Kredyty konsolidacyjne 50 tys. zł

2022-12-15 – ostatnia aktualizacja

Kredyty konsolidacyjne 50 tys. zł w banku i konsolidacja zadłużenia. Najlepszy kredyt konsolidacyjny na 50 tys. zł? Konieczne jest zawsze porównanie ofert bankowych. Natomiast z propozycjami kredytowymi zapoznasz się w kilka minut poniżej.

kredyty konsolidacyjne 50 tys. zł

Dlaczego należy porównać oferty kredytowe, a nie propozycje, aby znaleźć tańszy kredyt? Propozycja kredytowa jest ogólna, czyli kierowana do wszystkich potencjalnych kredytobiorców.

Oprocentowanie nominalne 12,99%. Prowizja kredytowa 10%.

Oferta kredytowa jest indywidualna. Uwzględnia już ona zdolność kredytową oraz wiarygodność kredytową w BIK kredytobiorcy. Lepsza ocena końcowa, to i bank jest bardziej skłonny zaproponować lepsze warunki kredytowania (działa to również i w odwrotną stronę).

Oprocentowanie nominalne 12,59%. Prowizja kredytowa 5%.

Na podstawie dwóch Formularzy Informacyjnych (z dwóch różnych banków), porównując całkowite koszty jesteśmy w stanie wybrać ofertę kredytową tańszą. Żaden kalkulator kredytów czy ranking najlepszego i najtańszego kredytu konsolidacyjnego na 50 tys. zł nam nie wskaże (ale może pomóc).

Kredyty konsolidacyjne 50 tys. zł i po co ta cała konsolidacja?

Każdy kredyt, to kredyt celowy, czyli musi zostać przeznaczony na cele, które zostały zapisane w umowie kredytowej.

Przykładem kredytu celowego jest kredyt hipoteczny. Kredytem celowym jest również kredyt… gotówkowy. Jednak w tym przypadku bardziej mamy na uwadze pożyczkę gotówkową (z przeznaczeniem na dowolny cel), a kredyt gotówkowy i pożyczka są często (niekoniecznie prawidłowo) traktowane jako synonimy.

Kredyt konsolidacyjny może zostać przeznaczony tylko na spłatę innych zobowiązań bankowych. Bank spłaca nasze zadłużenie w tym samym banku lub innych, korzystając ze środków z udzielonego kredytu.

W przypadku kredytu konsolidacyjnego pieniądze nie są przekazywane kredytobiorcy i to bank sam spłaca wierzycieli. Natomiast w przypadku pożyczki konsolidacyjnej, bank przelewa pieniądze na konto pożyczkobiorcy, która samodzielnie zamyka wybrane umowy kredytowe.

Co można skonsolidować? Najczęściej „łączone” są pożyczki i kredyty gotówkowe, ratalne i samochodowe. Obecnie coraz częściej zamykane są limity w kontach i na kartach kredytowych. Niespłacane zadłużenie w tych przypadkach generuje wysokie koszty odsetkowe (grudzień 2022 r.).

Jeżeli wśród konsolidowanych kredytów jest kredyt hipoteczny lub zabezpieczeniem spłaty zobowiązania jest hipoteka na nieruchomości, to wówczas zaciągamy kredyt konsolidacyjny hipoteczny.

Kredyty konsolidacyjne 50 tys. zł: rata i koszt całkowity

Kredyt konsolidacyjny, to przede wszystkim niższa rata i lepsza płynność finansowa w domowym budżecie. Nie bierze się to jednak z niczego. Bo, w jaki sposób jest możliwe znaczne obniżenie raty? Tylko wydłużając czas spłaty.

Im dłużej spłacasz kredyt, to rata musi być niższa. Jednak ze względu na oprocentowanie kredytów, wystąpi koszt odsetkowy i będzie tym większy, im dłużej kredyt będzie regulowany.

Dodatkowo 50 tys. zł kredytu, to jednak duża kwota i duży kredyt. Ile wyniesie rata? Możemy ją oszacować dla określonych parametrów. Aby było łatwiej, przyjmijmy pewne założenia.

1. Oprocentowanie nominalne roczne 11.79%.
2. Poza odsetkami nie ma innych kosztów kredytowych.
3. Raty są równe.

Kredyt konsolidacyjny 50 tys. zł. RSO 11,79%. Raty równe – całkowity koszt odsetek (całkowity koszt kredytu).

  • 6 lat – 972,06 zł – 19 988,17 zł,
  • 7 lat – 877,03 zł – 23 670,63 zł.
  • 8 lat – 806,88 zł – 27 460,86 zł.

Konsolidacja kredytów jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli szukamy rozwiązania dla przekredytowania i poprawienia bilansu budżetu domowego. Jednak koszt kredytowy będzie duży, a zadłużenie wzrośnie (będzie większe niż przed konsolidacją).

Najnowsze propozycje kredytowe w bankach, jeżeli chodzi o kredyty gotówkowe: Kredyty gotówkowe na 50 tys. zł w jakim banku. Natomiast więcej informacji w temacie kredytów konsolidacyjnych znajdziesz w artykule: Kredyt konsolidacyjny, niby oddłużeniowy
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok