Kredyty konsolidacyjne 2021

Kredyty konsolidacyjne 2021 w bankach, czyli szybki przegląd propozycji kredytowych na skonsolidowanie zadłużenia. W jakim banku są najlepsze kredyty konsolidacyjne w 2021 r.?

kredyty konsolidacyjne 2021

W przypadku konsolidacji zadłużeń bankowych, warto jest zastanowić się wówczas, kiedy bieżące obciążenia finansowe w bankach, a precyzyjnie ujmując: suma rat kredytowych, są zbyt dużym obciążeniem dla Twojego budżetu domowego.

Kredyt konsolidacyjny pozwala na spłatę bieżących kredytów i pożyczek gotówkowych, ratalnych, samochodowych oraz kart kredytowych oraz zadłużenia w koncie bankowym. Zamiast kilku comiesięcznych rat, masz wówczas tylko jedną ratę kredytu w jednym banku.

Gdzie po taki kredyt konsolidacyjny? Z propozycjami banków można się zapoznać poniżej, biorąc pod uwagę jednocześnie, że banki prowadzą własną politykę kredytową. Oznacza to, że nie tylko samodzielnie decydują jakie produkty można skonsolidować, w jakiej wysokości i na jaki czas, ale i indywidualnie oceniają zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy.

Kredyty konsolidacyjne 2021 porównanie banków

Najczęściej szukany kredyt konsolidacyjny, to kredyt konsolidacyjny gotówkowy. Banki najczęściej nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń, a jego wysokość może wynieść nawet i 200 000 zł.

Drugim rodzajem kredytów konsolidacyjnych jest kredyt konsolidacyjny hipoteczny, jeżeli wśród konsolidowanych kredytów i pożyczek występuje również kredyt hipoteczny. Zabezpieczeniem jest nieruchomość i jest on niżej oprocentowany niż kredyt gotówkowy konsolidacyjny.

Jak działa taka konsolidacja kredytowa?

Na początku należy tylko wyjaśnić, że „połączenie” kredytów oznacza, że bank spłaca zobowiązania (w określonej wysokości), które zostały wyszczególnione we wniosku. Następnie udziela kredyt na nowych warunkach.

W praktyce może to wyglądać w ten sposób. Przypuśćmy, że obecnie spłacasz trzy zobowiązania (pozostało do spłaty):

Łączna wartość zadłużenia wynosi zatem 53 tys. zł. Zaciągamy w banku kredyt konsolidacyjny na 53 tys. zł. Tym kredytem bank spłaca nasze zobowiązania, a okres kredytowania wydłużony został do 6 lat. W ten sposób mamy tylko jeden kredyt. A ile wyniesie rata? Kilka oszacowań na podstawie propozycji w bankach:

RRSO – Rata – Oprocentowanie nominalne – Prowizja – Ubezpieczenie

  • 6,16% – 878,11 zł – 5,99% 0,0% Tak,
  • 7,44% – 908,70 zł – 7,2% 0,0% Nie,
  • 8,88% – 943,24 zł – 5,8% 8,0% Nie,
  • 9,47% – 957,54 zł – 6,99% 6,0% Nie,
  • 12,30% – 1026,74 zł – 7,2% 12,99% Nie

Konsolidacja kredytów

Należy zdawać sobie sprawę, że konsolidacja powoduje, że w większości przypadków wysokość zadłużenie wzrasta, niż gdyby poszczególne zobowiązania spłacać oddzielne. W przypadku kredytów konsolidacyjnych największym kosztem są odsetki. Prowizja oraz opłaty dodatkowe, takie jak np. ubezpieczenie,  są istotne, ale często występują na kolejnych miejscach.

Dlaczego koszt odsetek jest często największy? Znaczna obniżka rat kredytowych jest możliwa tylko poprzez wydłużenie okresu kredytowania. To już jest związane z zapłaceniem większych odsetek od pożyczonego kapitału. Kredyt konsolidacyjny jest udzielany na większe kwoty niż średni kredyt gotówkowy (w końcu konsolidacja obejmuje kilka zobowiązań) oraz na dłuższy czas. Każdy dodatkowy miesiąc spłaty kredytu powoduje, że koszt pożyczonego kapitału wzrasta.

Kredyt gotówkowy przez internet lub pożyczka gotówkowa? Ale zanim pożyczysz zapoznaj się z bardzo ważnymi uwagami i sugestiami na ten temat!

Niekiedy jednak konsolidacja kredytowa jest jedynym rozwiązaniem, aby poprawić płynność finansową. Można oczywiście podjąć działania zmierzające do zwiększenia dochodów i obniżki wydatków, ale nie zawsze jest to możliwe.

1 komentarz do “Kredyty konsolidacyjne 2021”

  1. Konsolidacja jest dobra, gdy potrzebujesz dodatkowej gotówki. W moim przypadku tak było. POtrzebowałem niewielkiego kredytu, ale nie miałem wystarczjacej zdolności, dopiero z konsolidacją dostałem. Zgadzam się, że trzeba zapłacić więcej niż bez konsolidowania, bo dochodzą koszty. U mnie to stosunkowo niewiele wyszło bo zmniejszyłem ratę tylko na tyle, aby dostać dodatkowe pieniądze do remontu.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok