Kredyty konsolidacyjne 10 tys. zł

2023-07-13 – ostatnia aktualizacja

Kredyty konsolidacyjne 10 tys. zł z dodatkową gotówką lub bez na połączenie zobowiązań bankowych. Gdzie skonsolidować kilka kredytów do 10 tys. zł? Jaki bank wybrać, aby zmniejszyć ratę, która nie będzie zbyt mocno obciążała domowy budżet?

kredyty konsolidacyjne 10 tys. zł

Konsolidacja kredytów polega na zamianie wybranych zadłużeń bankowych na jeden kredyt. Zamiana czy połączenie kredytów – tak się mówi potoczenie, a w praktyce polega na zaciągnięciu nowego kredytu, a środki finansowe są przeznaczane na spłatę zobowiązań kredytowych.

Kredyty konsolidacyjne 10 tys. zł

Kredyty konsolidacyjne 10 tys. zł są dostępne m.in. w Pekao SA, Santander Bank, Alior Bank i Pekao BP. Nie ma jednego najlepszego banku na konsolidację, bo każdy z ich oferuje kredyty konsolidacyjne na różnych warunkach, ale i zakres konsolidacji jest inny.

Skonsolidować w teorii można wszystkie zobowiązania. Praktyka pokazuje jednak, że zwłaszcza dla promocyjnych propozycji, zakres może być nieco zawężony. Jednak pożyczki i kredyty gotówkowe skonsolidujesz na pewno, również i kredyty samochodowe oraz zadłużenia na kontach bankowych i w kartach kredytowych.

Gdzie najlepiej skonsolidować kredyty? Kredyty konsolidacyjne 10 tys. zł – w tych bankach dowiesz się więcej:

Jaka rata kredyty konsolidacyjne 10 tys. zł?

Jak będzie wyglądać rata kredytowa? Ratę kredytową można wyliczyć przyjmując odpowiednie założenia. Pamiętać należy jednak o tym, że warunki oferty kredytowej w każdym banku są zdeterminowane przez ocenę kredytową, na którą składa się zdolność i wiarygodność kredytowa.

Z dużym prawdopodobieństwem oferta będzie lepsza, im ocena wypadnie powyżej średniej. Dlatego nie ma co sugerować się wyliczeniami dokonywanymi przez różnego rodzaju kalkulatory.

Założenia przyjęte do wyliczeń. Kredyty konsolidacyjne 10 tys. zł: oprocentowanie 11,97% rocznie, brak prowizji i kosztów dodatkowych. Jednym kosztem są odsetki.

Raty równe – koszt odsetkowy:

12 miesięcy: 888,35 zł – 660,17 zł.
24 miesiące: 470,59 zł – 1 294,27 zł.
36 miesięcy: 332,00 zł – 1 951,99 zł.
48 miesięcy: 263,19 zł – 2 633,17 zł.

Oczywiście można jeszcze mocniej zmniejszyć ratę wydłużając czasa kredytowania, ale i wysokość kosztu odsetkowego również się zwiększy.

Zatem konsolidując kredyty na 10 tys. zł, zgodnie z powyższymi wyliczeniami, rata na 48 miesięcy wyniesie 263,19 zł, a całkowita kwota do oddania to 12 633,17 zł (10 000 zł pożyczonego kapitału + odsetki 2 633,17 zł).

Najważniejsze zalety kredytów konsolidacyjnych

Tak naprawdę zalety dotycząc wyłącznie konsolidacji, ponieważ kredyty konsolidacyjne służą tylko do zrealizowania tego celu. Poza tym, jak to kredyt, mają swoją określoną cenę.

Jakie są zatem plusy konsolidacji?

1. Możliwość pozbycia się nadmiernej liczby zobowiązań. Konsolidacja obejmuje co najmniej dwa zobowiązania, a nierzadko takich kredytów i pożyczek jest znacznie więcej. Im mniej kredytów na głowie, tym lepiej.

2. Poprawienie płynności finansowej oraz zwiększenie zdolności kredytowej dzięki zmniejszeniu raty. Wydłużając czas kredytowania rośnie oczywiście w takim przypadku koszt odsetkowy.
3. W ramach konsolidacji możemy pozyskać dodatkową gotówkę na inne potrzeby.
4. Jest również możliwość zaoszczędzenia kredycie, jeżeli nowy kredyt ma dużo lepsze warunki spłaty niż kredyty „stare”, które chcemy skonsolidować.

Dodatkowe informacje i wyliczenia: Kredyt konsolidacyjny czy się opłaca?

Konsolidacja i dodatkowa gotówka. 10 tys. zł + 25%

Przy konsolidacji kredytów jest możliwość również skorzystania z dodatkowej gotówki – jest to tzw. kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką. Co to oznacza w praktyce?

To nic innego jak możliwość zaciągnięcia pożyczki gotówkowej na dowolny cel i która jest włączana do konsolidacji.

Plusy takiego rozwiązania:

  • uzyskanie dodatkowych środków z przeznaczeniem na dowolny cel, np. spłacenie pożyczek w firmach pożyczkowych,
  • pożyczka gotówkowa jest (najczęściej) oferowana na takich samych warunkach co kredyt konsolidacyjny,
  • być może przed konsolidacją uzyskanie takich środków byłoby niemożliwe.

Taka sposobność pojawia się w związku ze zmniejszeniem nowej raty w porównaniu do sumy miesięcznych rat kredytowych konsolidowanych zobowiązań. Krótko mówiąc zwiększa się zdolność kredytowa dzięki zmniejszeniu domowych wydatków budżetowych.

Maksymalna kwota do uzyskania w ramach konsolidacji zależy od propozycji banku oraz zdolności kredytowej kredytobiorcy.

Najczęściej dodatkowa gotówka nie przekracza 20-30% wysokości konsolidowanych zobowiązań.

10% od konsolidacji na 10 tys. zł, to 1000 zł. Wysokość kredytu konsolidacyjnego wynosi wówczas 11 tys. zł.
15% – 1500 zł – 11500 zł.
20% – 2000 zł – 12 tys. zł.
30% – 3000 zł – 13 tys. zł.
50% – 5000 zł – 15 tys. zł.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok