Kredyt przez internet czy w banku

Kredyt przez internet czy w banku – kredyt gotówkowy. Kredyt gotówkowy otrzymamy w banku. W firmie pożyczkowej wyłącznie pożyczkę gotówkową. Niezależnie co potrzebujesz, kredyt w banku czy pożyczkę niebankową, oba produkty znajdziesz w serwisie kredytyporownywarka.pl

kredyt gotówkowy przez internet czy w banku

Chciałbym wziąć kredyt przez internet… ale się boję. Nie ma czego, ale zanim podejmiesz decyzję „biorę kredyt przez internet” należy zadecydować z usług jakiego podmiotu skorzystamy: bank, SKOK, a może firma pożyczkowa.

W tym ostatnim przypadku sprawdzamy dokładnie czy nie znajduje się na czarnej liście KNF, możemy dodatkowo sprawdzić opinie na jej temat w internecie (biorąc margines, na to, że wiele opinii jest subiektywnych, a nawet nierzetelnych). Zdarzało się już niejednokrotnie, że firma pożyczkowa wymagała zapłacenia opłaty przygotowawczej, a następnie nie udzielała pożyczki i nie zwracała opłaty, podając powód, np.: brak zdolności kredytowej.

Sprawdzone firmy pożyczkowe, które udzielają pożyczki krótkoterminowe oraz na raty, znajdziesz TUTAJ.

Zawsze należy pamiętać o tym, aby dokładnie zapoznać się z ofertą i warunkami umowy, a w razie wątpliwości zasięgnąć informacji i pomocy. W przypadku ofert internetowych, należy także upewnić się czy mamy do czynienia z:

  • bankiem,
  • firmą pożyczkową,
  • osobą nieprowadzącą działalności gospodarczej, która sama udziela pożyczek (tzw. inwestor prywatny / pożyczki społecznościowe),
  • osobą lub firmą pośredniczącą w udzielaniu pożyczek przez osoby prywatne lub firmy i banki (tzw. platformy pożyczkowe).

W przypadku pożyczki udzielonej konsumentowi przez innego konsumenta (pożyczki społecznościowe) nie mają zastosowania przepisy ustawy o kredycie konsumenckim.

Konsument musi również otrzymać formularz informacyjny, który zawiera: informacje o kosztach kredytu lub pożyczki. W przypadku, kiedy umowa jest zawierana na odległość na wniosek konsumenta, środek porozumiewania się na odległość nie pozwala na przekazanie takiego formularza, powinien on zostać przekazany niezwłocznie (niezwłocznie, znaczy niezwłocznie) po zawarciu umowy o kredyt lub pożyczkę.

Kredyt przez internet w banku

Kredyt przez internet w banku (gotówkowy) jest dostępny w wielu bankach i co najważniejsze, jest on znacznie tańszy niż pożyczka gotówkowa w firmie pożyczkowej (przy takiej samej wysokości i czasie spłaty). Poniżej można sprawdzić banki i zapoznać się z kredytami, również przez internet.

Zanim jeszcze podpiszesz umowę o pożyczkę lub kredyt. Pamiętaj!

Nie tylko porównanie i wybór najtańszej oferty jest ważne, ale należy wziąć pod uwagę:

1) Kto udziela taki kredyt lub pożyczkę? Czy jest to bank, firma pożyczkowa czy może osoba prywatna.
2) Produkt z którym mamy do czynienia? Czy jest to pożyczka czy kredyt? Jakie jest jego oprocentowanie rzeczywiste roczne (rrso)?
3) Koszty dodatkowe związane z dodatkowym zabezpieczeniem? Czy konieczne jest uiszczenie dodatkowych opłat zanim uzyskasz kredyt lub pożyczkę.
4) Umowa o kredyt/pożyczkę. Rozumiesz wszystkie zapisy umowy? Jeżeli nie, zapytaj osobę, która podpisuje z Tobą umowę w imieniu podmiotu udzielającego kredyt/pożyczkę.
5) Sprawdź gdzie szukać ewentualnej pomocy prawnej w sytuacji, kiedy pojawią się wątpliwości (spór) z konkretną instytucją lub podmiotem gospodarczym.

A jak wygląda konsolidacja kredytowa? Czy można skonsolidować limit w koncie i karty kredytowe? I w ten sposób pozbyć się nadmiernego zadłużenia?
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok