Kredyty konsolidacyjne 70 tys zł kalkulator rat

Kredyty konsolidacyjne 70 tys zł kalkulator rat i ile wyniesie rata? Poniżej zostały wyliczone z kalkulatorem kredytowym. Są to oczywiście wyliczenia szacunkowe. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak dokładnie będą wyglądać, bo najlepszym sposobem jest skontaktowanie się z bankiem. Propozycje są udostępnione poniżej.

kredyty konsolidacyjne 70 tys zł kalkulator ratCzy można wybrać dobry kredyt konsolidacyjny? Oczywiście, ale należy na samym początku zapoznać się chociażby z dwoma ofertami, aby je przeanalizować i wybrać tańszy.

Jakie produkty kredytowe podlegają konsolidacji? Od kredytów i pożyczek gotówkowych, poprzez kredyty hipoteczne, a kończąc na kartach kredytowych. Zakres konsolidacji zależy od bankowej oferty.

Chcąc skonsolidować kredyt hipoteczny z innymi produktami kredytowymi, zapytaj o kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Podobnie, jeżeli chciałbyś uzyskać dodatkową gotówkę w ramach kredytu (nawet do 20-30% wysokości konsolidacji).

Kredyty konsolidacyjne 70 tys zł kalkulacja rat

Oszacowanie rat: kredyty konsolidacyjne 70 tys zł, 72 – 120 m-cy / 6 – 10 lat. Wysokość oprocentowania nominalnego 7,19%.

 • 6 lat – 1253,82 zł,
 • 7 lat – 1121,47 zł,
 • 8 lat – 1013,85 zł,
 • 9 lat – 957,18 zł,
 • 10 lat – 889,30 zł.

Jak każda propozycja kredytowa, w tym przypadku również kredytów konsolidacyjnych, jest ograniczona przez jakiś czas. Zwłaszcza, jeżeli jest to kredyt konsolidacyjny w promocji. Zatem to co było aktualne kilka miesięcy temu, niekoniecznie musi być teraz. Ale Ty nie musisz się tym przejmować, ponieważ w serwisie propozycje są zawsze na czasie i na bieżąco aktualizowane.

sprawdź kredyty konsolidacyjne 70 tys zł kalkulator rat

Ubiegając się o kredyt konsolidacyjny na 70 tys zł, tak samo jak w przypadku innych kredytów, należy mieć odpowiednią zdolność i wiarygodność kredytową.

Czy konsolidacja jest opłacalna?

W większości przypadków nie jest, ponieważ powoduje wzrost całkowitego zadłużenia – musimy pamiętać, że jest to nowy kredyt i wystąpią koszty kredytowe, np. odsetki czy prowizja.

Przykład konsolidacji:

Konsolidacja kredytów (5 lat – 60 rat kredytowych) na 70 tys. zł (tyle wynosi suma wszystkich rat do spłacenia, a łączna ich miesięczna wysokość to 1 958 zł) + 2 tys. zł dodatkowej gotówki. Oprocentowanie nominalne kredytu konsolidacyjnego jest stałe i wynosi 7,00% w skali roku + prowizja za udzielony kredyt. Całkowity koszt kredytu (bez kredytowanych kosztów) to 21 154,37 zł, w tym:

 • odsetki 14 746,37 zł,
 • prowizja 6 408 zł.

Wysokość raty (stałej) wyniesie ok. 1 552 zł. Zatem, co prawda rata miesięczna został zmniejszona o 400 zł, ale Twoje zadłużenie wzrośnie o ponad 20 tys. zł.

RRSO wynosi 11,18%. Całkowita kwota do zapłaty 93 154,37 zł. Kalkulacja na dzień 3 lutego 2021 r.

 

Z pewnością jest to jedna jeden ze skuteczniejszych sposobów na zmniejszenie obciążeń domowego budżetu i poprawę płynności finansowej. Obecnie jest na rynku kilka propozycji bez konieczności płacenia prowizji, a to daje oczywiście szansę na znalezienie tańszego kredytu.

Obniżka wysokości raty kredytowej może być szczególnie skuteczna, jeżeli zastosujesz:

 • wydłużenie okresu kredytowania, to spowoduje obniżkę raty (przy długim czasie kredytowania zwiększa całkowity koszt kredyt),
 • mniejsze oprocentowanie nominalne niż w przypadku obecnie spłacanych zobowiązaniach.

Obie możliwości można zastosować, a co więcej, kredyty konsolidacyjne są najczęściej niżej oprocentowane od takich samych kredytów gotówkowych. Banki lepiej traktują takich klientów, ponieważ są bardziej przewidywalni (bezpieczniejsi) co do terminowości spłaty nowego kredytu.

Jeśli zatem istnieje realna szansa na poprawę (zagrożonej) płynności finansowej, bez konieczności zwiększania dochodów czy ograniczania innych wydatków, to biorąc te wszystkie niedogodności (zwiększenia wysokości zadłużenia), można zastanowić się nad skonsolidowanie wielu różnych zobowiązań kredytowych i pożyczkowych w bankach.

3 komentarzy “Kredyty konsolidacyjne 70 tys zł kalkulator rat”

 1. Szukałem kredytu na 60 tys zł, aby spłacić stare – każdy z trzech banków stwierdził że nie mam zdolności. Co mam zrobić aby obniżyć ratę?

 2. Katrzyna

  Z pewnością konsolidacja kusi, zwłaszcza w przypadku rozłożenia spłaty kredytu na znacznie dłuższy czas z niższymi ratami. Jeżeli sytuacja finansowa staje się niestbilna, jak to ma miejsce obecnie, to można wziąć taką opcję.

  Zawsze należy jednak pamiętać, że co prawda miesięczne wydatki z tytułu regulowania zadłużenia zmniejszą się, ale jednocześnie zadłużenie jest spłacane dłużj i koszt całkowity rośnie.

  Np. przy kredycie na 30 000 zł na trzy lata rata wzniesie ok. 950 zł miesięcznie, czyli w sumie bankowi odda sie dodatkowo 4 200 zł. Ale konsolidacje są na znacznie większy czas.

  Czyli np. na 5 lat (60 rat) miesięcy rata może oscylować ok. 600 zł, ale dodatkowo do oddania będzie 6 tys. zł.

  Należy zawsze sprawdzić banki i oferty, przemyśleć sytuację i czy warto z takiego kredytu kosnoldiacyjengo korzystać. No, i nie zapominajmy zapytac o szczegóły, zwłaszcza w przypadku kosztów.

 3. Ja na razie na szczeście mam tylko 1 kredyt w skoku, któy byłam zmuszona wziąć żeby zimowisko dla dzieci zapłacić. Zawsze jakoś obchodziłam się bez kredytów, kart i limitów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok