Kredyty konsolidacyjne 60 tys. zł

2023-09-24 – ostatnia aktualizacja

Kredyty konsolidacyjne 60 tys. zł na skonsolidowanie kilku kredytów i pożyczek bankowych w jeden kredyt. „Połączenie” kilku kredytów w jeden kredyt, pozwala na zmniejszenie wysokości raty kredytowej, w wyniku wydłużenia okresu kredytowania.

kredyty konsolidacyjne 60 tys. zł

Kredyty konsolidacyjne 60 tys. zł, to produkty kredytowe oferowane przez banki, który umożliwiają „połączenie” lub „zamianę” kilku kredytów w jeden.

To połączenie, to nic innego jak wcześniejsze spłacenie wybranych kredytów z nowego kredytu. W ten sposób zamiast dwóch, trzech (i więcej) zobowiązań finansowych, ich liczba zostaje zredukowana do akceptowalnego minimum.

Dlaczego banki oferują pożyczki i kredyty konsolidacyjne?

Kredyty konsolidacyjne nie są aż tak popularne, jak np. kredyty i pożyczki gotówkowe, ale nie oznacza to wcale, że nikt z nich nie korzysta. Obecnie, i to z różnych powodów, coraz częściej kredytobiorcy wybierają możliwość „połączenia” różnych zobowiązań w jeden kredyt.

Spłata wielu zobowiązań niekoniecznie musi doprowadzić do znacznego pogorszenia domowego budżetu. Jednak niewystarczającą zdolność kredytowa jest zawsze podstawą do odrzucenia wniosku kredytowego.

W przypadku, kiedy dochody rosną szybciej niż wydatki, to nie powinno być większych trudności z regulowaniem zobowiązań. Ale niekiedy zdarza się, że suma płaconych rat rośne przy takich samych dochodach, a zwiększonych wydatkach (koszty utrzymania wciąż rosną), mocno komplikują sytuację finansową. Z części zaplanowanych wydatków należy zrezygnować, aby funkcjonować na podobnym poziomie jak kilka miesięcy wcześniej.

To wszystko sprawia, że problemy ze spłatą zadłużenia nie muszą wynikać bezpośrednio z „przekredytowania”. Nagłe i niespodziewane wydatki bardzo często przyczyniają się do zachwiania płynności finansowej.

Kredyty konsolidacyjne 60 tysięcy zł w bankach

Należy wziąć pod uwagę, że bankom (podobnie zresztą, jak i Tobie) zależy na tym, aby kredytobiorca regularnie i terminowo spłacał swoje zobowiązania. Dlatego w sytuacji, kiedy regulowanie wielu rat jest ponad Twoje siły, banki mogą zaproponować wyjście z takiej sytuacji, proponując właśnie kredyty na skonsolidowanie zadłużenia.

Jest to kredyt konsolidacyjny lub pożyczka konsolidacyjna, oczywiście bankowa. Porównanie banków i ofert kredytowych powinniśmy zrobić we własnym zakresie. Poniższa lista propozycji powinna w tym pomóc.

Kredyty konsolidacyjne 60 tysięcy złotych. Jaka rata?

Rata kredytów konsolidacyjnych na 60 tys. zł zależeć będzie od wielu różnych czynników. Między innymi od:

 • parametrów oferty kredytowej,
 • czasu kredytowania,
 • rodzaju rat.

Warunki, jakie zaproponuje nam bank w dużej mierze zależą od końcowej oceny kredytowej. Jeżeli zdolność i wiarygodność kredytowa będzie odpowiednia, to z większym prawdopodobieństwem otrzymamy korzystniejsze warunki.

Natomiast dla celów informacyjnych, ratę kredytową można wyliczyć przy określonych założeniach. I tak wyliczenia dotycząca kredytów konsolidacyjnych 60 tys. zł. Oprocentowanie nominalne w skali roku 11%. Poza odsetkami nie ma innych kosztów.

Czas kredytowania: raty równe i koszt odsetek (całkowity).

 • 4 lata: 1 550,73 zł – 14 435,11 zł,
 • 5 lat: 1 304,55 zł – 18 272,72 zł,
 • 6 lat: 1 142,04 zł – 22 227,22 zł,
 • 7 lat: 1 027,35 zł – 26 297,08 zł,
 • 8 lat: 942,51 zł – 30 480,53 zł.
Kredyt konsolidacyjny 10 tys. zł – wyliczenia rat i kosztów odsetkowych.

Kredyty konsolidacyjne – podstawowe założenia konsolidacji

Zasadniczym celem kredytu konsolidacyjnego, a tym samym i konsolidacji kredytów, jest „połączenie” wybranych zobowiązań w jeden nowy kredyt, czyli spłata kredytów nowym kredytem.

Po przeprowadzonej konsolidacji wysokość nowego zobowiązania (a zatem i całkowitego zadłużenia) jest większa, ale za to rata kredytowa będzie mniejsza ze względu na wydłużony okres spłaty.

Główne założenia konsolidacji, to:

 • zredukowanie liczby posiadanych zobowiązań bankowych, a tym samym
 • ograniczenie liczy płaconych rat,
 • poprawa płynności finansowej,
 • zwiększenie zdolności kredytowej.

Jakie zobowiązania kredytowe można skonsolidować?

Należy wziąć pod uwagę, że nie każde zobowiązanie podlega konsolidacji. Przede wszystkim jej zakres (i warunki) ustala bank i obejmuje produkty kredytowe udzielane przez instytucje bankowe.

Najchętniej banki konsolidują kredyty i pożyczki gotówkowe, ale w niektórych bankach połączysz również:

 • kredyty samochodowe,
 • kredyty ratalne,
 • kredyty i pożyczki hipoteczne,
 • zadłużenie na kartach kredytowych i w rachunkach ROR.

Banki zazwyczaj elastycznie podchodzą do propozycji klientów co do konsolidowanych kredytów (nie narzucają co masz skonsolidować, tylko wybór zależy od Ciebie), a w zależności od Twojej zdolności kredytowej, ustalisz okres kredytowania, a tym samym i wysokość nowej raty. W ten sposób dopasujesz spłatę nowego zobowiązania do swoich aktualnych i przyszłych możliwości.

Kredyty konsolidacyjne 60 tys. zł gotówkowe

Konsolidacja kredytów przybiera dwie formy: gotówkową lub hipoteczną. Wybór kredytu konsolidacyjnego zależy głównie od Twoich możliwości, wielkości zadłużenia i potrzeb.

Najpopularniejsze są kredyty konsolidacyjne gotówkowe 60 tys. zł. Najczęściej w ich przypadku nie są wymagane dodatkowe zabezpieczenie, ale może być obligatoryjne ubezpieczenie. Wadą jest:

 • wyższe oprocentowanie (ale najczęściej mniejsze niż przy podobnych kredytach gotówkowych),
 • maksymalna kwota kredytu (nie przekracza 150-200 tys. zł),
 • czas jego spłaty (maksymalnie 10 lat),
 • nie można do konsolidacji włączyć produktów hipotecznych.

Kredyty konsolidacyjne hipoteczne

Drugim rodzajem kredytu konsolidacyjnego jest kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości.

Kredyty konsolidacyjne na 60 tys. zł również mogą zostać udzielone z zabezpieczeniem hipotecznym. W związku z czym, jednym z konsolidowanych produktów jest kredyt hipoteczny (mieszkaniowy) lub zabezpieczeniem spłaty kredytu konsolidacyjnego jest posiadana nieruchomość.

W takim przypadku zadłużenie nierzadko można rozłożyć nawet na 20-25 lat. Oprocentowanie nominalne jest niższe od oprocentowania dla kredytów konsolidacyjnych gotówkowych, a maksymalna kwota kredytu wynosi ok. 60-70% wartości zabezpieczonej nieruchomości.

Pamiętaj, że kredyt konsolidacyjny to nowy kredyt, a to oznacza, że zapłacisz odsetki od udzielonego kredytu. Jest to najczęściej występujący koszt kredytowy. Po drugie, im dłużej regulujesz zobowiązanie, tym mniejsza jest oczywiście rata kredytowa, ale z drugiej strony rośnie koszt odsetkowy. Konsekwencją jest wzrost ogólnego zadłużenia.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok