidualni, indywidualna działalność gospodarcza, biuro maklerskie, kredyty hipoteczne.
Obsługa kasowa w godzinach 9:00-17:00.
Obsługa walutowa PLN, USD, EUR, GBP, CHF.
Obsługa osób niepełnosprawnych.
Bankomat i wpłatomat.

Tel.: 12 342 79 21

źródło: aliorbank.pl


BNP Paribas – oddziały bankowe.

Oddział BNP Paribas w Legnicy
ul. Najświętszej Marii Panny 4, 59-220 Legnica

Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek: 9:00-16:30.
Oddział z obsługą kasową.

Źródło: bnpparibas.pl


Santander Bank – oddziały bankowe.

 • 1 Oddział w Legnicy

ul. Gwarna 4a, 59-220 Legnica
Tel: 61 81 1 9999

Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek: 9:30-17:00.
Dostępne dla osób poruszających się na wózkach, niesłyszących i niedosłyszących.
Udogodnienia dla osób niewidomych, niepełnosprawnych intelektualnie i mających problemy z czytaniem.
Możliwość wejścia z psem asystującym.
Parking oraz parking z wyznaczonymi miejscami dla osób z niepełnosprawnościami.
Osoba znająca język migowy do dyspozycji.
Pętla indukcyjna.
Placówka z autoryzacją smsKodem.

Dodatkowe informacje: placówka z doradcą hipotecznym.

 • 6 Oddział w Legnicy

ul. Wrocławska 29, 59-220 Legnica
Tel: 61 81 1 9999

Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek: 9:30-16:30

Placówka z autoryzacją smsKodem

źródło: santander.pl


Bank Pekao S.A. – oddziały bankowe.

 • Oddział Banku Pekao w Legnicy

ul. Rynek 14/1B, Legnica
Tel.: (76) 850 55 82
Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek: 09:00 – 16:30.

 • Bank Pekao I Oddział w Legnicy

ul. Wrocławska 26/28, Legnica
Tel.: (76) 850 55 81
Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek: 09:15 – 16:45.

źródło: pekao.com.pl

Propozycje konsolidacyjne zmieniają się podobnie często, jak i kredytów gotówkowych. Podwyżki stóp procentowych przez RPP, zmuszają co jakiś czas banki, do aktualizacji propozycji.

3 komentarze do “Kredyty Konsolidacyjne Banki”

 1. Ale jak weźmiemy kredyt konsolidacyjny z oprocentowaniem zmiennym, to po kolejnych kilku podwyżkach stóp procentowych dojdziemy do poziomu raty jaki był przed konsolidacją…

 2. Jeżeli ktoś nie rozumie konsolidacji kredytów, to można to zobrazować przykładem. Konsument zarabia 2400 zł netto miesięcznie. Spłaca kredyty i pożyczki w różnych bankach – kredyt ratalny na AGD, kredyt samochodowy, kredyt gotówkowy. Miesięczna łączna rata wynosi 1500 zł. Na życie zostaje zatem 900 zł co miesiąc. Nie jest to dużo, zwłaszcza, że za coś trzeba utrzymać się.
  Ale po konsolidacji i wzięciu kredytu konsolidacyjnego wszystkie zobowiązania są spłacane przez bank. Następuje wydłużenie spłaty kredytu, co powoduje obniżenie raty np. o 500 zł. I o taką kwotę zmniejszają się wydatki miesięcznie z tytułu płatności raty i w budżecie zostaje 500 zł więcej, czyli zamiast 900 zł – 1400 zł.

 3. Można znaleźć kredyt konsolidacyjny i bank, nawet mając umowę na czas określony. Mój bank odmówił mi kredytu ze względu umowę z pracodawcą. Byłam zatrudniona od 5 miesięcy, ale  zaledwie miesiąc na podstawie umowy o pracę (na czas nieokreślony). Wcześniej miałam umowę zlecenie.
  Moja średnia wpłata z ostatnich 3 miesięcy nie przekraczała 2 400 zł na rękę (czasami to było mniej – zależało to od liczby nadgodzin). Zatrudniona byłam w małym sklepie osiedlowym.
  Poszukałam w końcu banku, który zgodził się na przeprowadzenie konsolidacji. Pomogli mi skompletować dokumenty i złożyłam wniosek kredytowy.
  Zarówno wstępna, jak i ostateczna decyzja była pozytywna i praktycznie po dwóch dniach mogłam podpisać umowę kredytową. Skonsolidowałam wszystkie pożyczki i kredyty, które chciałam, ale nie skorzystałam z dodatkowej gotówki, bo nie chciałam zwiększać kwoty konsolidacji. Miałam również możliwość wydłużenia czasu spłaty, aby uzyskać podobną ratę.
  W każdym bądź razie teraz moja rata jest mniejsza o ponad 350 zł! w stosunku do tego co było poprzednio.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok