Jest to opcja, z której warto skorzystać przede wszystkim szukając kredytu hipotecznego (mieszkaniowego). Nie jest to produkt na tyle skomplikowany, że nie poradzisz sobie samodzielnie z wyszukaniem banku, w którym złożysz wniosek kredytowy. Nie każdy ma jednak wystarczającą wiedzę lub czas, aby zająć się porównaniem kredytów oferowanych przez banki.

kredyty hipoteczne pośrednictwo finansowe

Z usług pośrednika finansowego można skorzystać w sytuacji, kiedy:

expander pośrednik finansowy

1. Bezpłatne porównanie ofert z 20 banków,
2. Kredyt hipoteczny – nawet do 35 lat,
3. Negocjujemy warunki kredytowe z bankami,
4. Kredyty hipoteczne z niską ratą.

wniosek kontaktowy do Expandera

notus pośrednik finansowy

25 banków w jednym miejscu!
Ponad 100 ofert kredytów,
950 ekspertów finansowych w całej Polsce.

wniosek kontaktowy do Notusa

Czy usługa pośrednictwa kredytowa dużo kosztuje?

Usługi powyższych pośredników są bezpłatne. Co więcej, spotkanie nie zobowiązuje Ciebie do skorzystania z przedstawionej oferty. Dzięki temu, że przedstawiciel jest niezależny, to wynagrodzenie otrzymuje od banku. Generalnie w większości banków jest ono jednakowe, dzięki czemu nie jest preferowane niekorzystne rozwiązanie dla klienta.

Jakie dokumenty należy zabrać ze sobą na spotkanie z doradcą? Wysyłając wniosek kontaktowy, pośrednik poinformuje o wymaganych dokumentach. Najczęściej są to dwa rodzaje dokumentów:

Na co zwrócić uwagę wybierając kredyt hipoteczny?

Ponieważ jest to kredyt długoterminowy, to najważniejsze jest sprawdzenie wysokości oprocentowania.

Na jego wysokość składa się marża danego banku (jest ona stała) oraz stawka stopy referencyjnej (część zmienna – uzależniona od wysokości stóp procentowych).

W zależności od waluty, w jakiej jest brany kredyt hipoteczny, wyróżnia się trzy rodzaje stóp referencyjnych:

Warto również zwrócić uwagę na prowizję pobieraną przez bank za udzielenie kredytu (% od wysokości udzielonego kredytu), koszt ubezpieczenia, koszty wcześniej spłaty, zmiany czasu kredytowania oraz to czy są wymagane dodatkowe zabezpieczenie.

Poza tym należy sprawdzić, w szczególności dla kredytów hipotecznych w promocji, czy bank nie wymaga wykupienia produktów dodatkowych, np. karty kredytowej czy założenia rachunku.

Expander bank kredyt hipoteczny

Z jakimi bankami współpracuje Expander w zakresie kredytów hipotecznych?

Expander jest powiązanym pośrednikiem kredytu hipotecznego, którego oddziały znajdują się w wielu średnich i dużych miastach w Polsce. Nie świadczy jednak usług doradczych w rozumieniu ustawy z dnia 23 marca 2017 r. o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami.

Czy musisz zapłacić za spotkanie z pośrednikiem? Nie. Wynagrodzenie pokrywane jest bezpośrednio przez kredytodawcę (bank).

Expander współpracuje za wynagrodzeniem w zakresie oferowania kredytów hipotecznych z następującymi kredytodawcami:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.