W jakich bankach są kredyty gotówkowe na 90000 zł?

2023-04-25 – ostatnia aktualizacja

W jakim banku znajdziesz kredyty gotówkowe na 90000 zł? Sprawdź obecne propozycje kredytowe w bankach do 10 lat. Sprawdź również, ile może wynieść rata kredytowa.

kredyty gotówkowe 90000 zł

Kredyty gotówkowe to kredyty konsumpcyjne, niekiedy nazywane pożyczkami gotówkowymi. Środki można przeznaczyć na dowolny cel, wypłacane są na konto bankowe klienta lub w postaci gotówki do odebrania w banku.

Przy tak wysokim kredycie na 90 tys. zł bank może wymagać dodatkowego zabezpieczenia spłaty zobowiązania. Wykupienie polisy jest obowiązkowe np. w propozycji Alior Banku.

Kredyty gotówkowe 90000 zł – w jakich bankach?

Zanim podejmiesz ostateczną i tę najbardziej słuszną decyzję, to dobrze byłoby porównać kredyty. To pozwoli zwiększyć szanse wyboru najlepszej opcji kredytowej. W tym przypadku warto zwracać uwagę na wysokość oprocentowania (jeżeli nie wystąpią inne koszty), bo przy dużych kwotach i długim czasie spłaty, nawet niewielka różnica w oprocentowaniu będzie widoczna w koszcie odsetkowym.

Pamiętaj! To, ile zapłacisz za pożyczenie pieniędzy zależy od kilku istotnych czynników, nie tylko od samej oferty bankowej, która jest w pewnym stopniu pochodną oceny kredytowej, którą otrzymasz w banku. Zależy również dodatkowo od czasu kredytowania, rodzaju rat czy daty wypłaty kredytu i płatności rat.

Przegląd propozycji kredytów i pożyczek. Zwróć uwagę, że finansowanie w wysokości 90000 zł jest również możliwe do uzyskania przez internet.

Rata kredytu gotówkowego na 90000 zł

Szacunkowe wyliczenia rat warto przeprowadzić, chociażby po to, aby lepiej zorientować się w obciążeniach jakie czekają nas w przypadku spłaty kredytu. Dokładną ratę i tym samym koszt całkowity zostanie obliczony przez bank, który przygotuje ofertę.

Jeżeli przyjmiemy określone założenia, to uzyskamy dokładne wyliczenia.

Kredyt 90 tys. zł – oprocentowanie nominalne roczne: 12,29%. Nie jest naliczana prowizja kredytowa, ubezpieczenie (a które z dużym prawdopodobieństwem może być wymagane).

Nie występują zatem inne koszty poza odsetkami.

Wysokość rat równych oraz kosztu odsetkowego:

  • 7 lat: 1 602,74 zł – 44 629,95 zł.
  • 8 lat: 1 477,13 zł – 51 804,86 zł.
  • 9 lat: 1 381,34 zł – 59 184,74 zł.
  • 10 lat: 1 306,37 zł – 66 764,57 zł.

Kredyt 90000 zł na 10 lat, to zdecydowanie mniejsza rat niż przy siedmiu latach, ale im dłuższy czas kredytowania, to oczywiście taki kredyt musi być droższy. Więcej odsetek zostanie zapłaconych.

Wysokość raty kredytowej musi być również dobrze dopasowana do budżetu. Jeżeli będzie zbyt wysoka, to wzrost wydatków w przyszłości spowoduje problemy z płynnością. A nie ma przecież sensu już za kilka miesięcy szukać banku z opcją konsolidacji zobowiązań.

Jeżeli już teraz bierzesz pod uwagę połączenie kredytów, aby zmniejszyć ratę, to zapoznaj się z pożyczkami i kredytami konsolidacyjnymi: konsolidacja dużych kredytów.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok