Kredyty konsolidacyjne 50000 zł | Rata: 10 lat – 585 zł

kredyty konsolidacyjne 50000 złKredyty konsolidacyjne 50000 zł na skonsolidowanie dwóch lub więcej zobowiązań bankowych. Przegląd najnowszych ofert kredytowych w bankach. Jeżeli konsolidacja kredytów bankowych jest niezbędna, to nie odkładaj jej do czasu, kiedy nie będziesz mógł zapłacić raty. Możesz już nie dostać kredytu…

Bardzo często zdarza się tak, że spłacając zadłużenie z tytułu kilku kredytów, w końcu stają się one zbyt dużym obciążeniem domowego budżetu. Wówczas można pomyśleć nad ich połączeniem, czyli konsolidacją.

Zestawienie kredytów konsolidacyjnych dostępne jest poniżej.

Połączenie, czyli konsolidacja kilku kredytów w jeden. Na czym to polega?

Kredyt konsolidacyjny jest kredytem celowym, przeznaczonym na spłatę innych zobowiązań kredytowych w tym samym lub innych bankach.

Konsolidacja ma sens, kiedy poprzez wydłużenie okresu spłaty, znacznie obniżymy ratę kredytową w stosunku do sumy rat konsolidowanych kredytów.

Dotychczasowe zobowiązania kredytowe są spłacane przez bank z nowego kredytu konsolidacyjnego. Jest to oczywiście nowa oferta, a więc i oprocentowanie będzie inne niż w przypadku starych kredytów. Ale to także koszty dodatkowe, jak np. prowizja czy ubezpieczenie.

Tani kredyt konsolidacyjny 50 tys zł, to kredyt z niskim kosztem całkowitym

Harmonogram rat kredytowych zostaje dopasowany do naszych możliwości. Pisząc „po ludzku„, okres kredytowania jest tak wydłużony, aby rata kredytowa była adekwatna do naszych możliwości finansowych i jednocześnie, aby nie była zbyt dużym obciążaniem dla domowych finansów.

Po konsolidacji mamy już tylko jeden kredyt, w jednym banku i musi już tylko pamiętać o jednym terminie płatności.

Zatrzymajmy się jeszcze na chwilę przy wysokości raty. Czy niska rata kredytowa jest tożsama z tanim kredytem konsolidacyjnym? Odpowiedzieć można od razu: NIE.

Przypuśćmy, że wzięliśmy kredyt konsolidacyjna 50 tys. zł. Poza oprocentowaniem, występują jeszcze inne koszty dodatkowe.

Bank przedstawił nam ofertę i wysokość rat kredytowych prezentuje się następująco, w zależności od przyjętego czasu spłaty:

 • 1 rok – 4326 zł
 • 2 lata – 2279 zł
 • 3 lata – 1550 zł
 • 4 lata – 1207 zł
 • 5 lat – 989 zł
 • 6 lat – 845 zł
 • 7 lat – 754 zł
 • 8 lat – 681 zł
 • 9 lat – 633 zł
 • 10 lat – 585 zł

Raty kredytowe, jak widać, są coraz mniejsze. Jeżeli byśmy posłużyli się założeniem, że niska rata, to tani kredyt konsolidacyjny, to na kredyt na 10 lat byłby najtańszy… Czy rzeczywiście?

Koszt kredytu konsolidacyjnego na 50 tys. zł – wyliczenia przykładowe, szacunkowe – w zależności od okresu kredytowania:

 • 1 rok – 1912 zł
 • 2 lata – 4696 zł
 • 3 lata – 5800 zł
 • 4 lata – 7936 zł
 • 5 lat – 9340 zł
 • 6 lat – 10840 zł
 • 7 lat – 13336 zł
 • 8 lat – 15376 zł
 • 9 lat – 18364 zł
 • 10 lat – 20200 zł

Jak widać z powyższych wyliczeń, wydłużając spłatę kredytu konsolidacyjnego, zwiększamy koszty takiego zobowiązania.

Krótszy okres spłaty, to oczywiście tańszy kredyt, ale wymagana jest również wyższa zdolność kredytowa. Nie ma jednak sensu wybierać zbyt krótkiego okres czasu, bo korzyści mogą się okazać złudne, kiedy rata kredytowa będzie ponownie zbyt dużym finansowym obciążeniem.

Co można skonsolidować kredytem konsolidacyjnym?

Takie rozwiązanie pozwala na spłatę różnych kredytów i zależy od konkretnej oferty w danym banku. Najczęściej konsolidowane produkty, to kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne, hipoteczne oraz karty kredytowe i limity w ROR.

Wysokość konsolidacji, jak i okres spłaty zobowiązania zależy również od wybranego banku i wynosi, w przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych, odpowiednio maksymalnie: 200 tys. zł i 10 lat.

Porównanie kredyty konsolidacyjne 50000 zł

Wiemy już jakie są podstawowe zalety konsolidacji: zamiast kilku rat kredytowych, płaconych do różnych banków, raz w miesiącu musimy pamiętać o jednej racie.

Ale jak znaleźć tani kredyt konsolidacyjny na 50 tys zł lub na jakikolwiek inną kwotę? Konieczne jest porównanie kredytów. Jeżeli interesuje nas cena kredytu, konieczne jest zwrócenie uwagi na koszt całkowity kredytu oraz RRSO. Im niższy jest koszt całkowity, tym kredyt będzie tańszy. Podobnie w przypadku RRSO.


Jeżeli szukasz kredytu gotówkowego na 50 tys zł z maksymalnym okresem kredytowania:
Kredyt Gotówkowy 50000 zł 10 lat


Ubiegając się o kredyt na konsolidację zadłużeń, poza standardowymi dokumentami, takimi jak dokument tożsamości, zaświadczenie o dochodach i jego źródle, potrzebne są najczęściej umowy kredytowe konsolidowanych kredytów. Jednak bank, zanim przygotuje dla nas ofertę kredytową, sprawdzi naszą wiarygodność i zdolność kredytowa. Może odmówić udzielenia kredytu, kiedy okaże się że nie mamy zdolności kredytowej lub nasza historia kredytowa nie jest pozytywna.

Warto czy nie warto skorzystać z konsolidacji?

1. To przede wszystkim loło ratunkowe dla domowego budżetu – pod warunkiem, że wybierzemy jak najlepszą ofertę.
2. Warto się nad takim kredytem zastanowić w sytuacji, gdy spłata długów zaczyna być problemem.
3. Gdy chcesz zapanować nad wieloma kredytami i pożyczkami bankowymi i spłacać tylko jeden kredyt w jednym terminie.
4. Niezależenie czy jest to kredyt konsolidacyjny na 50000 zł czy kredyty konsolidacyjne 5000 złporównanie ofert kredytów konsolidacyjnych zwiększa szansę na tańszy kredyt.
5. Banki oferują kredyty konsolidacyjne standardowe – cała procedura odbywa się w placówce bankowej oraz kredyty konsolidacyjne przez internet.
6. Wyróżniamy dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: gotówkowe i hipoteczne. W przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych bank przeważnie nie wymaga dodatkowe zabezpieczenia. Kredyt konsolidacyjny hipoteczny zawsze jest zabezpieczony hipoteką na nieruchomości.
7. Konsolidacja porządkuje sytuację w BIK i zwiększa zdolność kredytową.
8. Kredyt konsolidacyjny jest ustalany indywidualnie i jego maksymalną wysokość, którą zaproponuje bank, zależy od zdolności kredytowej.
9. Banki oferują również kredyty konsolidacyjne z dodatkową gotówkową na dowolny cel.
10. Wydłużenie okresu spłaty jest jedynym sposobem na znaczne obniżenie miesięcznych rat. Oznacza to jednak droższe finansowanie, niż gdybyśmy spłacali kredyty osobno.

1 komentarz do “Kredyty konsolidacyjne 50000 zł | Rata: 10 lat – 585 zł”

 1. Przez 10 lat, nawet przy niskiej racie, to jednak zbyt długi czas. Ale z drugiej strony, jeżeliby było to oprocentowanie stałe, to jeszcze można coś zyskać. Zwłaszcza, że stopy % nie będą na tak niskim poziomie przez kolejne lata.

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok