Kredyt oddłużeniowy Alior Bank

Kredyt oddłużeniowy Alior Bank. Ale tak naprawdę jest to kredyt konsolidacyjny, który stwarza możliwość połączenia kilka kredytów w jeden. Jak wygląda propozycja w Alior Bank i dlaczego nie jest to kredyt oddłużeniowy?

kredyt oddłużeniowy Alior Bank

Najważniejszym celem konsolidacji kredytów jest jest zmniejszenie miesięcznej raty kredytowej, a nie oddłużenie, czy zlikwidowanie posiadanych długów. Synonimem kredytu konsolidacyjnego mógłby być kredyt oddłużeniowy, gdyby to było prawdziwe stwierdzenie. Tak w istocie nie jest, dlatego nie będziemy pisać o kredycie oddłużeniowym w Alior Bank, ale o kredycie konsolidacyjnym.

Decydując się na taki kredyt, zyskujemy:

 • jedna rata, zamiast kilku,
 • jeden termin płatności,
 • powinna ona być mniejsza niż suma wszystkich rat bieżących zadłużeń.

Są to zyski praktyczne, ale najważniejsze jest to, że mamy szansę na odzyskanie płynności finansowej. Jest to spowodowane tym, że rata kredytowa będzie stanowić zdecydowanie mniejszy udział w naszym domowym budżecie.

Kredyt oddłużeniowy Alior Bank… konsolidacyjny oczywiście

Wybierając kredyt konsolidacyjny należałoby wziąć pod uwagę, że zmniejszenie raty jest możliwe tylko poprzez wydłużenie okresu spłaty. A co to oznacza? Droższy kredyt oczywiście. Dlaczego? Ponieważ z wydłużeniem spłaty o każdy kolejny miesiąc powoduje, że wzrasta całkowity koszt kredytu z tytułu odsetek.

propozycja kredytu konsolidacyjnego w alior bank

Kredyt konsolidacyjny w Alior Bank?

Główne założenia są następujące:

 • Możliwość wnioskowania o dodatkową gotówkę,
 • Kredyt z ubezpieczeniem na życie dla kredytów 30-70 tys. zł,
 • ubezpieczenie na wypadek utraty pracy i NNW dla kredytów powyżej 70 tys. zł,
 • Wysoka konsolidacji – od 10 tys. zł do 200 tys. zł,
 • Okres kredytowania może wynieść nawet do 10 lat.

Minusem konsolidacji jest oczywiście to, że w ramach promocji nie można skonsolidować zobowiązań zaciągniętych w Alior Banku.

Kredyt konsolidacyjny w Alior Bank 30000 zł

Jak wygląda przykład reprezentatywny i rozkład kosztów? Dla kredytu konsolidacyjnego na 29 700 zł (bez kredytowanych kosztów) na 71 miesięcy. RRSO wynosi 9,04%. Oprocentowanie nominalne zmienne wynosi 8,69%.

W przypadku kredytów ze zmiennym oprocentowaniem występuje ryzyko zmian stóp procentowych. Ryzyko zmiany stóp procentowych oznacza, że w przypadku wzrostu procentowanie kredytu, wzrośnie wówczas wysokość miesięcznej raty kapitałowo-odsetkowej. Skutkuje to wzrostem kosztu odsetek i tym samym wzrost całkowitego kosztu kredytu. Ale działa to i w drugą stronę: spadek stóp procentowych, to spadek oprocentowania nominalnego i mniejsza rata.

Całkowita kwota do zapłaty to 38 079,62 zł, a całkowity koszt kredytu 8 379,62 zł. Poszczególne elementy całkowitego koszt:

 • odsetki: 8 379,62 zł,
 • prowizja: 0 zł.

71 miesięcznych rat, w tym 70 równych rat 536,34 zł, ostatnia rata w wysokości 535,82 zł. Kalkulacja na 3 stycznia 2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Kredyt konsolidacyjny w Alior Bank 70000 zł

Przykład reprezentatywny oferty promocyjnej „Bezpieczna konsolidacja IV”. Dla kredytu konsolidacyjnego na 74 500 zł (bez kredytowanych kosztów) na 105 miesięcy, RRSO wynosi 10,43%%. Oprocentowanie nominalne zmienne wynosi 7,50%.

Całkowita kwota do zapłaty to 111 900,88 zł, a całkowity koszt kredytu 37 400,88 zł. Poszczególne elementy całkowitego koszt:

 • odsetki: 30 016,08 zł,
 • składka na ubezpieczenie od utraty pracy i NNW: 7 384,80 zł,
 • prowizja: 0 zł.

105 miesięcznych rat, w tym 104 równych rat 1 065,73 zł, ostatnia rata w wysokości 1 064,96 zł. Kalkulacja na 6 grudnia 2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.

kredyt oddłużeniowy Alior Bank oszacowanie rat

Wyliczenia kalkulatora mają charakter szacunkowy, opierają się na parametrach z reprezentatywnego przykładu i nie stanowią oferty kredytowej w rozumieniu art. 66 §1 Kc.

Kredyt konsolidacyjny w praktyce

Najczęściej konsolidowane zobowiązania, to kredyty i pożyczki gotówkowe. Generalnie jednak można skonsolidować wszystkie zobowiązania bankowe, np. limity w rachunkach i w kartach kredytowych, kredyty hipoteczne – w tym przypadku wymagane jest zabezpieczenie hipoteczne.

Aby skorzystać z możliwości konsolidacji, konieczne jest spełnienie określonych warunków postawionych przez bank. Przede wszystkim jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej, wiarygodności kredytowej (pozytywna historia kredytowa w BIK) oraz składając wniosek, należy określić cel, na jaki ma zostać przeznaczony kredyt. W tym przypadku dotyczy to spłaty dotychczasowych zobowiązań.

Zanim jednak podejmiesz decyzję o skorzystaniu z konsolidacji, należałoby dokładnie przeanalizować strukturę zadłużenia i zadecydować, które zobowiązani warto jest połączyć, a które spłacać na dotychczasowych warunkach.

Jak długo czeka się na rozpatrzenie wniosku? Przeważnie jest to kilka dni, ale w niektórych przypadkach może to być… ten sam dzień, w którym został złożony wniosek kredytowy.

Podsumowując, kredyt konsolidacyjny jest dobrym rozwiązaniem w sytuacji:

 • kiedy warunki spłaty dotychczasowych kredytów są mniej korzystne niż zaproponowany kredyt konsolidacyjny,
 • zamierzamy zmniejszyć obciążenie z tytuły płatności rat,
 • chcemy uporządkować zobowiązania kredytowa,
 • uzyskać dodatkową gotówkę, zamiast zaciągać nowy kredyt gotówkowy.

Ważne: jeżeli bierzesz pod uwagę wzięcie kredytu konsolidacyjnego, to musisz na bieżąco i w terminie spłacać raty kredytowe. Pozwala to zwiększyć szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku oraz uzyskanie kredytu na korzystnych warunkach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok