Kredyty konsolidacyjne 50000 zł

2023-05-28 – ostatnia aktualizacja

Kredyty konsolidacyjne 50000 zł na skonsolidowanie dwóch lub więcej zobowiązań bankowych. Przegląd najnowszych ofert w bankach. Jeżeli konsolidacja kredytów bankowych jest niezbędna, to nie odkładaj jej do czasu, kiedy nie będziesz mógł zapłacić raty. Możesz już nie dostać kredytu…

kredyty konsolidacyjne 50000 zł

Zdarza się i to bardzo często, że spłacając zadłużenie z tytułu kilku kredytów, któregoś dnia stają się one zbyt dużym obciążeniem w domowym budżecie. Co wówczas można zrobić? Warto jest rozważyć opcję ich połączenie, czyli skonsolidowania w jeden kredyt.

Kredyty konsolidacyjne 50000 zł

Gdzie po kredyt konsolidacyjny na 50000 zł? Lista banków i propozycji, zarówno kredytów, jak i pożyczek konsolidacyjnych, została udostępniona poniżej.

Z każdym bankiem skontaktujesz się przez szyfrowany formularz kontaktowy – bezpłatnie i bez zobowiązań. Pozwoli on doradcy bankowymi na kontakt telefoniczny.

Połączenie kredytów. Na czym polega?

Kredyt konsolidacyjny jest kredytem celowym, przeznaczonym na spłatę innych zobowiązań kredytowych w tym samym lub innych bankach.

W ofertach promocyjnych często są wykluczane zobowiązania z banku oferującego kredyt konsolidacyjny.

Podstawowe założenie konsolidacji można sprowadzić do:

1. Zmniejszenia liczby spłacanych zobowiązań.
2. Obniżenie nowej raty w stosunku do sumy rat konsolidowanych kredytów poprzez wydłużenie okresu spłaty.
3. Poprawy płynności finansowej.
4. Zwiększenia zdolności kredytowej.
5. Oszczędności na spłacie zobowiązania, jeżeli nowe warunki kredytowania są lepsze niż konsolidowanych kredytów.

Czy opłaca się wziąć kredyt konsolidacyjny? Wszystko zależy od określonego założenia konsolidacyjnego.

Dotychczasowe zobowiązania kredytowe są spłacane przez bank z nowego kredytu konsolidacyjnego. Jest to oczywiście nowa oferta, a więc i oprocentowanie będzie inne niż w przypadku konsolidowanych zobowiązań. Mogą również wystąpić koszty dodatkowe, jak np. prowizja czy ubezpieczenie.

Rata kredytowa powinna być mniejsza

Harmonogram rat kredytowych zostaje dopasowany do możliwości finansowych kredytobiorcy. Okres kredytowania jest odpowiednio wydłużony, aby rata stała się mniejszym obciążeniem w domowym budżecie niż suma rat poprzednich.

Po konsolidacji mamy już tylko jeden kredyt, w jednym banku i pamiętamy o jednym terminie płatności, a nie o kilku.

Zatrzymajmy się jeszcze na chwilę przy wysokości raty. Czy niską ratę można utożsamiać z tanim kredytem konsolidacyjnym? Oczywiście, że NIE. Pokazują to jasno poniższe obliczenia.

Jaka będzie rata dla kredytu konsolidacyjnego na 50000 zł?

Przypuśćmy, że wzięliśmy kredyt konsolidacyjna 50000 zł. Dla łatwiejszego wyliczenia przyjmijmy, że wystąpią tylko koszty odsetkowe.

Bank przedstawił nam ofertę i wysokość rat kredytowych prezentuje się następująco – w zależności od przyjętego czasu spłaty:

Kredyty konsolidacyjne 50000 zł: oprocentowanie nominalne roczne 12,49%. Nie ma innych kosztów poza odsetkami. Raty równe:

5 lat – 1 124,64 zł.
6 lat – 990,30 zł.
7 lat – 895,79 zł.
8 lat – 826,16 zł.
9 lat – 773,09 zł.
10 lat – 731,59 zł.

Raty kredytowe, jak widać, są coraz mniejsze. Jeżeli byśmy posłużyli się założeniem, że niska rata, to tani kredyt konsolidacyjny, to kredyt na 10 lat byłby najtańszy… Czy rzeczywiście?

Koszt odsetkowy – całkowity dla kredytu na 50000 zł

A jaki jest koszt całkowity w zależności od wybranego czasu kredytowania? Koszt odsetkowy jest w tym przypadku jednocześnie całkowitym kosztem.

Kredyty konsolidacyjne 50000 zł: koszt odsetkowy.

5 lat – 17 478,56 zł.
6 lat – 21 301,38.
7 lat – 25 246,56 zł.
8 lat – 29 311,67 zł.
9 lat – 33 494,03 zł.
10 lat – 37 790,67 zł.

Jak widać z wyliczeń, wydłużając spłatę kredytu konsolidacyjnego zwiększamy koszty takiego zobowiązania.

Krótszy okres spłaty, to oczywiście tańszy kredyt, ale wymagana jest również wyższa zdolność kredytowa. Nie ma jednak sensu wybierać zbyt krótkiego czasu, bo korzyści mogą być tylko krótkoterminowe. Kiedy rata kredytowa będzie ponownie zbyt dużym finansowym obciążeniem, to ponownie pojawią się kłopoty.

Wyliczenia rat i kosztów dla kredytu mniejszego o 10 tys. zł: kredyt konsolidacyjny 40 000 zł.

Co można skonsolidować kredytem konsolidacyjnym?

Takie rozwiązanie pozwala na spłatę różnych kredytów i zależy od konkretnej oferty w danym banku. Najczęściej konsolidowane produkty, to kredyty i pożyczki gotówkowe, ale również:

  • kredyty ratalne,
  • hipoteczne oraz
  • karty kredytowe i limity w ROR.

Wysokość konsolidacji, jak i okres spłaty zobowiązania zależy również od wybranego banku. W przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych jest to odpowiednio (maksymalnie): ok. 250 tys. zł i 10 lat.

Porównanie kredyty konsolidacyjne 50000 zł

Wiemy już jakie są podstawowe zalety konsolidacji: zamiast kilku rat kredytowych, płaconych do różnych banków, raz w miesiącu musimy pamiętać o jednej racie.

Ale jak znaleźć tani kredyt konsolidacyjny na 50000 zł lub na jakikolwiek inną kwotę?

Konieczne jest porównanie kredytów. Jeżeli interesuje nas cena kredytu, to nie ma innej możliwości, jak zwrócenie uwagi na koszt całkowity kredytu oraz RRSO. Im niższy jest koszt całkowity, tym kredyt będzie tańszy. Podobnie w przypadku RRSO. Porównaj również przynajmniej dwie przedstawione oferty z dwóch różnych banków.

Jeżeli szukasz kredytu gotówkowego na 50 tys zł z maksymalnym okresem kredytowania:
Kredyt gotówkowy 50000 zł 10 lat.

1 komentarz do “Kredyty konsolidacyjne 50000 zł”

  1. Przez 10 lat, nawet przy niskiej racie, to jednak zbyt długi czas. Ale z drugiej strony, jeżeliby było to oprocentowanie stałe, to jeszcze można coś zyskać. Zwłaszcza, że stopy % nie będą na tak niskim poziomie przez kolejne lata.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok