Kredyty konsolidacyjne 40 tys. zł

Kredyty konsolidacyjne 40 tys. zł w banku lub pożyczka konsolidacyjna na 40 tys. zł na skonsolidowanie zobowiązań finansowych w bankach. Gdzie po taki kredyt? Sprawdź poniżej.

kredyty konsolidacyjne 40 tys. zł

Wszyscy piszą, że kredyty konsolidacyjne mają same plusy: połączenie kilku kredytów w jeden, mniejsza rata kredytowa i niższe oprocentowanie nominalne. A jakie są minusy kredytów konsolidacyjnych?

Jak każdy kredyt, również w przypadku kredytów konsolidacyjnych znajdziemy minusy. Pierwszy i podstawowy, to że wydłużenie okresu kredytowania powoduje, że w sumie musimy bankowi oddać więcej pieniędzy z tytułu odsetek od pożyczonego kapitału. Poza tym nowy kredyt, to nowe koszty wynikające z prowizji za udzielenie kredytu, opłaty dodatkowe oraz ubezpieczenie (jeżeli takie wybierzemy).

W przypadku konsolidacji do 40 tys. zł, najczęściej wybierany jest kredyt konsolidacyjny gotówkowy. (Sprawdź banki i kredyt gotówkowy 40 tys zł). Nie wymaga on zabezpieczenia w postaci hipoteki na nieruchomości. Przy dużo większej konsolidacji np. kredyt konsolidacyjny 400 tys. zł, najczęściej zabezpieczeniem jest nieruchomość. Wówczas mamy do czynienia z kredytem konsolidacyjnym hipotecznym.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny

Taki kredyt konsolidacyjny pozwala jeszcze bardziej obniżyć koszt kredytu. Jest to kredyt konsolidacyjny zabezpieczony hipoteką. Czyli jednym z konsolidowanych kredytów jest kredyt mieszkaniowy (hipoteczny) lub gwarancją spłaty jest zastaw jakiejś nieruchomości. Może to być zarówno mieszkanie lub dom, ale również działka budowlana. Korzystając z takiego zabezpieczenia bank może znacznie obniżyć oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego, a tym samym nasza rata kredytowa będzie jeszcze niższa.

Co podlega konsolidacji. Kredyty konsolidacyjne 40 tys zł

Jak zostało już wspomniane, konsolidować możemy kredyty bankowe. Konsolidacji bankowej oczywiści nie podlegają pożyczki gotówkowe zaciągnięte w firmach pożyczkowych. Ale i tutaj jest pewne wyjście, ponieważ w ramach kredytów konsolidacyjnych banki mogą nam zaproponować dodatkową gotówkę – kredyt konsolidacyjny bowiem zwiększa naszą zdolność kredytową. Korzystając wówczas z tej dodatkowej gotówki możemy spłacić nasz pozabankowe zadłużenie (firmy pożyczkowe lub pożyczki prywatne).

Przegląd kredyty konsolidacyjne 40 tys zł w bankach

Nie każdy dostanie kredyt konsolidacyjny

W przypadku, kiedy ubiegamy się o jakikolwiek kredyt, musimy złożyć wniosek kredytowy, a bank na podstawie naszych przychodów ocenia zdolność kredytową. Jeżeli mamy wystarczającą zdolność i wiarygodność kredytową, to z pewnością taki kredyt otrzymamy. Kiedy ocena wypadnie negatywnie, to nasz wniosek kredytowy zostanie odrzucony.

Pamiętajmy jednak o tym, że bankowi zależy na tym, abyśmy spłacali zadłużenie i dokładnie przeanalizuje naszą zdolność kredytową, zanim wyda opinię. Jeżeli jeden bank odrzucił wniosek, to nie rezygnuj! Udaj się do innego z zapytaniem o kredyt.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok