Kredyty Konsolidacyjne Banki

2023-11-08 – ostatnia aktualizacja

Wszystko to co najważniejsze o kredytach konsolidacyjnych i bankach, w których możliwa jest konsolidacja kredytów. Sprawdź podstawowe informacje, które pomogą wybrać najlepszy produkt, aby skutecznie połączyć kredyty w jeden.

kredyty konsolidacyjne banki


Poniżej znajdują się najważniejsze informacje dotyczące konsolidacji kredytów. Znajdziesz m.in. odpowiedzi na pytania: co to jest kredyt konsolidacyjny, czy konsolidacja kredytowa jest tym samym co oddłużanie oraz w jakich bankach znajdziesz propozycje.

Kredyty konsolidacyjne banki na połączenie zobowiązań

Gdzie zgłosić się po kredyt konsolidacyjny? Obecnie jest kilka banków, z którymi możesz się skontaktować w sprawie skonsolidowania zadłużenia. Propozycje są zarówno promocyjne z obniżonym oprocentowaniem, jak i przez internet oraz standardowe.

Ważne jest, aby znaleźć czas na spokojną analizę przedstawionej oferty (lub ofert), aby dokonać przemyślanego wyboru. Niezależnie od celu, który jest motywuje Ciebie do łączenia zobowiązań, należy mieć na uwadze fakt, że jest to jednak kredyt. Co prawda nowy i z przeznaczeniem na zredukowanie liczby spłacanych kredytów do akceptowalnego poziomu, ale jednak z tym finansowaniem wiąże się również koszt całkowity.

alior bank kredyty konsolidacyjne

Alior Bank kredyty konsolidacyjne

Alior Bank kredyt konsolidacyjny internetowy

  • Wysoka kwota kredytu – nawet 200 000 zł.
  • Kredytowanie: od 3 miesięcy (minimum 89 dni) do 10 lat.
  • Ubezpieczenie Pakiet NNW i utrata pracy dla kredytu powyżej 70 000 zł. Zawarcie umowy ubezpieczenia w Alior Banku jest dobrowolne. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.
  • RRSO 12,57%.

Z oferty mogą skorzystać klienci indywidualni, którzy do 20.02.2023 r. nie posiadali w Alior Banku pożyczek lub kredytów konsolidacyjnych oraz przesłali dane kontaktowe przez internetowy formularz banku.

RRSO dla kredytu konsolidacyjnego w przykładzie reprezentatywnym wynosi 12,57%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 38 000 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 52 884,21 zł. Oprocentowanie stałe: 11,90%. Całkowity koszt kredytu: 14 884,21 zł: prowizja: 0 zł + odsetki 14 884,21 zł. 70 miesięcznych rat równych – 69 w wysokości 755,50 zł, ostatnia 754,71 zł. Kalkulacja na 1.03.2023 r.

to nie jest oferta handlowa

bank kredyty konsolidacyjne

Bank na kredyt konsolidacyjny

Nie można wskazać jednego banku, który byłby najlepszy do przeprowadzenia konsolidacji. Pytania: gdzie najlepiej skonsolidować kredyty, który bank jest najlepszy, gdzie najłatwiej, gdzie najszybciej… Można mnożyć pytania i nigdy nie otrzymamy satysfakcjonującej odpowiedzi.

Każdy z potencjalnych kredytobiorców szuka czegoś innego i uzyskuje inną ocenę kredytową.

Konsolidowane są różne zobowiązania, na różne kwoty i z różnych banków. Pewna grupa osób konsoliduje kredyty ponieważ wymaga tego sytuacja domowego budżetu i konieczne jest jak najszybsze poprawienie płynności finansowej, a innej grupie zależy na zwiększeniu zdolności kredytowej i uzyskaniu dodatkowej gotówki.

Należy również wspomnieć, że w bankach można znaleźć zarówno kredyty, jak i pożyczki konsolidacyjne. Te drugie pozwalają spłacić również pożyczki niebankowe, ponieważ to pożyczkobiorca zamyka samodzielnie wybrane zobowiązania.

czy można mieć dwa kredyty konsolidacyjne

Czy można mieć dwa kredyty konsolidacyjne?

Jeżeli spłacasz kilka różnych zobowiązań kredytowych i pożyczkowych w bankach, możesz je „połączyć” w jeden nowy kredyt – kredyt konsolidacyjny. Należy oczywiście spełnić określone warunki przedstawione przez bank.

Nie ma żadnych formalnych czy prawnych ograniczeń dotyczących liczby czy rodzajów spłacanych kredytów. Zatem spłata jednego już kredytu konsolidacyjnego nie stoi na przeszkodzie, aby ubiegać się o kolejny. Dwie uwagi:

  • to bank decyduje jakie kredyty i pożyczki można skonsolidować, dlatego może wykluczyć w swojej ofercie określone produkty kredytowe,
  • potencjalny kredytobiorca musi mieć wystarczająco wysoką zdolność kredytową i pozytywną historię kredytową.

Należy jednak zwrócić uwagę, że wiele promocyjnych ofert kredytów konsolidacyjnych wyklucza możliwość skonsolidowania już spłacanych kredytów konsolidacyjnych.

Kolejna konsolidacja kredytów i drugi kredyt konsolidacyjny nie świadczy wcale o tym, że w pierwszym przypadku nastąpiło przekredytowanie i nie radzimy sobie z finansami (a tak mógłby pomyśleć bank). Owszem i z taką sytuacją możemy mieć do czynienia. Drugi kredyt konsolidacyjny mógłby zostać zaciągnięty po to, aby skorzystać z dodatkowej gotówki.

dlaczego warto przeprowadzić konsolidację kredytów

Dlaczego warto przeprowadzić konsolidację

Nie zawsze warto, ale powodów dlaczego można to zrobić, jest kilka:

1. Zmniejszenie liczby zobowiązań do spłaty, które znajdują się w portfelu kredytowym. Konsolidacja zaczyna się od dwóch zobowiązań bankowych. Może być ich znacznie więcej i najczęściej tak właśnie jest.

Limity kredytowe w kontach bankowych oraz w kartach kredytowych, to są również zobowiązania kredytowe.

Spłacając wybrane kredyty i pożyczki zamykamy obecne umowy kredytowe. Ograniczamy zatem do akceptowalnego poziomu liczbę posiadanych kredytów.

2. Nowa rata kredytowa może być mniejsza od sumy miesięcznych rat tych wszystkich kredytów, które zdecydowaliśmy się połączyć. Jest to możliwe głównie (i w zasadzie tylko) poprzez odpowiednie wydłużenia czasu spłaty.

3. Zwiększenie zdolności kredytowej i szansa na uzyskanie dodatkowych środków.

4. Oszczędności na spłacie kredytu. Nowy kredyt o korzystniejszych warunkach kredytowania od konsolidowanych kredytów, pozwala niekiedy zaoszczędzić na spłacie kredytu (Czy opłaca się łączyć kredyty?).

konsolidacja kredytu gotówkowego

Konsolidacja kredytu gotówkowego

Konsolidacja kredytów gotówkowych jest bardzo prosta. Jeżeli zdecydujesz się na kredyt konsolidacyjny w banku, to po wypełnieniu wniosku kredytowego i pozytywnej ocenie kredytowej, bank spłaci Twoje bieżące kredyty i pożyczki gotówkowe w innych bankach.

Dzięki temu, zamiast kilku różnych zobowiązań, będzie spłacać tylko jeden kredyt i tym samym płacić jedną ratę.

Obniżenie raty jest możliwe wyłącznie poprzez wydłużenie czasu kredytowania, ale kosztem zwiększenia kosztów odsetkowych.

Zanim podejmiesz decyzję o konsolidacji kredytów i o tym jakie kredyty wybrać, należy dokładnie rozważyć wszystkie argumenty przemawiające zarówno za konsolidacją, jak i przeciw.

Sprawdź:

  • nie tylko koszty, które poniesiesz w związku z kredytem, ale także czy nie wystąpią ewentualne opłaty za wcześniejszą spłatę konsolidowanych zobowiązań,
  • o ile zwiększy się wysokość Twojego zadłużenia w stosunku do tego przed konsolidacją.

przykład konsolidacji

Przykład z życia wzięty – koszt konsolidacji

Przykładowa konsolidacja opiewa na kwotę 21 964,08 zł – suma rat pozostających do spłat z trzech kredytów gotówkowych. Łączna miesięczna rata wynosi 723 zł.

Kredyt konsolidacyjny jest udzielany z oprocentowanie nominalnym rocznym wynoszącym 9,99%, prowizją 5,25% (od kwoty kredytu) i jest kredytowana. Spłata zostaje rozłożona na 48 miesięcy.

Całkowita kwota udostępnionego kredytu wynosi 23117,65 zł.

Całkowity koszt kredytu: 6 174,13 zł (obejmuje prowizję 1 153,57 zł oraz odsetki 5 020,56 zł). Nowa rata kredytowa zmniejszy się do ok. 586 zł. Natomiast wysokość całkowitego zadłużenia – o ile może się zmienić – uzależniona jest od poszczególnych konsolidowanych kredytów.

w jakim banku najlepsza konsolidacja

W jakim banku najlepsza konsolidacja?

Prostej odpowiedzi nie ma i nie będzie. Bo co to oznacza, że w jakimś banku jest najlepsza konsolidacja?

1. Czy kredyt jest tam najtańszy?
2. Czy bank konsoliduje wszystkie zobowiązania?
3. Maksymalna kwota to 250 tys. zł, a spłata rozłożona na 10 lat?
4. Nie jest wymagana wysoka zdolność kredytowa?
5. Konsolidację kredytu można przeprowadzić przez internet?

Pytań można mnożyć i mnożyć. Konsolidowanie kredytów i ubieganie się o kredyt konsolidacyjny jest sprawą mocno indywidualną. Końcowy efekt jest inny dla każdego kredytobiorcy i nie znajdziemy dwóch takich samych!

1. Korzystne warunki kredytowania zależą nie tylko od ogólnej oferty banku, ale i od całościowej oceny kredytowej.
2. Bank może skonsolidować wszystkie zobowiązania, spłacane terminowo i na bieżąco w innych bankach, o ile nie jest to oferta promocyjna.
3. Kredyt konsolidacyjny gotówkowy, podobnie jak i kredyt gotówkowy jest ograniczony wysokością przez Ustawę o kredycie konsumenckim
4. W przypadku każdego kredytu, w tym również i kredytu konsolidacyjnego, wymagana jest nie tylko odpowiednio wysoka zdolność kredytowa, ale i pozytywna historia kredytowa.
5. W niektórych bankach można wnioskować o kredyt konsolidacyjny przez internet.

Temat został również poruszony we wpisie: W jakim banku najlepiej zrobić konsolidację?
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok