Kredyty gotówkowe 10000 zł

2023-09-11 – ostatnia aktualizacja

Kredyty gotówkowe 10000 zł Pożyczki gotówkowe na 10000 zł na dowolny cel? Porównanie najnowsze kredytów i pożyczek gotówkowych w bankach. O finansowanie w takiej wysokości można ubiegać równie dobrze tradycyjnie, jak i przez internet.

kredyty gotówkowe 10000 zł

Kredyt gotówkowy to zobowiązanie finansowe, które można wykorzystać na dowolny cel. W tym przypadku nie trzeba przedstawiać bankowi rachunków i paragonów na co zostały przeznaczone środki. Pieniądze można wydać jednorazowo lub stopniowo, w ramach aktualnych potrzeb. Jest on dostępny w wielu bankach, poprzez różne kanały dystrybucji:

Kredyty gotówkowe 10000 zł porównanie

W jakim banku wziąć pożyczkę lub kredyt gotówkowy na 10000 zł? Na początku należy zapoznać się z najnowszymi propozycjami w bankach. Na kolejnym etapie powinniśmy przeprowadzić porównanie kredytów, które zostaną nam przedstawione w indywidualnej ofercie. I dopiero wówczas można wskazać i wybrać tańszy kredyt.

Kredyty gotówkowe 10000 zł znajdziesz w poniższych bankach:

Jakie są warunki kredytu gotówkowego 10000 zł?

Warunki kredytów gotówkowych 10000 zł są ustalane indywidualnie przez bank i na końcową ofertę wpływa między innymi:

1. Zdolność kredytowa. Jest to maksymalna kwota kredytu, jaką może uzyskać klient przy danych parametrach kredytowania. Jest ona określana głównie na podstawie dochodów i wydatków klienta. Do wyliczenia zdolności brana jest pod uwagę wysokość pierwszej raty przy zadanych warunkach kredytowania.

2. Oprocentowanie nominalne kredytu zależy od aktualnej sytuacji na rynku bankowym. Zmienia się ono wraz ze zmianą stóp procentowych ustalanych przez RPP NBP. Banki mają pełną dowolność w ustalaniu oprocentowania kredytów, ale nie może ono być większe niż 19,00% w skali roku (wrzesień 2023 r.). Od ustalonego oprocentowania wyliczane są odsetki kredytowe.

3. Prowizja kredytowa, to opłata, którą kredytobiorca musi zapłacić bankowi za udzielenie kredytu. Wysokość prowizji może kształtować się dowolnie. Bank może ją naliczać, np. 5% od wysokości pożyczki lub z niej całkowicie zrezygnować.

4. Ważny jest również okres spłaty, w którym musi zostać uregulowane zobowiązanie. Okres spłaty wpływa na wysokość raty miesięcznej i całkowitego kosztu. Im dłuższy jest bowiem czas kredytowania, tym większy będzie koszt zapłaconych odsetek.

Dlatego oprocentowanie nominalne jest tak istotne. Im jest ono mniejsze, tym i odsetki będą mniejsze. Przy porównywaniu kredytów należy zwracać uwagę na oprocentowanie rzeczywiste (RRSO) oraz całkowity koszt kredytu.

Ile wynosi rata kredytu 10000 zł?

Jak wyglądają szacunkowe wyliczenia rat kredytu na 10000 zł? Załóżmy, że oprocentowanie nominalne to 11,95% rocznie i nie ma innych kosztów. Przy różnym okresie spłaty, wysokość rat równych przedstawia się następująco:

 • 12 miesięcy – 888,25 zł,
 • 2 lata – 470,50 zł,
 • 3 lata – 331,90 zł,
 • 4 lata – 263,09 zł,

Jak widać powyżej, im dłuższy jest okres kredytowania, tym mniejsza jest rata. Ale. Dłuższy okres kredytowania, to oczywiście również większe koszty kredytowe. Wynika to z tego, że zapłacimy więcej odsetek od kredytu.

Ile trzeba oddać za kredyt gotówkowy 10 000 zł?

Wysokość kwoty do spłaty kredytu gotówkowego 10000 zł zależy od wielu czynników, w tym od wysokości oprocentowania, prowizji, okresu spłaty oraz dodatkowych kosztów kredytu.

Posłużmy się powyższym przykładem z kredytem na 10000 zł i oprocentowaniem 11,95%. Całkowity koszt odsetkowy będący równocześnie kosztem odsetkowym, wyniesie:

 • 12 miesięcy – 659,05 zł,
 • 2 lata – 1 292,03 zł,
 • 3 lata – 1 948,56 zł,
 • 4 lata – 2 628,46 zł,

Jeżeli oprocentowanie kredytu będzie większe, to i koszt zapłaconych odsetek również się zwiększy. Koszt odsetek przy oprocentowaniu nominalnym 13% rocznie:

 • 12 miesięcy – 718,07 zł,
 • 2 lata – 1 410,04 zł,
 • 3 lata – 2 129,82 zł,
 • 4 lata – 2 877,20 zł,

Jak wybrać najlepszą ofertę kredytu gotówkowego?

Aby wybrać najlepszą ofertę kredytu gotówkowego – i to nie tylko dotyczy kredytów gotówkowych na 10000 zł – warto porównać różne propozycje dostępne na rynku. Można to zrobić za pomocą kalkulatora kredytu gotówkowego, ale wyniki rat i kosztów kredytowych otrzymamy oszacowane. Jest to jednak dobry sposób na otrzymanie zestawienia banków, z którymi można się skontaktować w sprawie udzielenia finansowania.

Podczas porównywania ofert kredytów gotówkowych na 10000 zł warto zwrócić uwagę na następujące czynniki:

1. Wysokość oprocentowania – im będzie ono niższe, tym i niższy będzie koszt odsetkowy kredytu. Niskie oprocentowanie nominalne ma np. Pekao S.A. – 11,45% czy Bank BNP Paribas 10,99% (oprocentowanie stałe).

2. Prowizja – najlepiej, aby wynosiła ona 0%. A takie propozycje są dostępne zwłaszcza w ofertach promocyjnych, np. Pekao S.A., BNP Paribas, Alior Bank.

3. Okres spłaty – im dłuższy okres spłaty, tym niższa rata miesięczna. Jednocześnie jednak należy pamiętać, że wydłużając czas spłaty zwiększany jest koszt odsetkowy kredytu.

4. Dodatkowe koszty kredytu – niektóre banki pobierają dodatkowe opłaty i może być wymagane wykupienia ubezpieczenia kredytu.

Kredyty gotówkowe 10000 zł Dodatkowe informacje

Oprócz powyższych kwestii, warto również pamiętać o następujących aspektach kredytu gotówkowego:

 • Kredyt gotówkowy to zobowiązanie finansowe, które trzeba spłacać zgodnie z ustalonymi warunkami i harmonogramem spłat.
 • Zanim zdecydujesz się na takie finansowanie, upewnij się, że masz możliwości, aby terminowo spłacać raty.
 • Każdy dodatkowy kredyt obniża Twoją zdolność kredytową. Jeśli planujesz w przyszłości zaciągnąć inny kredyt, np. hipoteczny, upewnij się, czy to nowe zobowiązanie nie uniemożliwi Tobie uzyskania finansowania w takiej wysokości, jak będzie to potrzebne.
 • Kredyty gotówkowe nie są tanie. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, dokładnie przeanalizuj oferty – przynajmniej dwie. To ułatwia wybór tańszego źródła finansowania.

Zanim zdecydujesz się wziąć kredyt gotówkowy

Zanim zdecydujesz się na kredyt lub pożyczkę gotówkową, pamiętaj, że:

1. Twoja sytuacja materialna (finansowa) może być w przyszłości inna niż obecna.
2. Musisz być przygotowany na spłatę całej pożyczki (kredytu) wraz z odsetkami, większymi, niż w momencie zaciągania kredytu. Dotyczy to kredytów ze zmiennym oprocentowaniem. Odsetki mogą być większe niż te wyliczone z pierwszą ratą. Im dłuższy okres kredytowania tym większe prawdopodobieństwo zmian stóp procentowych NBP.

3. Rozsądnie oceń możliwości spłaty zadłużenia. Czy nieoczekiwane wydatki nie zachwieją twojego budżetu i wciąż będziesz mógł na bieżąco regulować spłaty rat kredytowych?
4. Uważaj na reklamy z zerowym oprocentowaniem – w reklamie musi znajdować się informacja o kosztach całkowitych pożyczki/kredytu oraz o RRSO – Rzeczywistej Rocznej Stopie Oprocentowania.
5. Rzetelnie i zgodnie z prawdą wypełnić wniosek kredytowy.

Kredyty gotówkowe 10000 zł to rozwiązanie dla osób z dobrą sytuacją finansową, którzy potrzebują dodatkowej gotówki na dowolny cel. Przy czym zawsze należy pamiętać, aby dokładnie przeanalizować oferty kredytów, aby zwiększyć szansę na najlepszy wybór.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok