Strona główna / Kredyty konsolidacyjne / Kredyty konsolidacyjne 2020
kredyty konsolidacyjne 2020 w bankach

Kredyty konsolidacyjne 2020

Kredyty konsolidacyjne 2020 w bankach, czyli szybki przegląd propozycji kredytowych na skonsolidowanie zadłużenia. W jakim banku są najlepsze kredyty konsolidacyjne w 2020 r.?

W przypadku konsolidacji zadłużeń bankowych, warto jest zastanowić się wówczas, kiedy bieżące obciążenia finansowe w bankach, a precyzyjnie ujmując: suma rat kredytowych, są zbyt dużym obciążeniem dla twojego budżetu domowego.

Kredyt konsolidacyjny pozwala na spłatę bieżących kredytów i pożyczek gotówkowych, ratalnych, samochodowych oraz kart kredytowych oraz zadłużenia w koncie bankowym. Zamiast kilku comiesięcznych rat, masz wówczas tylko jedną ratę kredytu w jednym banku.

Gdzie po taki kredyt konsolidacyjny? Z propozycjami banków można się zapoznać poniżej.

Kredyty konsolidacyjne 2020 porównanie banków

Najczęściej szukany kredyt konsolidacyjny, to kredyt konsolidacyjny gotówkowy. Banki najczęściej nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń, a jego wysokość może wynieść nawet i 200 000 zł.

Drugim rodzajem kredytów konsolidacyjnych jest kredyt konsolidacyjny hipoteczny, jeżeli wśród konsolidowanych kredytów i pożyczek występuje również kredyt hipoteczny. Zabezpieczeniem jest nieruchomość i jest on niżej oprocentowany niż kredyt gotówkowy konsolidacyjny.

Jak działa taka konsolidacja kredytowa? Mamy np. 3 kredyty do spłaty: kredyty gotówkowe 35000 zł (do spłaty pozostało 5 lat) i dwie pożyczki gotówkowe na 12 tys zł (3 lata) i 6 tys zł (2 lat). Łączna wartość zadłużenia wynosi 53 tys. zł. Zaciągamy w banku kredyt konsolidacyjny na 53 tys. zł. Tym kredytem bank spłaca nasze zobowiązania, a okres kredytowania wynosi 6 lat. W ten sposób mamy tylko jeden kredyt, a rata kredytowa jest mniejsza niż suma rat kredytowych przed konsolidacją.

Konsolidacja kredytów

Należy zdawać sobie sprawę, że kredyt konsolidacyjny w większości przypadków jest droższy, niż gdyby spłacać poszczególne zobowiązania oddzielne. To nie tylko prowizja od nowego kredytu, ale także opłaty dodatkowe, takie jak np. ubezpieczenie. Oczywiście nie należy również zapominać o odsetkach.

Znaczna obniżka rat kredytowych jest możliwa poprzez wydłużenie okresu kredytowania, a to już jest związane z zapłaceniem większych odsetek od pożyczonego kapitału.

Niekiedy jednak konsolidacja kredytowa jest jedynym rozwiązaniem, aby odzyskać płynność finansową.

kredyty konsolidacyjne 2020

Kredyt gotówkowy przez internet lub pożyczka gotówkowa? Ale zanim pożyczysz zapoznaj się z bardzo ważnymi uwagami i sugestiami na ten temat!

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok