Kredyty 2022. Artykuły

Kredyty 2022. Najnowsze i wybrane zestawienie artykułów dotyczących kredytów i pożyczek bankowych.

kredyty artykuły

Kredyty konsolidacyjne

17.01.2022: Kredyty konsolidacyjne 2022 – co nowego słychać w segmencie kredytów konsolidacyjnych? Czy i jakie nowe propozycje kredytowe zaproponowały banki po ostatnich podwyżkach stóp procentowych?

23.11.2021: Korzyści z konsolidacji kredytów. O tym czy można zyskać, zaoszczędzić, poprawić sytuację finansową, korzystając z kredytu konsolidacyjnego.

30.10: Konsolidacja Kredytów, jak również i pożyczek bankowych. Dlaczego konsolidacja kredytowa jest konieczna i obowiązkowa w jednym przypadku. Kto i dlaczego na niej skorzysta.

1.06: Na czym polega kredyt konsolidacyjny? Połącz swoje zobowiązania w jedno – bez zbędnego gadania – krótko o tym co daje konsolidacja kredytów.

12.05 W jakim banku najłatwiej o kredyt konsolidacyjny – przez internet lub standardowo. Z pewnością kredyt konsolidacyjny uzyskasz, jeżeli spełnisz dwa podstawowe warunki.

Czy kredyt konsolidacyjny, to panaceum na odzyskanie płynności finansowej?

Banki chętnie oferują kredyty konsolidacyjne, ale czy jest to dobre rozwiązanie z punktu widzenia kredytobiorcy i czy może to być skuteczna metoda na uniknięcie pętli zadłużenia?

Owszem, jest to pewnego rodzaju sposób na rozwiązanie zaistniałych problemów, ale nie może być traktowane, jako lekarstwo na problemy finansowe. Ich źródłem jest nieodpowiednie gospodarowanie domowymi finansami. Kredyt konsolidacyjny powinien być traktowany niejako jako element sanacji domowych finansów.

Jeżeli nie jest możliwe zwiększenie aktualnych dochodów lub ograniczenia wydatków w innych sposób niż konsolidacja i obniżenie raty, to lepiej taką metodę zastosować, niż utracić płynność finansową i zaprzestać płacić zobowiązania kredytowe.

Należy zawsze mieć na uwadze, że wydłużenie okresu kredytowania co prawda obniża wysokość raty, ale z drugiej strony wzrasta poziome całkowitych kosztów z tytułu odsetek.

Klienci banków, dzięki poprawie zdolności kredytowej, „kuszeni są” możliwością otrzymanie dodatkowej gotówki. Jeżeli jednak okaże się, że ponownie nastąpiło „przekredytowanie„, to za kolejne kilka miesięcy potrzebny będzie kolejny kredyt.

Najnowsze artykuły dotyczące kredytów gotówkowych

18.01.2022: Ranking kredytów gotówkowych 2022. Wszystko co warto wiedzieć o rankingach kredytów i pożyczek gotówkowych. Pytanie zasadnicze: czy taki tani kredyt gotówkowy znajdziesz?

30.10: Kredyt gotówkowy w promocji. Aktualnie do końca listopada 2021 r. jest kilka interesujących promocji na kredyty i pożyczki gotówkowe, zwłaszcza na niskie kwoty, z krótkim okresem kredytowania.

13.05: Jakie warunki trzeba spełnić aby dostać kredyt gotówkowy? Zdolność i wiarygodność kredytowa przede wszystkim.

26.02: Gdzie po kredyt gotówkowy na 30 tys. zł – szybkie sprawdzenie kredytów i pożyczek gotówkowych w bankach z oszacowaniem rat.

09.12: Kredyt gotówkowy w Kołobrzegu – zestawienie banków, oddziałów i placówek w Kołobrzegu + lista banków, z którymi można się skontaktować w sprawie kredytu online.

Czy zdolność kredytowa jest istotna przy kredycie gotówkowym?

Decydując się na kredyt lub pożyczkę gotówką należy wziąć pod uwagę swoją zdolność kredytową. Właściwie, to przy każdym kredycie bądź pożyczce, w banku lub firmie pożyczkowej, brana jest pod uwagę zdolność kredytowa.

Czym jest zdolność kredytowa? Można ją tłumaczyć ją, jak zdolność do regulowania w terminie zobowiązania. Spłata zadłużenia nie obejmuje tylko pożyczonego kapitału, ale i wszystkich kosztów (odsetek, prowizji, opłat dodatkowych).

Co prawda banki obliczają ją stosując podobną metodologią, to jednak w związku z dużą liczbą zmiennych, które są brane pod uwagę przy jej wyliczaniu, to wyniki z pewnością będą różne. Zawsze jednak banki uwzględniają wysokość osiąganych dochodów (oraz ich źródło), jak i ponoszone wydatki. Pozostałe elementy brane pod uwagę, to między innymi okres na jaki dane zobowiązanie ma zostać zaciągnięte, wiek kredytobiorcy, stan cywilny, a nawet wykształcenie.

Kredyty hipoteczne i pozostałe artykuły

31.05: Kredyty hipoteczne pośrednictwo finansowe – nikt inny nie pomoże wyszukać kredytu na zakup mieszkania, jak dobry pośrednik finansowy.

04.03: Kredyt hipoteczny w 2021 roku? czy szykują się jakieś zmiany? – kilka może być. Czy kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem stanie się bardziej powszechny.

03.12: Kredyt hipoteczny w Drezdenku – szukasz najlepszego dla siebie kredytu? Nie wiesz jaki byłby dla Ciebie najlepszy kredyt? Nie martw się, tylko sprawdź: placówki bankowe, propozycje kredytowe i pośredników finansowych w mieście.

Pozostałe:

30.05: Czy zmiana stóp procentowych wpływa na wysokość raty kredytowej Oczywiście, że tak. Dowiedz się w jaki sposób.

26.02: Podstawowe informacje na temat faktoringu – jeżeli prowadzisz firmę i boisz się, że utracisz płynność z powodu niezapłaconych faktur, zastanów się nad faktoringiem. Sprawdź na czym polega.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok