Kredyty gotówkowe 35000 zł

2023-09-29 – ostatnia aktualizacja

Kredyty gotówkowe na 35000 zł? Chcesz wiedzieć w jakim banku? To proste, wystarczy zapoznać się z poniższą listą kredytów gotówkowych oraz banków, do których można wysłać szybki formularz kontaktowy w sprawie kredytu.

kredyty gotówkowe 35000 zł

Porównaj kredyty gotówkowe na 35000 zł. Jeżeli masz czas

Ale po co porównywać kredyty gotówkowe na 35000 zł? Może lepiej wybrać pierwszy-lepszy? Oczywiście, że można. Ale jeżeli zależy Tobie na możliwie najtańszej ofercie bankowej, to taka analiza jest konieczna. I nie jest to rzecz skomplikowana!

Można to zrobić na kilka sposobów. Jeżeli masz czas możesz zebrać oferty kredytowe z kilku banków i na podstawie całkowitych kosztów kredytu|pożyczki oraz RRSO utworzyć ranking kredytowy. Jest to dość czasochłonne (takie zbieranie propozycji kredytowych), ale masz pewność, że im więcej porównasz, tym większe szanse na korzystniejszy kredyt.

Z jednej strony taka analiza wymaga poświęcenia duuużo wolnego czasu. A po drugie, jeżeli będziesz przez kilka dni szukał  kredytu gotówkowego, to powstaje ryzyko obniżenie wiarygodności kredytowej. Dlaczego? Ponieważ zbyt duża liczba zapytań wysłanych przez banki do BIK w krótkim czasie, to niebezpieczeństwo pogorszenia oceny scoringowej.

Kredyty gotówkowe 35000 zł prezentacja banków

Inną możliwością wyszukania tego najlepszego kredytu na 35000 zł jest wyselekcjonowanie zaledwie 2-3 banków, z którymi możesz się skontaktować online. Wystarczy z listy poniższej wysłać formularz kontaktowy do wybranego banku.

bezpieczny wniosek kontaktowy ws. kredytuSzybki wniosek? Tak. Wystarczy podać podstawowe dane, aby doradca bankowy skontaktował się z Tobą w sprawie kredytu. Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane!

Jesteś w sytuacji, kiedy spłacasz już kilka kredytów i chciałbyś wziąć kolejny kredyt? Być może lepszym rozwiązaniem będzie kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką.

Należy wziąć pod uwagę, że im dłuższy jest okres spłaty, tym taki kredyt gotówkowy na 35 000 złotych będzie droższy – więcej odsetek zapłaconych od pożyczonego kapitału. Z drugiej zaś strony, otrzymamy mniejszą ratę.

Kredyt 35000 zł jaka rata?

Jaka będzie rata kredytowa na 35 000 zł? Różnie – raz więcej, raz mniej. Oczywiście jest możliwe ich wyliczenie, jeżeli przyjęte zostaną określone założenia. Korzystasz z kalkulatorów? Otrzymasz wyniki tylko szacunkowe, ponieważ to bank może je tylko dokładnie obliczyć przy prezentowaniu OFERTY kredytowej.

Założenia. Kredyt na 35 000 zł. Oprocentowanie roczne nominalne 12,25%. Koszt odsetkowy jest jedynym kosztem. Raty równe.

Wyliczenia rat i całkowitego kosztu (który jest równy odsetkowemu):

4 lata: 925,99 zł – 9 447,34 zł.
5 lat: 782,98 zł – 11 979,07 zł.
6 lat: 688,82 zł – 14 594,71 zł.
7 lat: 622,53 zł – 17 292,92 zł.
8 lat: 573,67 zł – 20 072,13 zł.

Oczywiście z każdym dodatkowym miesiącem spłaty rata się będzie zmniejszać, ale równocześnie koszt całkowity będzie większy. Różnice w dynamice zmniejszania się raty w stosunku do okresu poprzedniego stają się coraz mniejsze. A koszt kredytu rośnie…

kredyty gotówkowe 35000 zł dynamika zamian rat kredytowych 4-8 lat

Dynamika zmiany raty kredytu gotówkowego 35000 zł w ujęciu do poprzedniego okresu spłaty. Źródło: kredytyporownywarka.pl
Tylko nieco niższy kredyt? Sprawdź wysokość raty: kredyt gotówkowy 30 tys. zł.

Koszt pożyczki gotówkowej 35000 zł

Jest kilka czynników kosztowych, które decydują o cenie finansowania. Oczywiście cena pożyczki w wysokości 35000 zł nie może być ustalona na niebotycznie wysokim poziomie. Ustawa antylichwiarska określa w jaki sposób ustalany jest maksymalny koszt kredytu i w ten sposób nie może przekroczyć ściśle określonego poziomu.

Koszt nr 1 – odsetki.

Oprocentowanie nominalne kredytu decyduje o wysokości odsetek i przeważnie w największym stopniu wpływa na koszt kredytu oraz na wysokość miesięcznej raty.

Oprocentowanie nominalne w 2023 r. nie może przekraczać 19,00% w skali roku. Reguluje to Ustawa o kredycie konsumenckim 1.

Koszt nr 2 – prowizja za udzielenie kredytu.

Opłata jednorazowa, pobierana przez banki w momencie udzielenia kredytu – może być kredytowana lub płatna z góry.

Koszty pozostałe.
Ubezpieczenie kredytu gotówkowego jest nieobowiązkowe, ale:

  • bank może wymagać jego wykupienia, jeżeli chcielibyśmy skorzystać z oferty,
  • jego wykupienie może wiązać się z korzystniejszymi warunkami finansowania, na przykład niższe oprocentowanie.

Ale czy faktycznie kredyt będzie tańszy, to należy porównać koszty całkowite bez i z ubezpieczeniem.

Opłaty dodatkowe – np. za rozpatrzenie wniosku, prowadzenie konta, itp.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania i całkowity koszt kredytu gotówkowego. Banki udzielając kredytów i pożyczek, zgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim, są zobligowane do informowania klientów o RRSO oraz do wyliczenia całkowitych kosztów kredytowych.

Który z kredytów będzie tańszy?

Jeżeli chcesz sprawdzić, który z kredytów gotówkowych jest tańszy, to musisz porównywać takie same kredyty co do:

  • ich wysokości,
  • czasu kredytowania i
  • systemu rat.

Banki przygotowując dla Ciebie ofertę kredytową, są zobowiązania do przekazania Formularz Informacyjnego. W nim znajdziesz wszystkie najważniejsze elementy dotyczące zobowiązania kredytowe.

Zapoznaj się z nimi, porównaj i wówczas dokładnie będziesz wiedział, w którym przypadku koszt całkowity (oraz RRSO) jest mniejszy. A im mniejsze są obie wartości, to tym finansowanie będzie tańsze.


1 Ustawa o kredycie konsumenckim isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20111260715.
Wysokość stóp procentowych można sprawdzić na stronie Narodowego Banku Polskiego: nbp.pl.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok