Kredyty gotówkowe przez internet

Kredyty gotówkowe przez internet, które znajdziemy w bankach. Nie chcesz wychodzić z domu? O taki kredyt gotówkowy lub pożyczkę gotówkową możesz zapytać telefonicznie. W serwisie znajdziesz kilka propozycji kredytów gotówkowych przez internet: wniosek wypełnisz w domu, przez internet.

kredyty gotówkowe przez internet w banku

Kredyty gotówkowe, które znajdziesz w bankach przeważnie charakteryzują się następującymi parametrami:

 • kwota kredytu od 500 do 120 000 zł (maksymalnie 200 tys. zł),
 • okres kredytowania od 3 do 120 miesięcy (10 lat),
 • szybka decyzja kredytowa,
 • minimalne formalności,
 • gotówka może być przeznaczona na dowolny cel,
 • możliwość skorzystania z wakacji kredytowych. Dostępne już po pierwszych 6 terminowo spłaconych ratach,
 • w przypadku kiedy pojawią się nowe potrzeby, można wnioskować o dodatkowe środki,
 • możliwość wyboru dnia miesiąca na spłatę raty,
 • w większości przypadków bank nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń – przy wysokich kwotach kredytu lub przy słabej ocenie zdolności kredytowej, może być wymagane wykupienie ubezpieczenia.

Dotyczy to zarówno kredytów gotówkowych tradycyjnych, jak i tych udzielanych przez internet. Banki oczywiście stosują różną politykę kredytową, dlatego nie ma takich samych ofert kredytowych, podobnie jak i wyliczenia zdolności kredytowej będą różne w poszczególnych bankach.

Od oceny zdolności kredytowej oraz wiarygodności kredytowej (na podstawie raportu z BIK) zależy maksymalna kwota kredytu oraz ostateczna ocena kredytowa.

Przegląd banków: nie tylko kredyty gotówkowe przez internet

Pamiętaj! W każdym przypadku, udzielenie kredytu lub pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej dokonanej przez bank oraz od wiarygodności kredytowej.

A jeżeli szukasz taniego kredytu gotówkowego przez internet, to ważne jest, aby zwracać uwagę na całkowity koszt kredytu. Co w takim razie wpływa na koszt kredytu gotówkowego?

Stopa oprocentowania, która decyduje o odsetkach, które zapłacimy od pożyczonego kapitału. Obecnie, po raz pierwszy od wielu lat, Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe. Oznacza to, że maksymalne oprocentowanie nominalne kredytu nie może przekraczać 9% w skali roku. Im mniejsze jest oprocentowanie kredytu gotówkowego, tym mniej odsetek zapłacimy, a tym samym mniejszy będzie całkowity koszt kredytu.

Wyróżniamy stopę oprocentowania stałą i zmienną. W przypadku stałej stopy oprocentowania, wartość nie ulega zmianie w zależności od sytuacji rynkowej – rata kredytowa nie zmieni się w przypadku zmian stóp procentowych. Stopa procentowania zmienna oznacza, że rata kredytowa ulegnie zmianie, jeżeli zmienią się stopy procentowe.

Prowizja, to kolejny element kosztów kredytowych i pobierana jest jednorazowo, jako pewien procent od wysokości udzielonego kredytu.

Opłaty dodatkowe: może to być zarówno opłata za rozpatrzenie wniosku lub ubezpieczenie.

Całkowity koszt kredytu gotówkowego zawiera zatem wszelkie koszty, które musimy ponieść w związku z umową o kredyt oraz koszty usług dodatkowych w przypadku gdy ich poniesienie jest niezbędne do uzyskania kredytu. Do całkowitego kosztu kredytowe nie są wliczane koszty opłat notarialnych lub sądowych.

Przykład kredytu gotówkowego na 13 000 zł – 50 rat

Poniżej znajduje się przykład kredytu gotówkowego na 13 tys. zł z wyszczególnieniem poszczególnych kosztów kredytowych.

Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 13000 zł.

RRSO: 23,16%.
Oprocentowanie stałe: 7,00%.
Całkowita kwota do zapłaty 19769,20 zł.
Całkowity koszt kredytu 6769,20 zł

 • opłata przygotowawcza: 100 zł,
 • prowizja: 1912,73 zł,
 • odsetki: 2712,19 zł,
 • ubezpieczenie podstawowe: 2044,28 zł.

50 miesięcznych równych rat w wysokości 387,63 zł oraz ostatnia rata wyrównawcza w wysokości 387,70 zł.

Jeżeli szukamy jak najtańszego kredytu gotówkowego i porównujemy oferty kredytowe, należy zwracać uwagę na całkowity koszt kredytu lub na Rzeczywistą Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO), który przedstawia całkowity koszt kredytu wyrażony jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym.

Zanim zdecydujesz się na kredyt gotówkowy

Pamiętaj o jednym, niezależnie czy przeglądasz kredyty gotówkowe gotówkowe przez internet czy pożyczki gotówkowe w firmach pożyczkowych: rozsądnie i uczciwie oszacuj własne możliwości finansowe. Pozwala to zminimalizować niebezpieczeństwo nieoczekiwanych zmiana finansowych.

Przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego lub wzięciem pożyczki w firmie pożyczkowej, konieczne jest przeanalizowanie, czy będziemy w stanie regulować terminowe zobowiązanie zgodnie z podpisaną umową. Jeżeli mamy wątpliwości, to nie powinniśmy podpisywać umowy.

Istotną kwestia jest również dokładne zrozumienie wszystkich warunków spłaty kredytu lub pożyczki, które zostały zapisane w umowie. Zanim podpiszemy umowę, powinniśmy upewnić się, że wszystko rozumiemy i nie mamy wątpliwości, nie tylko co do zapisów, ale i do całkowitej kwoty do spłaty. To nie tylko oprocentowanie nominalne i odsetki, ale i dodatkowe opłaty, ubezpieczenia oraz ewentualne ustanowione zabezpieczenia.

Zarówno bank, jak i firmy pożyczkowe muszą przekazać Tobie formularz informacyjny (i to zanim podpiszesz umowę), w którym znajdziesz wyliczenia dotyczące kredytu. Poproś o wzór umowy i wyjaśnij wszystkie wątpliwości. Jeżeli w dalszym ciągu nie rozumiesz warunków umowy, to NIGDY jej nie podpisuj!

Przeczytaj również o konsolidacji kredytów i pożyczek:

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok