Kredyt oddłużeniowy Alior Bank

Kredyt oddłużeniowy Alior Bank. Ale tak naprawdę jest to kredyt konsolidacyjny, który stwarza możliwość połączenia kilka kredytów w jeden. Jak wygląda propozycja w Alior Bank i dlaczego nie jest to kredyt oddłużeniowy?

kredyt oddłużeniowy Alior Bank

Najważniejszym celem konsolidacji kredytów jest jest zmniejszenie miesięcznej raty kredytowej, a nie oddłużenie, czy zlikwidowanie posiadanych długów. Synonimem kredytu konsolidacyjnego mógłby być kredyt oddłużeniowy, gdyby to było prawdziwe stwierdzenie. Tak w istocie nie jest, dlatego nie będziemy pisać o kredycie oddłużeniowym w Alior Bank, ale o kredycie konsolidacyjnym.

Decydując się na taki kredyt, zyskujemy:

  • jedna rata, zamiast kilku,
  • jeden termin płatności,
  • powinna ona być mniejsza niż suma wszystkich rat bieżących zadłużeń.

Są to zyski praktyczne, ale najważniejsze jest to, że mamy szansę na odzyskanie płynności finansowej. Jest to spowodowane tym, że rata kredytowa będzie stanowić zdecydowanie mniejszy udział w naszym domowym budżecie.

Kredyt oddłużeniowy Alior Bank… konsolidacyjny oczywiście

Wybierając kredyt konsolidacyjny należałoby wziąć pod uwagę, że zmniejszenie raty jest możliwe tylko poprzez wydłużenie okresu spłaty. A co to oznacza? Droższy kredyt oczywiście. Dlaczego? Ponieważ z wydłużeniem spłaty o każdy kolejny miesiąc powoduje, że wzrasta całkowity koszt kredytu z tytułu odsetek.

Internetowy kredyt konsolidacyjny w Alior Bank?

Główne założenia są następujące:

  • internetowy kredyt konsolidacyjny,
  • Ubezpieczenie Pakiet NNW i utrata pracy dla kredytu powyżej 70 000 zł,
  • Wysoka konsolidacji – do 200 tys. zł,
  • Okres kredytowania może wynieść nawet 10 lat.

Kredyt konsolidacyjny w Alior Bank 35000 zł

Jak wygląda przykład reprezentatywny i rozkład kosztów? Dla kredytu konsolidacyjnego na 35 700 zł (bez kredytowanych kosztów) na 73 miesięcy. RRSO wynosi 9,04%. Oprocentowanie nominalne zmienne wynosi 8,69%.

W przypadku kredytów ze zmiennym oprocentowaniem występuje ryzyko zmian stóp procentowych. Ryzyko zmiany stóp procentowych oznacza, że w przypadku wzrostu procentowanie kredytu, wzrośnie wówczas wysokość miesięcznej raty kapitałowo-odsetkowej. Skutkuje to wzrostem kosztu odsetek i tym samym wzrost całkowitego kosztu kredytu. Ale działa to i w drugą stronę: spadek stóp procentowych, to spadek oprocentowania nominalnego i mniejsza rata.

Całkowita kwota do zapłaty to 46 091,28 zł, a całkowity koszt kredytu 10 391,28 zł. Poszczególne elementy całkowitego koszt:

  • odsetki: 10 391,28 zł,
  • prowizja: 0 zł.

73 miesięcznych rat równych, w tym 72 po 631,40 zł, ostatnia 630,48 zł. Kalkulacja na 15 września 2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Kredyt konsolidacyjny dla kogo?

Najczęściej konsolidowane zobowiązania, to kredyty i pożyczki gotówkowe. Generalnie jednak można skonsolidować wszystkie zobowiązania bankowe, np. limity w rachunkach i w kartach kredytowych, kredyty hipoteczne – w tym przypadku wymagane jest zabezpieczenie hipoteczne.

Oczywiście, teoria teorią, ale o tym co bank skonsoliduje, decyduje samodzielnie i w prezentacji propozycji najczęściej wyszczególnia kredyty i pożyczki, które podlegają i nie podlegają konsolidacji.

Aby skorzystać z możliwości konsolidacji, konieczne jest spełnienie określonych warunków postawionych przez Alior Bank. Przede wszystkim jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej, wiarygodności kredytowej (pozytywna historia kredytowa w BIK) oraz składając wniosek, należy określić cel, na jaki ma zostać przeznaczony kredyt. W tym przypadku dotyczy to spłaty dotychczasowych zobowiązań.

Zanim jednak podejmiesz decyzję o skorzystaniu z konsolidacji, należałoby dokładnie przeanalizować strukturę zadłużenia i zadecydować, które zobowiązani warto jest połączyć, a które spłacać na dotychczasowych warunkach.

Jak długo czeka się na rozpatrzenie wniosku? Przeważnie jest to kilka dni, ale w niektórych przypadkach może to być… ten sam dzień, w którym został złożony wniosek kredytowy.

Kredyt konsolidacyjny w Alior Bank i nie tylko

Podsumowując, kredyt konsolidacyjny jest dobrym rozwiązaniem w sytuacji:

1. Kiedy warunki spłaty dotychczasowych kredytów są mniej korzystne niż zaproponowany kredyt konsolidacyjny. Najczęściej ma to miejsce, kiedy zobowiązania zaciągane były w okresie obowiązywania wysokich stóp procentowych i są to kredyty z oprocentowaniem stałym.

2. Zamierzamy zmniejszyć obciążenie z tytuły płatności rat. Mniejsza nowa rata jest skutkiem wydłużenia czasu kredytowania.

3. Chcemy uporządkować zobowiązania kredytowa i zmniejszyć ich liczbę.

4. Uzyskać dodatkową gotówkę, zamiast zaciągać nowy kredyt gotówkowy lub wziąć większy kredyt w przyszłości. Zmniejszenie wydatków w budżecie domowym przy zachowaniu takich samych dochodów, to większa zdolność kredytowa.

Ważne! Jeżeli bierzesz pod uwagę wzięcie kredytu konsolidacyjnego, to musisz na bieżąco i w terminie spłacać raty kredytowe. Pozwala to zwiększyć szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku oraz uzyskanie kredytu na korzystnych warunkach. Jednocześnie dłuższy czas spłaty to mniejsza rata, ale większy koszt odsetkowy.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok