Kredyty gotówkowe 35000 zł

Kredyty gotówkowe 35000 zł w banku na dowolny cel. Zapoznaj się z poniższą listą kredytów gotówkowych oraz banków, do których można wysłać szybki formularz kontaktowy w sprawie kredytu.

kredyty gotówkowe 35000 zł

bezpieczny wniosek kontaktowy ws. kredytuSzybki wniosek? Tak. Wystarczy podać podstawowe dane, aby doradca bankowy skontaktował się z Tobą w sprawie kredytu. Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane!

Po co porównywać kredyty? Może lepiej wybrać pierwszy-lepszy? Oczywiście, że można. Ale jeżeli zależy Tobie na najtańszej możliwie ofercie bankowej, to taka analiza jest konieczna. A nie jest to rzecz skomplikowana.

Można to zrobić na kilka sposobów. Jeżeli masz czas możesz zebrać oferty kredytowe z kilku banków i na podstawie całkowitych kosztów kredytu|pożyczki oraz rrso utworzyć ranking kredytowy. Jest to dość czasochłonne (takie zbieranie propozycji kredytowych), ale masz pewność, że im więcej porównasz, tym większe szanse na korzystniejszy kredyt.

Poza tym, że jest to dość czasochłonne, a jeżeli będziesz przez kilka tygodni szukał  kredytu gotówkowego, to istnieje niebezpieczeństwo obniżenie wiarygodności kredytowej. Dlaczego? Ponieważ każdorazowo, kiedy chcesz zapoznać się z ofertą kredytową, bank wysyła zapytanie do BIK, aby sprawdzić Twoją wiarygodność kredytową.

Kredyty gotówkowe 35000 zł porównanie banków

Inną możliwością jest wyselekcjonowanie 2-3 banków, z którymi możemy się skontaktować w sprawie kredytu. Wystarczy z listy poniższej wysłać formularz kontaktowy do wybranego banku.

Jeżeli chcemy możemy również oszacować wysokość raty z narzędziem jakim jest Porównywarka Kredyty Gotówkowe. Należy wpisać tylko wysokość kredytu oraz czas kredytowania, aby otrzymać szacunkową wysokość raty.

Oczywiście wyliczenia są dlatego orientacyjne, że oferta kredytowa, wysokość oprocentowania i inne elementy umowy kredytowej, zależą od oceny zdolności i wiarygodności kredytowej.

Im dłuższy jest okres spłaty, tym taki kredyt gotówkowy na 35000 zł będzie droższy – więcej odsetek zapłaconych od pożyczonego kapitału. Z drugiej zaś strony, to mniejsza rata kredytowa. Niemniej jednak taka rata powinna być dopasowana do naszych comiesięcznych możliwości finansowych.

Kredyty gotówkowe i ich koszt

Jest kilka czynników kosztowych, które decydują o cenie kredytu. Oczywiście cena kredytu czy pożyczki nie może być ustalona na niebotycznie wysokim poziomie. Ustawa antylichwiarska określa w jaki sposób ustalany jest maksymalny koszt kredytu i w ten sposób nie może przekroczyć ściśle określonego poziomu.

Koszt nr 1 – odsetki.

Oprocentowanie nominalne kredytu decyduje o wysokości odsetek i przeważnie w największym stopniu wpływa na koszt kredytu oraz na wysokość miesięcznej raty.

Koszt nr 2 – prowizja za udzielenie kredytu.

Opłata jednorazowa, pobierana przez banki w momencie udzielenia kredytu – może być kredytowana lub płatna przed udzieleniem kredytu.

Koszty pozostałe.
Ubezpieczenie kredytu gotówkowego jest nieobowiązkowe, ale jego wykupienie może wiązać się z korzystniejszymi warunkami finansowania, na przykład niższe oprocentowanie. Czy faktycznie wówczas kredyt będzie tańszy należy sprawdzić koszt całkowity.

Opłaty dodatkowe – np. za rozpatrzenie wniosku, prowadzenie konta, itp.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania i całkowity koszt kredytu gotówkowego
Banki udzielając kredytów i pożyczek, zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim, są zobligowane do informowania klientów o rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania (RRSO) oraz do wyliczenia całkowitych kosztów kredytowych.

To ile to wszystko kosztuje?

Różnie – raz więcej, raz mniej.

Tani kredyt gotówkowy na 10000 zł na 35 miesięcy (3 lata bez jednego miesiąca).

  • RRSO wynosi 7,45%. Oprocentowanie stałe 7,2%
  • Całkowita kwota do zapłaty 11 116,57 zł.
  • Całkowity koszt kredytu 1 116,57 zł, tym: odsetki 1 116,57 zł.

Na całkowity koszt kredytowy mają tutaj wpływ tylko odsetki, ponieważ nie występują inne koszty dodatkowe. Koszt pożyczenia 1 zł wynosi zaledwie 0,11 zł. Od razu należy zaznaczyć, że jest to koszt niewielki.

Również tani kredyt gotówkowy na 10000 zł na 60 miesięcy?

  • Oprocentowanie nominalne jest niższe od przykładu powyższego i wynosi 5,99%.
  • Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) 8,69%.
  • Całkowity koszt kredytu wynosi 2 149,24 zł, w tym: odsetki 1 559,24 zł, prowizja 500 zł, opłata przygotowawcza 100 zł.

Obie kalkulacje przeprowadzone na dzień 2.12.2021 r.

Odsetki stanowią 73% całkowitego kosztu, a prowizja 23%. Koszt całkowity łączny to 2 149,24 zł, zatem pierwszy kredyt będzie tańszy… Być może tak, ale zanim to sprawdzimy, zapamiętaj:

Jeżeli chcesz sprawdzić, który z kredytów gotówkowych jest tańszy, to musisz porównywać takie same kredyty co do:

  • wysokości,
  • czasu kredytowania i
  • systemu rat.

Tylko wówczas dokładnie zobaczysz, w którym przypadku koszt całkowity (oraz RRSO) jest mniejszy. Im mniejsze są obie wartości, tym taki kredyt jest tańszy.

W naszym przypadku analizujemy kredyty co prawda takie same co do wysokości, ale różnią się okresem kredytowania, dlatego sprawdzamy również koszt pożyczenia 1 zł kapitału.

W tym drugim przypadku ten koszt wynosi: 0,21 zł, co oznacza, że klient, który wybrała opcję nr 1, pożyczył taniej pieniądze.


Sprawdź również:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok