Kredyty Kalkulator. Do szacowania rat i przeglądów propozycji w bankach

2024-01-28 – ostatnia aktualizacja

Kredyty Kalkulator pozwala wyszukać i oszacować raty kredytowe. Jest to wstęp do porównania ofert najbardziej popularnych produktów bankowych, spośród których można wymienić kredyty gotówkowe i hipoteczne.

kredyty kalkulator - narzędzie do kalkulacji rat

W sytuacji, kiedy potrzebujesz dodatkowego finansowania, z pewnością bierzesz pod uwagę kredyt lub pożyczkę bankową. Niezależnie od tego, czy chodzi o dowolny cel czy zakup samochodu, remont mieszkania czy sfinansowanie edukacji. Kredyty bankowe są bardzo często wybierane jako źródło dodatkowych środków finansowych.

Jednakże, znalezienie odpowiedniego kredytu może być trudne i czasochłonne. Na szczęście istnieje narzędzie, które może znacznie ułatwić ten proces: kalkulator kredytowy porównywarka w jednym.

Jak działa kalkulator kredytowy?

Każdy kalkulator kredytowy działa w podobny sposób. Na podstawie przygotowanego algorytmu przedstawia aktualne propozycje banków.

Nie można napisać, że są dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań, a jedynie do wybranych przez Ciebie parametrów szukania.

Czy można porównać z kalkulatorem kredytów oferty banków? Wydawać się by mogło, że po wpisaniu kwoty kredytu (bez znaczenia czy jest to gotówkowy czy hipoteczny) oraz czasu kredytowania, otrzymamy najlepsze kredyty. Ale czy tak jest w istocie?

Banki muszą dostarczyć do wydawcy kalkulatora aktualne dane dotyczące oprocentowania nominalnego, prowizji i pozostałych czynników przygotowanej oferty. Dzięki odpowiedniemu algorytmowi następuje przeliczenia rat kredytu gotówkowego, kosztu całkowitego hipotecznego itd. Ale wciąż są to tylko szacunkowe wyliczenia, ponieważ brakuj – w każdym kalkulatorze – najbardziej istotnego czynnika, jakim jest ocena kredytowa.

Nie można napisać, że kalkulator kredytowy wyświetla „uśrednione parametry”, o czym można przeczytać na jednym z portali. Nie ma takich parametrów. Zdolność kredytowa i wiarygodność kredytowa KONKRETNEGO kredytobiorcy, jego INDYWIDUALNA sytuacja finansowa, decydują o kształcie oferty.

To co zobaczysz w kalkulatorze kredytowym może znacznie odbiegać od tego co zaproponuje Tobie bank.

Jednak, aby nie kończyć pesymistycznie, to i owszem, kalkulatory kredytowe ułatwiają zorientować się w najnowszych propozycjach banków. Masz więcej czasu, bo nie musisz odwiedzać każdej placówki z osobna. Interesuje Ciebie dany kredyt? Wysyłasz wówczas wniosek kontaktowy i czekasz na telefon od doradcy bankowego.

Kredyty – kalkulator i porównywarka w jednym

Kalkulator kredytowy i porównywarka to hybrydowe narzędzie internetowe, które umożliwia porównanie różnych propozycji kredytowych dostępnych na rynku.

Dzięki temu narzędziu możesz łatwo i szybko znaleźć odpowiedni kredyt dopasowany do Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Sprawdzi się również, jako szybkie źródło kontaktu do wybranego banku. Masz bowiem możliwość wysłania wniosku do banku.

Kredyty Kalkulator działa w zakresie porównywania oprocentowania, okresu spłaty oraz wyliczenia szacunkowego rat. Ma pomóc Tobie dokonać świadomego i najlepszego wyboru.

Gotówkowe kredyty – kalkulator

Kredyty gotówkowe można porównać z kalkulatorem dedykowanym tym produktom kredytowym. Jest to dość przydatne narzędzie dla osób, które planują wziąć kredyt lub pożyczkę gotówkową.

Zamiast samodzielnie szukać i przeglądać propozycje kredytowe na wielu stronach bankowych, można skorzystać z kalkulatora kredytowego.

Porównywarka co prawda najważniejszej pracy za Ciebie nie dokona, jaką jest jednak analiza ofert, ale otrzymasz bazę kredytów gotówkowych do porównania.

Wystarczy wprowadzić niezbędne informacje, takie jak kwota kredytu i okres spłaty, a kalkulator wygeneruje listę propozycji kredytowych, dostosowanych do potrzeb wyszukiwania.

Jak korzystać z kalkulatora kredytów?

Na początku należy wyszukać prosty kalkulator kredytowy. Już wiesz, że nawet największa liczba przycisków i parametrów nie jest żadną 100% gwarancją, że kredyt na pozycji nr 1 jest najlepszy.

Zanim zaczniesz korzystać z tego narzędzia, warto uwzględnić produkt kredytowy, jaki szukasz.

W przypadku, kiedy zamierzasz kupić nieruchomość, mieszkanie lub dom, to wówczas powinieneś wybrać kalkulator kredytu hipotecznego.

Porównywarka kredytów hipotecznych – narzędzie do szacowania rat oraz zapoznania się z propozycjami kredytów hipotecznych.

Możesz go również wybrać do oszacowania rat kredytu refinansowego, konsolidacyjnego hipotecznego i pożyczki hipotecznej.

Kiedy potrzebujesz kredytu konsumenckie na dowolny cel, to wówczas Twoim wyborem jest kalkulator kredytu gotówkowego. Umożliwia oszacowania rat kredytu konsolidacyjnego gotówkowego.

Czy wybierzesz kalkulator kredytu gotówkowego czy mieszkaniowego, zasada działania się nie zmienia. Wpisujesz wysokość finansowania oraz okres kredytowania – w miesiącach lub latach – i otrzymujesz dane dotyczące propozycji.

Jak skontaktować się z bankiem? Należy wypełnić formularz kontaktowy, który zawiera wyłącznie podstawowe i niezbędne dane. Pracownik banki przedzwoni tak szybko, jak to jest możliwe lub w preferowanych godzinach.

Nie wiesz czy masz odpowiednią zdolność kredytową, aby otrzymać kredyt? Nie korzystaj z kalkulatora zdolności kredytowej, tylko skontaktuj się z bankiem. Na podstawie dochodów, wysokości kosztów utrzymania i innych regulowanych zobowiązań kredytowych (brane są pod uwagę raty kredytów, pożyczek, limitów kredytowych) wyliczy wstępną zdolność kredytową.

Korzyści z kalkulatora kredytów

Korzystając z kalkulatora kredytowego porównanie staje się łatwiejsze i możesz zaoszczędzić wiele czasu i wysiłku. Wszystkie potrzebne, ale podstawowe informacje, otrzymasz w jednym miejscu, na ekranie swojego komputera lub smartfona.

Co jest także istotne, taki kalkulator kredytów pozwala szybko oszacować raty kredytowe. To jest ważne w kontekście obciążeń budżetowych z tytułu płacenia rat.

Kredyty kalkulator w niektórych modelach oferuje również dodatkowe funkcje, które mogą być pomocne podczas procesu porównywania ofert. Możesz dostosować parametry kredytu, takie jak:

  • wysokość prowizji,
  • ubezpieczenie,
  • dodatkowe opłaty.

Pozwala to na wygenerowanie kilku dodatkowych informacji.

Czy dzięki temu możesz porównać różne oferty kredytowe w szybki i efektywny sposób? Niekoniecznie. Przedstawione propozycje są tylko… propozycjami.

Aby znaleźć faktycznie korzystniejszy kredyt, to już należy zapoznać się bezpośrednio z ofertą zaproponowaną przez banki i porównać ją z ofertą innego.

Kalkulator kredyowy, a ocena kredytowa

Porównując różne kredyty, należy mieć na uwadze, że szukając najtańszego, należy przedstawione oferty rozpatrywać indywidualnie. Taką ofertę bowiem otrzymamy po sprawdzeniu zdolności kredytowej przez bank. Dopiero wówczas jest możliwość wyboru kredytu z najniższym oprocentowaniem rocznym (RRSO).

Kalkulatory nie uwzględniają bowiem oceny kredytowej potencjalnego kredytobiorcy: zdolności i wiarygodności kredytowej.

Mając przygotowane bezpośrednio przez dwa banki oferty kredytowe, z wyliczonymi miesięcznymi ratami oraz kosztem całkowitym, możliwe jest wskazania tańszego kredytu.

Czy z kalkulatorem znajdę korzystny kredyt?

Poznałeś już podstawowe informacje dotycząc działania kalkulatorów kredytowych. Należy jednak również wypracować jakiś model działania, aby sprawdzić, który kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny jest najlepszy?

Kalkulator nie odpowie na takie pytanie, a jakąś decyzję odnośnie wyboru źródła finansowania, należy podjąć.

Uwaga! To bardzo ważne! Jaki jest najlepszy kredyt gotówkowy? Najlepszy kredyt na zakup mieszkania? Oczywiście dla 90% kredytobiorców będzie to kredyt najtańszy.

Dlaczego 90%, a nie 100%? Dla niektórych kredytobiorców, koszt kredytowy nie jest najważniejszy i mogą być brane inne czynniki. Na przykład możliwość skorzystania z wakacji kredytowych, założenia konta bankowego, skorzystania z promocyjnej karty kredytowej.

Wyniki w kalkulatorach są zaprezentowana według według wyliczeń rat kredytowych. Jeżeli pomnożymy wysokość raty przez liczbę miesięcy do spłaty, to otrzymamy oszacowaną kwotę do spłaty.

Czy w takim razie należy wysłać formularz tylko do banku, który jest na pierwszej pozycji? Jeżeli nie zależy Tobie na porównaniu kredytów i propozycję chcesz ograniczyć do jednej oferty, to tak można zrobić.

Jednak wówczas nie będziesz miał możliwości porównania kredytów i nie dowiesz się, czy ten wybrany kredyt był faktycznie najlepszy. Wyślij zapytanie również do kolejnego banku z wyników wyszukiwania.

Liczba zapytań wysłanych do kilku banków w krótkim czasie – do 2 tygodni, nie powinna mieć negatywnego wpływu na ocenę Twoją wiarygodność kredytową w Biurze Informacji Kredytowej. Natomiast złożenie kilku wniosków kredytowych do różnych banków i ich odrzucenie, już wpłynie na uzyskaną ocenę.

Więcej informacji? Niekoniecznie w temacie kalkulatorów kredytowych?

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok