Gdzie po kredyt konsolidacyjny na 80 tys. zł?

2023-04-24 – ostatnia aktualizacja

Gdzie po kredyt konsolidacyjny na 80 tys. zł? Sprawdź gdzie można „połączyć” kredyty i pożyczki na tak dużą kwotę, a tym samym płacić jedną i często zdecydowanie mniejszą ratę.

kredyty konsolidacyjne 80 tys. zł

Kredyt konsolidacyjny na 80 tys. zł umożliwi skonsolidowanie (połączenie czy zamianę, jak niekiedy potocznie się mówi) wybranych kredytów i pożyczek bankowych w 1 kredyt.

Poniżej zapoznasz się z najnowszymi propozycjami oraz dowiesz się, ile może wynieść rata kredytowa.

Kredyty konsolidacyjne na 80 tys. zł w bankach

Konsolidację kredytów można przeprowadzić oczywiście na znacznie mniejszą kwotą, ale i dużo, dużo większą. Konsolidacja dużych kredytów najczęściej związana jest z konsolidacją hipoteczną. Jej wysokość może znacznie przekraczać 200-300 tys. zł.

Jakie zobowiązania bankowe najczęściej są łączone? Przede wszystkim różnego rodzaju kredyty i pożyczki gotówkowe oraz pozostałe, z których korzystają konsumenci:

 • kredyty ratalne,
 • kredyty samochodowe,
 • limity kart kredytowych i w kontach.

Bank prezentując propozycję wyszczególnia zobowiązania, które podlegają konsolidacji i oczywiście niektóre z nich może wykluczyć.

Możliwe jest również połączenie kredytów z kredytem mieszkaniowym.

Jeżeli jednym z konsolidowanych kredytów jest hipoteczny lub zabezpieczeniem spłaty jest hipoteka na nieruchomości, wówczas mamy do czynienia z kredytem konsolidacyjnym hipotecznym.

Jaka rata przy kredycie konsolidacyjnym 80 tys. zł?

To ile wyniesie rata dla kredytu konsolidacyjnego 80 tys. zł może obliczyć tylko bank na podstawie przedstawionej oferty z uwzględnieniem oceny kredytowej.

Jednak nawet wówczas, kiedy przyjmiemy pewne określone założenia, to nie będzie ona należeć do najmniejszych.

Załóżmy zatem, że jest to kredyt konsolidacyjny na 80 tysięcy zł, którego oprocentowanie nominalne roczne wynosi 11,85% i nie ma innych kosztów poza odsetkami.

Raty równe wyniosą wówczas w zaokrągleniu do 1 zł:

 • 7 lat: 1 406 zł,
 • 8 lat: 1 2934 zł,
 • 9 lat: 1 208 zł,
 • 10 lat: 1 141 zł.

Im dłużej jest spłacany kredyt, to rata będzie mniejsza. A jak będzie kształtować się koszt kredytowy?

Całkowity koszt kredytu

Koszt kredytowy mały nie będzie, to rzecz pewna. Aby jeszcze mocniej zmniejszyć ratę kredytową, to należałoby wydłużyć czas kredytowania. Będzie to jednak możliwe tylko w przypadku kredytu konsolidacyjnego hipotecznego (czas spłaty może być rozłożony zdecydowanie na więcej niż tylko 120 rat miesięcznych).

Dla kredytów konsolidacyjnych gotówkowych maksymalny czas spłaty nie przekracza 10 lat.

A jak koszt całkowity wyniesie dla powyższych założeń?

Całkowity koszt kredytu (koszt odsetkowy) – w zaokrągleniu do 1 zł.

 • 7 lat: 38 088 zł,
 • 8 lat: 44 190 zł,
 • 9 lat: 50 462 zł,
 • 10 lat: 56 901 zł.

Zwróć uwagę, że wysokość Twoje zadłużenie również się zwiększy, ale dokładnie o jaką kwotę, to jest już uzależnione od konsolidowanych zobowiązań.

Konsolidacja kredytów? Po co to wszystko?

Zasadniczy powód został już wspomniany powyżej: konsolidacje przeprowadza się po to, aby ograniczyć liczbę zobowiązań, które są regulowane każdego miesiąca. A tym samym, im więcej różnych terminów płatności, to może się zdarzyć, że zostanie pominięta, któraś z rat.

O ile nie są ustawione zlecenia stałe. Ale są nie tylko raty, o których należy pamiętać. Opłaty stałe dotyczą również rachunków za prąd, czynsz czy liczne abonamenty.

Przy dobrej kondycji finansowej z wieloma różnymi terminami płatności można sobie poradzić. Gorzej, kiedy aktualna suma rat stała się stanowczo zbyt dużym obciążeniem w domowym budżecie.

Jednak dzięki konsolidacji i wydłużeniu czasu kredytowania możliwe jest zmniejszenie nowej raty, porównując ją do sumy rat kredytów płaconych przed konsolidacją w miesiącu. Zaleta kredytu konsolidacyjnego na 80 tys. zł? Oczywista: zmniejszenie strony wydatkowej domowego budżetu. Wada? Jak to z kredytami – koszt kredytowy.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok