Kredyty konsolidacyjne 110000 zł

2023-01-02 – ostatnia aktualizacja

Kredyty konsolidacyjne 110000 zł na „połączenie” różnych kredytów i pożyczek bankowych w jeden kredyt. Po co? Aby zmniejszyć liczbę spłacanych zobowiązań i zmniejszyć nową ratę. Kredyt konsolidacyjny pozwala przede wszystkim uniknąć nadmiernego zadłużenia poprzez redukcję spłacanych zobowiązań bankowych. Dodatkowo wydłużenie czasu spłaty i obniżka raty kredytowej, to poprawa płynności finansowej.

kredyty konsolidacyjne 110000 zł

Kredyty i pożyczki, to bardzo często „chleb powszedni” dla wielu konsumentów – po prostu trudno nie skorzystać z okazji i nie kupić AGD lub RTV na raty, samochód, skorzystać z „taniej” pożyczki gotówkowej na na remont mieszkania, a dodatkowo wykorzystać w 100% limit w koncie ROR i kartę kredytową.

Po kilkunastu miesiącach okazuje się, że nie tyle co samo zadłużenie, ale łączna wysokość rat naprawdę zaczyna mocno obciążyć domowy budżet. Należy zwrócić uwagę również na to, że:

 • Rada Polityki Pieniężnej podniosła kilkakrotnie stopy procentowe, a to oznacza wzrost wysokości oprocentowania kredytów. Jeżeli spłacamy kredyty i pożyczki z oprocentowaniem zmiennym, to oczywiście raty kredytowe wzrosną.
 • bardzo mocno rosną ceny – inflacja przekroczyła 17% w skali roku.

Oba wspomniane czynniki powodują, że strona wydatkowa w domowym budżecie stopniowo się zwiększa, kosztem dochodów.

Co wówczas zrobić, aby „spiąć” domowy budżet i uzyskać poduszkę bezpieczeństwa? Szukać dodatkowej pracy? Ograniczać wydatki na życie? A może szukać pomocy w instytucjach pożyczkowych, aby np. zapłacić ratę, a później się zobaczy?

Dwie pierwsze opcje oczywiście można wziąć pod uwagę. Ostatnia, pożyczka pozabankowa, nie powinna być brana pod uwagę, ponieważ doprowadzi tylko do powstania spirali zadłużenia, z którą bardzo trudno sobie poradzić.

Jeżeli spłacasz tylko jeden kredyt lub pożyczkę, to można wziąć pod uwagę jego restrukturyzację: Restrukturyzacja kredytu gotówkowego.

Kredyt konsolidacyjny na skonsolidowanie kredytów w jeden

Jedną z możliwości poradzenia sobie ze zbyt dużym obciążeniem spowodowanym obsługą zadłużenia jest konsolidacja kredytów kredytem konsolidacyjnym.

Kredyt konsolidacyjny umożliwia „połączenie” kilku kredytów w jeden – czyli bank udziela nowego kredytu, który jest przeznaczany wyłącznie na spłatę kredytów i pożyczek bankowych wyszczególnionych we wniosku kredytowym i jednocześnie są one zaakceptowane przez bank.

Konsolidacja umożliwia uzyskanie lepszych warunków kredytowych, a wydłużenie okresu kredytowania, spowoduje, że połączona rata będzie niższa od sumy konsolidowanych zobowiązań. Efekt? W kieszeni kredytobiorcy zostanie więcej pieniędzy.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że:

Zmniejszenie raty kredytowej jest możliwe tylko i wyłącznie dzięki wydłużeniu okresu kredytowania. Im dłużej jest spłacane dane zobowiązanie, tym mniejsza będzie rata. Z drugiej jednak strony następuje wzrost kosztów odsetkowych, co oznacza wzrost całkowitego kosztu kredytu oraz całości zadłużenia.

Kredyty konsolidacyjne 110000 zł. Oszacowanie rat

Jak będzie kształtować się rata kredytowa dla kredytu konsolidacyjnego na 110000 zł? Taką ratę można jedynie oszacować, ponieważ ostateczna oferta kredytowa zaproponowana przez bank zależy m.in. od oceny zdolności i wiarygodności kredytowej klienta.

Poniżej wyliczenia szacunkowe dla kredytu konsolidacyjnego gotówkowego na 110000 zł od 4 do 10 lat:

 • 4 lata – 2633,58 zł,
 • 5 lat – 2177,61 zł,
 • 6 lat – 1874,86 zł,
 • 7 lat – 1670,97 zł,
 • 8 lat – 1499,16 zł,
 • 9 lat – 1373,46 zł,
 • 10 lat – 1270,07 zł.

Konsolidacja kredytowa na 110000 zł może być również przeprowadzona z zabezpieczeniem na hipotece nieruchomości. Jest to kredyt niżej oprocentowany, a dodatkowo okres jego spłaty może znacznie przekraczać 10 lat (maksymalny czas kredytowania dla konsolidacji gotówkowej). Procedura uzyskania takiego kredytu jest dłuższa, a dodatkowo występują koszty pozabankowe, np. opłata sądową, koszty notarialne czy wycena nieruchomości.

Plusy konsolidacji kredytowej:

 • Zredukowanie liczy spłacanych kredytów i pożyczek bankowych,
 • Można skonsolidować wybrane zobowiązania w jednym kredycie,
 • Długi czas kredytowania pozwala obniżyć nową ratę,
 • Możliwość uzyskania dodatkowej gotówki do wykorzystania na dowolny cel,
 • Lepsze warunki kredytowe niż dla podobnego kredytu gotówkowego,
 • Wysokie kwoty kredytu bez poręczycieli, a z ubezpieczeniem,
 • Możliwość wcześniejszej spłaty,
 • Kredyty konsolidacyjne 110000 zł również oferowane przez internet.

2 komentarze do “Kredyty konsolidacyjne 110000 zł”

 1. Jeżeli chodzi o kwotę 100 000 zł powinieneś mieć wysokie dochody, co najmniej kilka tysięcy złotych – więcej niż średnia krajowa nawet.

  To jedno.

  Drugie, to może być zabezpieczenia dodatkowe kredytu. Jeżeli będzie to konsolidacja hipoteczna, to oczywiście zabezpieczeniem spłaty jest nieruchomość. Plusem tego rozwiązania jest to, że można spłacać dłużej niż 10 lat, oprocentowanie jest niższe niż przy konsolidacji gotówkowej. Minus: więcej „papierologi” i zabezpieczenie np. na mieszkaniu.

  Bank weźmie pod uwagę w tym przypadku wszystkie udokumentowane źródła dochodu, np. umowy o pracę, zlecenie czy dochody z najmu.

  Nowa rata kredytowa nie powinna przekroczyć 50% – 60% twojego rozporządzalnego budżetu.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok