Kredyty gotówkowe 15 tys. zł

2023-07-17 – ostatnia aktualizacja

Kredyty gotówkowe 15 tys. zł w banku? Zapoznaj się w kilka minut z propozycjami banków. Kredyty gotówkowe znaleźć można zarówno standardowe, jak i przez internet. Najważniejsze jest jednak to, że są oferowane także w promocji!

kredyty gotówkowe 15 tys. zł

Zamierzasz zrealizowanie wyznaczone cele, jednak zarobki nie są wystarczające duże? Zastanawiasz się nad kredytem gotówkowym? Wybierz wówczas bank, w którym będzie taniej niż gdzie indziej.

Kredyty gotówkowe 15 tys. zł

Z kredytu możesz sfinansować zarówno niewielkie wydatki, jak i te znacząco większe (np. kredyt gotówkowy na zakup działki ogrodniczej – nie trzeba sięgać po kredyt hipoteczny). Jeżeli sprawdzasz kredyty gotówkowe na 15 tys. zł w bankach, to cel, który zaplanowałeś nie należy do skromnych wydatków.

Zwłaszcza przy takim wysokim kredycie konieczne jest zapoznanie się propozycjami bankowymi, a w kolejnych krokach porównanie ich pod względem kosztów kredytowych.

Gdzie szukać dobrego kredytu gotówkowego? Zapoznaj się poniżej z zestawieniem bankowym: kredyty gotówkowe 15 tysięcy złotych, ale i na mniejsze i większe kwoty.

Ile kosztuje taki kredyt gotówkowy?

Na całkowity koszt kredytu gotówkowego wpływa kilka czynników. Możemy jednak wyróżnić najczęściej spotykane w zapisach umowy o kredyt gotówkowy:

  • odsetki,
  • prowizja,
  • ubezpieczenie,
  • opłaty dodatkowe, np.: administracyjna czy przygotowawcza.

Odsetki są w szczególności ważne, ponieważ są wyliczane na podstawie ustalonego oprocentowania nominalnego, a ich wysokość zależy nie tylko od wysokości zobowiązania, ale i od czasu kredytowania oraz rodzaju rat, które mogą być malejące lub stałe.

Zanim podejmiesz decyzję o zaciągnięciu kredytu, sprawdź i porównaj oferty przedstawione przez banki. Zwróć uwagę na wszystkie czynniki, które wpływają na całkowity koszt kredytu.

Przy porównywaniu kredytów pomoże wskaźnik procentowy RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) oraz całkowity koszt w złotówkach. Oba parametry i wyliczenia kosztów znajdziesz w formularzu informacyjnym przekazanym przez bank.

Kredyty gotówkowe 15 tysięcy złotych. Jaka rata?

Jaka rata kredytu 15 tys. zł? Poniżej znajdują się obliczenia dla określonych założeń.

Oprocentowania nominalne roczne 11,65%. Prowizja 0%. Brak ubezpieczenia.

Oznacza to, że jedyny koszt, to koszt odsetkowy.

Wysokość rat równych i kosztu całkowitego (odsetki).

12 miesięcy: 1 330,28 zł – 963,32 zł.
20 miesięcy: 828,79 zł – 1 575,81 zł.
2 lata: 703,65 zł – 1 887,67 zł.
3 lata: 495,71 zł – 2 845,59 zł.
4 lata: 392,43 zł – 3 836,87 zł.

Przy krótkim okresie kredytowania rata kredytu na 15 tys. zł będzie największa. Zwiększając długość kredytowania raty zmniejszają się, ale równocześnie cena finansowania staje coraz większa, ponieważ rośnie koszt odsetkowy.

Wyliczenia rat oraz kosztów dla innego kredytu: kredyt gotówkowy 25 tys. zł.

Kredyty gotówkowe 15 tys. zł w bankach – gdzie najtaniej?

Jaka będzie wysokość raty i kosztu całkowitego dla konkretnej oferty kredytowej? To zawsze zależy od wybranego banku oraz również od indywidualnej oceny kredytowej klienta.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę szczegóły udostępnionych propozycji, to pewne wyliczenia można poczynić. Jednak przy zastrzeżeniu, że nie jest to ranking kredytowy, obliczenia są oszacowane i mają głównie charakter informacyjny. Nie stanowią zatem oferty kredytowej. Jeżeli chcesz dokładnie poznać propozycję banku, to należy skontaktować się z instytucją, np. wysyłając formularz kontaktowy.

W 2023 roku korzystną propozycję zapewnia Bank Pekao S.A. Wysokość miesięcznej raty dla kredytu gotówkowego na 15 tys. zł na 48 miesięcy, to w tym przypadku 394,20 zł. Całkowity koszt dla kredytobiorcy, to 3 921,50 zł. Oprocentowanie kredytu wynosi 11,89%*, a prowizja 0 zł.

Oferta kredytu gotówkowego w Alior Banku jest dostępna online – bez wychodzenia z domu. Przy 15 tys. zł finansowania ubezpieczenie nie jest wymagane. Suma odsetek dla 4 lat kredytowania wynosi 3 925,03 zł (przy oprocentowaniu stałym 11,90%*), a rata 394,27 zł.

Natomiast propozycja Raiffeisen Digital Bank, to kredyt gotówkowy z oprocentowaniem stałym 12,98%*. Jak podaje bank, decyzja kredytowa wydawana jest 7 dni w tygodniu, nawet w 15 minut od rozpoczęcia analizy wniosku kredytowego. W tym przypadku miesięczna rata wynosi 397,00 zł, a całkowita kwota do spłaty 4 055,95 zł.

Jest to ciekawa propozycja ze względu na formę składania wniosku: poprzez aplikację mobilną. Nie ma potrzeby wychodzenia z domu – minimalne formalności, bez konieczności wizyty w oddziale banku. Pieniądze zostaną przelane bezpośrednio na konto kredytobiorcy po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku.


* Oprocentowanie na podstawie przykładu reprezentatywnego.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok