Kredyty konsolidacyjne 50 tys. zł

2023-09-15 – ostatnia aktualizacja

Kredyty konsolidacyjne 50 tys. zł w banku i konsolidacja zadłużenia. Najlepszy kredyt konsolidacyjny na 50 tys. zł? Konieczne jest zawsze porównanie ofert bankowych. Natomiast z propozycjami kredytowymi zapoznasz się w kilka minut poniżej.

kredyty konsolidacyjne 50 tys. zł

Dlaczego należy porównać oferty kredytowe, a nie propozycje, aby znaleźć tańszy kredyt? Propozycja kredytowa jest ogólna, czyli kierowana do wszystkich potencjalnych kredytobiorców.

Oferta kredytowa jest indywidualna. Bierze ona pod uwagę zdolność kredytową oraz wiarygodność kredytową w BIK kredytobiorcy. Lepsza ocena końcowa, to i bank jest bardziej skłonny zaproponować lepsze warunki kredytowania (działa to również i w odwrotną stronę).

Na podstawie dwóch Formularzy Informacyjnych (z dwóch różnych banków), porównując całkowite koszty jesteśmy w stanie wybrać ofertę kredytową tańszą. Żaden kalkulator czy ranking kredyty konsolidacyjne nie wskaże takiego kredytu (ale może pomóc).

Kredyty konsolidacyjne 50 tys. zł i po co ta cała konsolidacja?

Każdy kredyt, to kredyt celowy, czyli musi zostać przeznaczony na cele, które zostały zapisane w umowie kredytowej.

Przykładem kredytu celowego jest kredyt hipoteczny. Kredytem celowym jest również kredyt… gotówkowy. Jednak w tym przypadku bardziej mamy na uwadze pożyczkę gotówkową (z przeznaczeniem na dowolny cel), a kredyt gotówkowy i pożyczka są często (niekoniecznie prawidłowo) traktowane jako synonimy.

Kredyty konsolidacyjne 50 tys. zł i ogólnie kredyty i pożyczki konsolidacyjne, mogą zostać przeznaczone tylko na spłatę innych zobowiązań bankowych. Korzystając ze środków z udzielonego kredytu, bank zamyka nasze zobowiązania w tym samym banku oraz w innych.

W przypadku kredytu konsolidacyjnego pieniądze nie są przekazywane kredytobiorcy i to bank sam spłaca wierzycieli. Natomiast w przypadku pożyczki konsolidacyjnej, bank przelewa pieniądze na konto pożyczkobiorcy, która samodzielnie przeprowadza konsolidację.

Co można skonsolidować? Najczęściej „łączone” są pożyczki i kredyty gotówkowe, ratalne i samochodowe. Obecnie coraz częściej zamykane są limity w kontach i na kartach kredytowych. Niespłacane zadłużenie w tych przypadkach generuje wysokie koszty odsetkowe.

Jeżeli wśród konsolidowanych kredytów jest kredyt hipoteczny lub zabezpieczeniem spłaty zobowiązania jest hipoteka na nieruchomości, to wówczas zaciągamy kredyt konsolidacyjny hipoteczny.

Kredyty konsolidacyjne 50 tys. zł: rata i koszt całkowity

Kredyt konsolidacyjny, to przede wszystkim niższa rata i lepsza płynność finansowa w domowym budżecie. Nie bierze się to jednak z niczego. Bo, w jaki sposób jest możliwe znaczne obniżenie raty? Tylko wydłużając czas spłaty.

Im dłużej spłacasz kredyt, to rata musi być niższa. Jednak ze względu na oprocentowanie kredytów, wystąpi koszt odsetkowy i będzie tym większy, im dłużej kredyt będzie regulowany.

Dodatkowo 50 tys. zł kredytu, to jednak duża kwota i duży kredyt. Ile wyniesie rata? Możemy ją oszacować dla określonych parametrów. Aby było łatwiej, przyjmijmy pewne założenia.

Kredyty konsolidacyjne 50 tys. zł.
1. Oprocentowanie nominalne roczne 11.79%.
2. Poza odsetkami nie ma innych kosztów kredytowych.
3. Raty są równe.

Czas spłaty: raty równe – całkowity koszt odsetek (całkowity koszt kredytu).

  • 6 lat: 972,06 zł – 19 988,17 zł,
  • 7 lat: 877,03 zł – 23 670,63 zł.
  • 8 lat: 806,88 zł – 27 460,86 zł.

Konsolidacja kredytów jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli szukamy rozwiązania dla przekredytowania i poprawienia bilansu budżetu domowego. Jednak koszt kredytowy będzie zazwyczaj duży, a zadłużenie prawdopodobnie wzrośnie (będzie większe niż przed konsolidacją).

Oczywiście na konsolidacji można również zaoszczędzić, jeżeli finansowanie nowego kredytu będzie korzystniejsze od konsolidowanych zobowiązań: Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca?
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok