Kredyt pozabankowy na spłatę chwilówek, pożyczek ratalnych

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

Kredyt pozabankowy na spłatę chwilówek lub innych pożyczek zaciągniętych w firmach pożyczkowych. Na początku należy wyjaśnić, że kredyt może być tylko BANKOWY (ewentualnie zaciągnięty w SKOK-u), natomiast w firmach pożyczkowych są oferowane wyłącznie pożyczki gotówkowe.

kredyt nieabankowy na spłatę chwilówek

Kredyt gotówkowy uzyskany w banku można przeznaczyć oczywiście i na spłatę chwilówek, jak i pożyczek ratalnych zaciągniętych w firmach pożyczkowych. Podobnie jest z pożyczką pozabankową, która można spłacić inne niebankowe zobowiązania. Ta druga opcja jest z pewnością kosztowniejsza, ponieważ każda taka pożyczka (z wyjątkiem promocyjnej pożyczki krótkoterminowej z rrso 0%) jest znacznie droższa od finansowania uzyskanego w banku.

Problem z pożyczkami z sektora niebankowego jest szerszy i możemy postawić pytanie: „Dlaczego mając pracę na umowę lub pobierając emeryturę sięgamy po pożyczki w firmach pożyczkowych?” Odpowiedzi może być kilka:

  • w firmie pożyczkowej jest mniej formalności,
  • nasze dochody nie są na tyle wysokie, aby uzyskać kredyt bankowy,
  • mamy negatywną historię kredytową,
  • nie wiemy o możliwości skorzystania z innego, tańszego produktu kredytowego (np. debet w koncie czy karta kredytowa).

Małe dochody, to lepszą opcją jest firma pożyczkowa

Nawet przy stosunkowo niewielkich dochodach można uzyskać kredyt w banku, bo i tak bank zbada naszą zdolność kredytową i wówczas określi w jakiej maksymalnej wysokości i na jaki czas możemy wziąć kredyt. Nawet w sytuacji, kiedy jest to mała pożyczka, to lepiej na początku skontaktować się z bankiem, a nie sięgać od razu po finansowanie z firmy pożyczkowej.

W banku z pewnością będzie taniej. Poza tym, jeżeli chcemy pożyczyć niewielka kwotę, to nawet taniej wyjdzie nam debet w rachunku (kredyt odnawialny) lub karta kredytowa. W przypadku limitu ROR, korzystamy z niego w takiej wysokości w jakiej potrzebujemy, od wykorzystanej kwoty płacimy odsetki, a każdy wpływ na konto zmniejsza zadłużenie. Poza tym kredyt w rachunku jest uruchamiany z reguły na 12 miesięcy, tak więc, aby całkowicie spłacić zadłużenie mamy 1 rok.

Promocje kredytowe i pożyczkowe. Na pewno będzie taniej…

Uważajmy również na wszelkiego rodzaju promocje kredytowe i pożyczkowe. Zwłaszcza przed świętami. Obowiązkowe jest sprawdzenie kosztów całkowitych takich propozycji. A porównanie dwóch czy trzech ofert pozwala na stwierdzenie, która oferta jest tańsza.

Zwłaszcza w przypadku krótkoterminowych kredytów i pożyczek (do 1 roku) oprocentowanie może być niskie, ale za to prowizja wysoka. Jeżeli jeszcze dojdzie do tego opłata przygotowawcza i koszty ubezpieczenia, to niekoniecznie będzie to promocyjna oferta. Niewiele osób na to zwraca uwagę, ale i od wybranych rat (spłata w ratach malejących lub stałych), daty pierwszej płatności raty, również zależy koszt kredytu.

Nie kredyt pozabankowy, a pożyczka

Decydując się na firmę pożyczkową mogłoby się wydawać, że nie ma większej różnicy jaką wybierzemy. Rzeczywistość pokazuje jednak, że lepiej jest wybrać firmę pożyczkową w internecie. Korzystanie z firm stacjonarnych oferujących pożyczki z obsługą domową, to często większy koszt całkowity.

Pożyczka internetowa jest z reguły tańsza, natomiast pożyczka z obsługą domową to tylko dodatkowe koszty. Poza tym na rynku firm pożyczkowych jest wiele znanych podmiotów, które działają już kilka lat na tym rynku i są postrzegane, jako rzetelne i godne zaufania. Mimo to należy być zawsze czujnym przy wybieraniu firmy pożyczkowej (zwłaszcza w przypadku pożyczek pod zastaw), bo nie brakuje nieuczciwych pożyczkodawców.

Zapoznaj się z każdą umowę o kredyt lub pożyczkę

Nie wolno zapominać o zapoznaniu się z umową. Nie powinniśmy czynić tego pobieżnie, tylko całościowo wraz z regulaminem i tabelą opłat. Firmy pożyczkowe nie podlegają, tak jak banki, nadzorowi Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Jednakże na stronie urzędu możemy sprawdzić listę podmiotów, przeciwko, którym zostało wszczęte postępowanie.

Korzystając natomiast z pośrednictwa kredytowego, należy dowiedzieć się już na wstępie czy usługa jest bezpłatna. Poza tym może się zdarzyć, że kredyt przez pośrednika będzie droższy niż gdybyśmy sami zaciągnęli taki kredyt w banku.

A co w sytuacji, kiedy nie mamy pieniędzy na ratę kredytową? Najgorszym rozwiązaniem jest zaciąganie pożyczki pozabankowej. W przypadku kłopotów z uregulowaniem raty należy jak najszybciej skontaktować się z bankiem i tutaj szukać pomocy.

Kredyt lub pożyczka na spłatę chwilówek

Krótkie podsumowanie:

  • nie ma takiego produktu, jak: kredyt pozabankowy na spłatę chwilówek,
  • kredyty gotówkowe są oferowane tylko przez banki i SKOK-i,
  • firmy pożyczkowe udzielają tylko i wyłącznie pożyczek gotówkowych,
  • pozabankowe pożyczka gotówkowa na spłatę innych pożyczek, na dowolny cel czy konsolidacyjna, to najzwyklejsze pożyczka. Dodatki określające cel przeznaczenia, służą wyłącznie na zwrócenie na nie uwagi potencjalnego klienta.

Jeżeli posiadasz kilka pożyczek gotówkowych bankowych, to możesz je skonsolidować w jeden kredyt i obniżyć ratę kredytową.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok