Kredyty konsolidacyjne 16000 zł

2022-12-15 – ostatnia aktualizacja

Kredyty konsolidacyjne 16000 zł wybór banku. Jaki bank wybrać na skonsolidowanie zadłużenia do 16000 zł? Najlepiej jest zapoznać się z propozycjami kredytów konsolidacyjnych, które można znaleźć poniżej.

kredyty konsolidacyjne 16000 zł

Kredyt konsolidacyjny można uzyskać w wielu bankach. Jeżeli spłacasz kilka rat kredytowych, a do tego dochodzi jeszcze zadłużenie w kartach kredytowych i na rachunkach ROR, to być może jest to czas, aby ograniczyć liczbę zobowiązań i „połączyć” je wszystkie w jeden nowy kredyt.

Konsolidacja gotówkowa (bez zabezpieczenia hipotecznego), to bardzo wysoka maksymalna kwota kredytowa – nawet 250 000 zł. Okres kredytowania przy wysokich konsolidacjach może być rozłożony do 10 lat (120 miesięcznych rat kredytowych).

Tani kredyt konsolidacyjny na 16000 zł

Pamiętaj, że wpisując w wyszukiwarce internetowej „tani kredyt konsolidacyjny„, nie oznacza to wcale, że taki najtańszy kredyt konsolidacyjny znajdziesz.

Żaden ranking czy kalkulator kredytów i prezentowane przez nie zestawienia, nie mogą być traktowane jako lista najlepszych ofert bankowych.

Kredyty konsolidacyjne można podzielić na dwa rodzaje: kredyty gotówkowe oraz hipoteczne. Te drugie są zabezpieczone na hipotece nieruchomości i oprocentowanie nominalne jest mniejsze. Dodatkowo dochodzą jeszcze koszty pozabankowe.

Wstępna oferta kredytowa, którą otrzymasz z banku uwzględnia ocenę kredytowa, a żaden ranking, kalkulator czy porównywarka nie może brać pod uwagę tego czynnika. Dlatego wszystkie wyliczenia, które nie są przeprowadzone przez bank, należy traktować jako szacunkowe.

Jeżeli zatem chcesz dowiedzieć się nie tylko czy masz możliwość otrzymania kredytu, ale i jaka będzie rata i koszt całkowity, to najlepszym sposobem jest skontaktowanie się z wybranym bankiem (można również wypełnić formularz kontaktowy powyżej.

Kredyt konsolidacyjny na 16000 zł: rata i koszt całkowity

Ale nie ma sytuacji niemożliwej i można wyliczyć wysokość raty i kosztów całkowitych dla pewnych założeń.

Ażeby nie komplikować zbytnio sytuacji, przyjmijmy, że jest to kredyt konsolidacyjny na 16 tys. zł, oprocentowania nominalne wynosi 11,79%. Nie ma innych kosztów poza odsetkami, a raty są równe. Ile wyniesie rata i koszt całkowity?

Kredyt konsolidacyjny 16 tys. zł. RSO: 11,79%. Raty równe – całkowity koszt (równy kosztowi odsetkowemu).

  • 3 lata – 529,83 zł – 3 073,72 zł,
  • 4 lata – 419,69 zł – 4 145,29 zł,
  • 5 lat – 354,22 zł – 5 252,93 zł,
  • 6 lat – 311,06 zł – 6 396,22 zł.
Więcej informacji na temat kredytów konsolidacyjnych: Jak działa kredyt konsolidacyjny w praktyce.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok