Kredyty gotówkowe 60 tys. zł

2023-01-04 – ostatnia aktualizacja

Kredyty gotówkowe 60 tys. zł i najlepsze porównanie kredytów. Gdzie takie porównanie znajdziemy? Nigdzie. Być może zabrzmiało to ostro i brutalnie, ale ŻADNE porównanie – na jakiejkolwiek stronie internetowej czy w serwisie finansowym – nie przedstawia rankingów kredytów gotówkowych. Numer 1 w rankingu wcale nie oznacza, że będzie to numer 1 dla Ciebie i najlepszy bank lub najtańszy kredyt gotówkowy.

kredyty gotówkowe 60 tys. zł

Najlepsze porównanie kredytów gotówkowych i najlepszy kredyt gotówkowy na 60 tys. zł? To porównanie ofert zrobione samodzielnie. Dlaczego? Bowiem każda oferta, którą przedstawi Tobie bank, musi uwzględnić nie tylko zdolność kredytową, ale również i wiarygodność kredytową. Oba czynniki łącznie wpływają na ocenę scoringową dokonaną przez bank, a tym samym i na końcową, indywidualną ofertę.

Przede wszystkim jednak, należy zapoznać się z propozycjami banków i wybrać 2, góra 3 banki, z którymi skontaktujemy się w sprawie oferty kredytu.

Kredyty gotówkowe 60 tys. zł przegląd banków

Oczywiście, że najlepsze porównanie kredytów gotówkowych na 60 tys. zł, to takie, które zostało zrobione samodzielnie.

Jeżeli korzystasz z wyszukiwarki kredytów, to oczywiście ona również pozwala zapoznać się z ogólną propozycją, wyselekcjonować banki oraz dodatkowo oszacować raty kredytowe. Z takiej listy, należy wybrać banki, wysłać formularz kontaktowy, co pozwala zapoznać się ze szczegółami danej oferty.

Ale przed tym, doradca w banku sprawdzi wstępną zdolność i wiarygodność kredytową.

Kredyty gotówkowe 60 tys. zł i rata kredytowa

Ile może wynieść rata kredytowa dla kredytu gotówkowego na 60 tys. zł? Przyjmując pewne założenia można ją wyliczyć.

Załóżmy zatem, że jedyny kosztem takiego kredytu będą odsetki. Oprocentowanie nominalne w skali roku wynosi 11,59%. Raty równe wyniosą wówczas:

3 lata – 1 981,13 zł,
4 lata – 1 567,98 zł,
5 lat – 1 322,27 zł,
6 lat – 1 160,26 zł.

Należy jednak dodatkowo zwrócić uwagę, że dłuższy czas spłaty takiego kredytu (dotyczy to każdego kredytu) oznacza wzrost kosztów odsetkowych.

3 lata – 11 320,66 zł,
4 lata – 15 262,98 zł,
5 lat – 19 336,14 zł,
6 lat – 23 538,60 zł.

Tani kredyt gotówkowy 60 tys. zł

Jeżeli dysponujemy czasem, to możemy także osobiście udać się do wybranych banków. Nie mniej jednak, to na podstawie analizy kosztów całkowitych wybieramy tańszy kredyt. Jeżeli o wyborze decydują inne czynniki, np. możliwość skorzystania z wakacji kredytowych, to właśnie takiej oferty szukamy.

Pamiętaj również, że poszczególne parametry oferty kredytowej, możesz negocjować z bankiem. Wystarczy zapytać się o możliwość obniżki prowizji, oprocentowania, kredytu bez ubezpieczenia.

Jednak w przypadku ofert promocyjnych, banki nie są skłonne do obniżenia czynników kosztowych na jeszcze bardziej korzystniejsze.

Warto być przygotowanym do rozmowy, znając szczegóły oferty kredytowej w innych bankach. Pomoże to nam z pewnością w negocjacjach. Musimy być jednak przygotowani na to, że bank będzie oczekiwał czegoś od nas, np. założenia rachunku bankowego, itp.

Obecnie jest całkiem dużo interesujących ofert kredytowych, zarówno są to kredyty standardowe (tradycyjne, umowa podpisywana w placówce banku), jak i kredyty gotówkowe przez internet (cała procedura przez internet).

Jeżeli chcesz skonsolidować (połączyć) kredyty w jedno zobowiązanie – przeczytaj: Kredyt konsolidacyjny online 70 tys. zł oraz Przenieś swoje kredyty i zmniejsz ratę pożyczki.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok