Kredyty konsolidacyjne 20 tys. zł Porównanie Banków

Kredyty konsolidacyjne 20 tys. zł w porównanie banków i poszukiwanie odpowiedzi: jaki wybrać najlepiej? Propozycje bankowe dotyczące kredytów na skonsolidowanie zadłużenia do 20 tys. zł i więcej, znajdziesz w poniższej liście banków. Jeżeli szukasz najtańszego kredytu, to należy już jednak porównać oferty kredytowe.

kredyty konsolidacyjne 20 tys zł porównanie banków

Oferty z kilku banków można sprawdzić na portalu poniżej. Kredyt konsolidacyjny to kredyt celowy, najczęściej bankowy (ale może być udzielony również przez SKOK-i), z przeznaczeniem na wcześniejszą spłatę różnych pożyczek i kredytów bankowych.

Pozwala on zatem zamknąć wybrane kredyty i pożyczki bankowe korzystając z nowego kredytu. Wynikiem konsolidacji jest tylko jeden kredyt z jedną ratą kredytową.

Do spłaty pozostanie jeden kredyt, o ile skonsolidowane zostaną wszystkie zobowiązania.

Nowa rata jest przeważnie znacznie niższa od sumy rat, które płaciliśmy przed konsolidacją. Jest to „zasługa” wydłużenia czasu spłaty kredytu.

Konsolidacji kredytowej podlegają przede wszystkim kredyty i pożyczki gotówkowe bankowe, kredyty ratalne, ale także zadłużenie na kartach kredytowych i w kontach bankowych. Jak każdy kredyt, te również wymaga zdolności kredytowej i od niej zależy wysokość kredytu.

Skonsolidować nie można pożyczek niebankowych, ale można je spłacić korzystając z pożyczki gotówkowej lub z dodatkowych środków finansowych (uzyskanych z kredytem konsolidacyjnym).

Kredyty konsolidacyjne 20 tys. zł porównanie banków i raty kredytowej

Czy można porównać kredyty konsolidacyjne na podstawie rat kredytowych wyliczonych np. w kalkulatorze kredytów? Nie można. Jeżeli zależy Tobie na dokładanych wyliczeniach i porównaniu kosztów całkowitych, to należy skontaktować się bezpośrednio z wybranymi bankami. A tak, taki kalkulator tylko oszacuje raty.

Ale dobrze, wyliczmy ratę kredytu konsolidacyjnego na 20 tys. zł dla określonych założeń (to można zrobić dokładnie) i bez wskazywania banku.

Założenia:
kredyt konsolidacyjny 20 tys. zł. Oprocentowanie nominalne 11,99%. Odsetki są jedynym kosztem kredytu, a raty równe. Ile wyniesie wówczas rata i całkowity koszt kredytu?

Kredyt konsolidacyjny 20 tys. zł. RSO 11,99%. Raty równe – całkowity koszt odsetek (całkowity koszt kredytu).

  • 4 lata – 526,58 zł – 5 275,77 zł,
  • 5 lat – 444,79 zł – 6 687,27 zł,
  • 6 lat – 390,90 zł – 8 144,79 zł.
  • 7 lat – 352,95 zł – 9 647,61 zł.
Więcej informacji na temat kredytów konsolidacyjnych znajdziesz również w artykułach:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok