Kredyty konsolidacyjne 50000 zł

Kredyty konsolidacyjne 50000 zł na skonsolidowanie dwóch lub więcej zobowiązań bankowych. Przegląd najnowszych ofert kredytowych w bankach. Jeżeli konsolidacja kredytów bankowych jest niezbędna, to nie odkładaj jej do czasu, kiedy nie będziesz mógł zapłacić raty. Możesz już nie dostać kredytu…

kredyty konsolidacyjne 50000 zł

Zdarza się i to bardzo często, że spłacając zadłużenie z tytułu kilku kredytów, w końcu stają się one zbyt dużym obciążeniem domowego budżetu. Wówczas można pomyśleć nad ich połączeniem, czyli konsolidacją.

Zestawienie kredytów konsolidacyjnych dostępne jest poniżej.

Połączenie, czyli konsolidacja kilku kredytów w jeden. Na czym to polega?

Kredyt konsolidacyjny jest kredytem celowym, przeznaczonym na spłatę innych zobowiązań kredytowych w tym samym lub innych bankach.

W ofertach promocyjnych często są wykluczane zobowiązania z banku oferującego kredyt konsolidacyjny.

Podstawowe założenie konsolidacji jest zmniejszenie liczby spłacanych zobowiązań i poprzez wydłużenie okresu spłaty, znaczne obniżenie nowej raty w stosunku do sumy rat konsolidowanych kredytów.

Dotychczasowe zobowiązania kredytowe są spłacane przez bank z nowego kredytu konsolidacyjnego. Jest to oczywiście nowa oferta, a więc i oprocentowanie będzie inne niż w przypadku starych kredytów. Ale to także koszty dodatkowe, jak np. prowizja czy ubezpieczenie.

Tani kredyt konsolidacyjny 50000 zł, to kredyt z niskim kosztem całkowitym

Harmonogram rat kredytowych zostaje dopasowany do możliwości finansowych kredytobiorcy. Okres kredytowania jest tak wydłużony, aby rata została obniżona do naszych możliwości finansowych i tym samym, aby nie była zbyt dużym obciążaniem dla domowego budżetu.

Po konsolidacji mamy już tylko jeden kredyt, w jednym banku i musi już tylko pamiętać o jednym terminie płatności.

Zatrzymajmy się jeszcze na chwilę przy wysokości raty. Czy niska rata kredytowa jest tożsama z tanim kredytem konsolidacyjnym? Oczywiście, że NIE.

Przypuśćmy, że wzięliśmy kredyt konsolidacyjna 50000 zł. Dla łatwiejszego wyliczenia przyjmijmy, że wystąpią tylko koszty odsetkowe.

Raty kredytowe dla kredytu na 50000 zł

Bank przedstawił nam ofertę i >wysokość rat kredytowych prezentuje się następująco -w zależności od przyjętego czasu spłaty:

Kredyty konsolidacyjne 50000 zł: oprocentowanie nominalne roczne 12,49%. Nie ma innych kosztów poza odsetkami. Raty równe:

5 lat – 1 124,64 zł.
6 lat – 990,30 zł.
7 lat – 895,79 zł.
8 lat – 826,16 zł.
9 lat – 773,09 zł.
10 lat – 731,59 zł.

Raty kredytowe, jak widać, są coraz mniejsze. Jeżeli byśmy posłużyli się założeniem, że niska rata, to tani kredyt konsolidacyjny, to na kredyt na 10 lat byłby najtańszy… Czy rzeczywiście?

Koszt odsetkowy – całkowity dla kredytu na 50000 zł

A jaki jest koszt całkowity w zależności od wybranego czasu kredytowania? Koszt odsetkowy jest jednocześnie całkowitym kosztem.

Kredyty konsolidacyjne 50000 zł: koszt odsetkowy.

5 lat – 17 478,56 zł.
6 lat – 21 301,38.
7 lat – 25 246,56 zł.
8 lat – 29 311,67 zł.
9 lat – 33 494,03 zł.
10 lat – 37 790,67 zł.

Jak widać z powyższych wyliczeń, wydłużając spłatę kredytu konsolidacyjnego, zwiększamy koszty takiego zobowiązania.

Krótszy okres spłaty, to oczywiście tańszy kredyt, ale wymagana jest również wyższa zdolność kredytowa. Nie ma jednak sensu wybierać zbyt krótkiego okres czasu, bo korzyści mogą się okazać złudne, kiedy rata kredytowa będzie ponownie zbyt dużym finansowym obciążeniem.

Co można skonsolidować kredytem konsolidacyjnym?

Takie rozwiązanie pozwala na spłatę różnych kredytów i zależy od konkretnej oferty w danym banku. Najczęściej konsolidowane produkty, to kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne, hipoteczne oraz karty kredytowe i limity w ROR.

Wysokość konsolidacji, jak i okres spłaty zobowiązania zależy również od wybranego banku i wynosi, w przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych, odpowiednio maksymalnie: 250 tys. zł i 10 lat.

Porównanie kredyty konsolidacyjne 50000 zł

Wiemy już jakie są podstawowe zalety konsolidacji: zamiast kilku rat kredytowych, płaconych do różnych banków, raz w miesiącu musimy pamiętać o jednej racie.

Ale jak znaleźć tani kredyt konsolidacyjny na 50000 zł lub na jakikolwiek inną kwotę? Konieczne jest porównanie kredytów. Jeżeli interesuje nas cena kredytu, konieczne jest zwrócenie uwagi na koszt całkowity kredytu oraz RRSO. Im niższy jest koszt całkowity, tym kredyt będzie tańszy. Podobnie w przypadku RRSO.

Jeżeli szukasz kredytu gotówkowego na 50 tys zł z maksymalnym okresem kredytowania:
Kredyt Gotówkowy 50000 zł 10 lat

1 komentarz do “Kredyty konsolidacyjne 50000 zł”

  1. Przez 10 lat, nawet przy niskiej racie, to jednak zbyt długi czas. Ale z drugiej strony, jeżeliby było to oprocentowanie stałe, to jeszcze można coś zyskać. Zwłaszcza, że stopy % nie będą na tak niskim poziomie przez kolejne lata.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok