2022-12-08 – ostatnia aktualizacja
Kredyty gotówkowe pytania i odpowiedzi. Jeżeli zamierzasz wziąć kredyt lub pożyczkę gotówkową w banku, to pojawić się może wiele pytań. Na cześć z nich znajdziesz odpowiedź poniżej.
Pamiętajmy o tym, aby dokonać porównania ofert kredytowych, bo tylko porównanie kredytów i pożyczek daje możliwość znalezienia tańszej i korzystniejszej oferty:
Pytanie: Gdzie najłatwiej dostać kredyt gotówkowy?
Odpowiedź: W każdym banku, jeżeli masz odpowiednią zdolność kredytową.
W jakim banku są kredyty gotówkowe online?
Kredyty gotówkowe online są oferowane między inny przez: Alior Bank – nawet i do 200 000 zł czy Citi Handlowy.
Kredyt w banku czy pożyczka gotówkowa pozabankowa?
Zdecydowanie kredyt gotówkowy w banku jest tańszy niż pożyczka pozabankowa. Obecnie pożyczki gotówkowe niebankowe są bardzo drogie. Tak było zawsze, ale teraz w szczególności, ze względu na wysokie oprocentowanie nominalne.
W jaki sposób można obliczyć raty kredytu gotówkowego?
Symulacja kredytu gotówkowego jest możliwa na stronie, wystarczy skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych. Należy jednak brać pod uwagę fakt, że wyliczenia rat kredytowych są szacunkowe. Właściwa oferta kredytu gotówkowego zależy od wyliczonej zdolności kredytowej przez bank.
Czy banki, podobnie jak firmy pożyczkowe, mają szybkie kredyty przez internet?
Banki wymagają więcej dokumentów przy składaniu wniosku kredytowego i procedura jest bardziej sformalizowana. Jednakże są dostępne oferty kredytów gotówkowych online, gdzie wniosek o kredyt jest wysyłany przez internet, a niekiedy cała procedura kredytowa odbywa się online.
Gdzie zrobić kredyty porównanie?
Należy skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych lub skorzystać z udostępnionej oferty bankowej. Na przykład możesz sprawdzić, w którym z banków jest kredyt gotówkowy na 10 000 zł. Ale porównanie ofert, bo przedstawione są w takim zestawieniu tylko propozycje, musisz dokonać samodzielnie.
Gdzie najlepiej wziąć kredyt gotówkowy?
Podstawą wyszukania taniego kredytu gotówkowego jest porównanie kredytów gotówkowych, przeanalizowanie kosztów całkowitych oraz RRSO, i na tej podstawie można stworzyć ranking kredytów gotówkowych i wybrać korzystną ofertę bankową.
Gdzie mogę sprawdzić kredyty gotówkowe w różnych miastach?
Każdy popularny bank ma oddział w dużych miastach i tych mniejszych. Nie ma znaczenia czy mieszkasz w Warszawie, Suwałkach czy w Chodzieży. W serwisie sprawdzisz oferty kredytów gotówkowych kilku banków i możesz się umówić na spotkanie przez internet.
Jak dzieli się oprocentowanie kredytów gotówkowych?
Oprocentowanie kredytów jest nominalne (RSO) i rzeczywiste (RRSO). Oprocentowanie nominalne może być zmienne lub stałe, które służy do wyliczania odsetek. RRSO kredytu składa się między innymi z oprocentowania nominalnego (RSO) oraz kosztów pozostałych, które są niezbędne do poniesienia na rzecz banku, w związku z udzielonym finansowaniem.
Jakie jest najniższe oprocentowanie kredytu gotówkowego?
Wysokość kredytu konsumpcyjnego nie może przekraczać czterokrotności stopy kredytu lombardowego. Maksymalne oprocentowanie kredytów gotówkowych można sprawdzić TUTAJ.
Wymagane dokumenty kredyty gotówkowe
Każdy z banków wymaga z reguły podobnych informacji i dokumentów. Najlepiej jest skontaktować się z konkretnym bankiem i zapytać o warunki kredytowania oraz wymagane dokumenty.
Umowa o pracę na czas nieokreślony:
- zaświadczenie (lub oświadczenie) o zatrudnieniu uwzględniające wysokość średniego wynagrodzenia netto za ostatnie trzy miesiące.
Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na czas określony:
- zaświadczenie (lub oświadczenie) o zatrudnieniu uwzględniające wysokość średniego wynagrodzenia netto za ostatnie trzy miesiące. Okres kredytowania musi być krótszy od okresu zatrudnienia.
Osoby prowadzące działalność gospodarczą:
- aktualny odpis z rejestru przedsiębiorców lub zaświadczenie o wpisie do EDG,
- zaświadczenie REGON, NIP,
- zaświadczenie z US o stanie zobowiązań podatkowych,
- zaświadczenie o niezaleganiu ze zobowiązaniami na rzecz ZUS,
- dokumenty potwierdzające uzyskiwane dochody za ostatnie 12 miesięcy.
Emeryci i renciści:
- kopia decyzji emerytalnej lub rentowej,
- odcinek emerytury, renty za ostatni miesiąc lub wyciągiem z ROR potwierdzającym wpływ na konto.
Rolnicy:
- nakaz płatniczy lub zaświadczenie z UG o dochodach z gospodarstwa rolnego,
- zaświadczenie z KRUS o nie zaleganiu ze składkami,
- pisemne oświadczenie o wysokości średnich miesięcznych dochodów za okres co najmniej trzech miesięcy.
Osoby wykonujące wolny zawód:
- zaświadczenie z US o nie zaleganiu w płaceniu zobowiązań podatkowych,
- dokument poświadczający wykonywanie wolnego zawodu,
- oświadczenie o wysokości dochodów netto w poprzednim roku,
- potwierdzenie US o złożeniu zeznania podatkowego za okres ostatniego roku.