Kredyty konsolidacyjne 2019

Kredyty konsolidacyjne 2019Kredyty konsolidacyjne 2019 w bankach, czyli szybki przegląd propozycji kredytowych na skonsolidowanie zadłużenia. W jakim banku są najlepsze kredyty konsolidacyjne w 2019 r.?

W przypadku konsolidacji zadłużeń bankowych, warto jest zastanowić się wówczas, kiedy bieżące obciążenia finansowe w bankach, a precyzyjnie ujmując: suma rat kredytowych, są zbyt dużym obciążeniem dla twojego budżetu domowego.

Kredyt konsolidacyjny pozwala na spłatę bieżących kredytów i pożyczek gotówkowych, ratalnych, samochodowych oraz kart kredytowych oraz zadłużenia w koncie bankowym. Zamiast kilku comiesięcznych rat, masz wówczas tylko jedną ratę kredytu w jednym banku.

Gdzie po taki kredyt konsolidacyjny? Z propozycjami banków można się zapoznać poniżej.

Kredyty konsolidacyjne 2019 porównanie banków

Najczęściej szukany kredyt konsolidacyjny, to kredyt konsolidacyjny gotówkowy. Banki najczęściej nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń, a jego wysokość może wynieść nawet i 200 000 zł.

Drugim rodzajem kredytów konsolidacyjnych jest kredyt konsolidacyjny hipoteczny, jeżeli wśród konsolidowanych kredytów i pożyczek występuje również kredyt hipoteczny. Zabezpieczeniem jest nieruchomość i jest on niżej oprocentowany niż kredyt gotówkowy konsolidacyjny.

Jak działa taka konsolidacja kredytowa? Mamy np. 3 kredyty do spłaty: kredyty gotówkowe 35000 zł (do spłaty pozostało 5 lat) i dwie pożyczki gotówkowe na 12 tys zł (3 lata) i 6 tys zł (2 lat). Łączna wartość zadłużenia wynosi 53 tys. zł. Zaciągamy w banku kredyt konsolidacyjny na 53 tys. zł. Tym kredytem bank spłaca nasze zobowiązania, a okres kredytowania wynosi 6 lat. W ten sposób mamy tylko jeden kredyt, a rata kredytowa jest mniejsza niż suma rat kredytowych przed konsolidacją.

Konsolidacja kredytów

Należy zdawać sobie sprawę, że kredyt konsolidacyjny w większości przypadków jest droższy, niż gdyby spłacać poszczególne zobowiązania oddzielne. To nie tylko prowizja od nowego kredytu, ale także opłaty dodatkowe, takie jak np. ubezpieczenie. Oczywiście nie należy również zapominać o odsetkach.

Znaczna obniżka rat kredytowych jest możliwa poprzez wydłużenie okresu kredytowania, a to już jest związane z zapłaceniem większych odsetek od pożyczonego kapitału.

Niekiedy jednak konsolidacja kredytowa jest jedynym rozwiązaniem, aby odzyskać płynność finansową.