Kredyt oddłużeniowy Alior Bank

Kredyt oddłużeniowy Alior Bank. Ale tak naprawdę jest to kredyt konsolidacyjny, który stwarza możliwość połączenia kilka kredytów w jeden. Jak wygląda propozycja w Alior Bank i dlaczego nie jest to kredyt oddłużeniowy?

kredyt oddłużeniowy Alior Bank

Najważniejszym celem konsolidacji kredytów jest jest zmniejszenie miesięcznej raty kredytowej, a nie oddłużenie, czy zlikwidowanie posiadanych długów. Synonimem kredytu konsolidacyjnego mógłby być kredyt oddłużeniowy, gdyby to było prawdziwe stwierdzenie. Tak w istocie nie jest, dlatego nie będziemy pisać o kredycie oddłużeniowym w Alior Bank, ale o kredycie konsolidacyjnym.

Decydując się na taki kredyt, zyskujemy:

 • jedna rata, zamiast kilku,
 • jeden termin płatności,
 • powinna ona być mniejsza niż suma wszystkich rat bieżących zadłużeń.

Są to zyski praktyczne, ale najważniejsze jest to, że mamy szansę na odzyskanie płynności finansowej. Jest to spowodowane tym, że rata kredytowa będzie stanowić zdecydowanie mniejszy udział w naszym domowym budżecie.

Kredyt oddłużeniowy Alior Bank… konsolidacyjny oczywiście

Wybierając kredyt konsolidacyjny należałoby wziąć pod uwagę, że zmniejszenie raty jest możliwe tylko poprzez wydłużenie okresu spłaty. A co to oznacza? Droższy kredyt oczywiście. Dlaczego? Ponieważ z wydłużeniem spłaty o każdy kolejny miesiąc powoduje, że wzrasta całkowity koszt kredytu z tytułu odsetek.

Internetowy kredyt konsolidacyjny w Alior Bank?

Główne założenia są następujące:

 • Ubezpieczenie Pakiet NNW i utrata pracy dla kredytu powyżej 70 000 zł,
 • Wysoka konsolidacji – do 200 tys. zł,
 • Okres kredytowania może wynieść nawet 10 lat.

Kredyt konsolidacyjny w Alior Bank 35000 zł

Jak wygląda przykład reprezentatywny i rozkład kosztów? Dla kredytu konsolidacyjnego na 35 700 zł (bez kredytowanych kosztów) na 73 miesięcy. RRSO wynosi 9,04%. Oprocentowanie nominalne zmienne wynosi 8,69%.

W przypadku kredytów ze zmiennym oprocentowaniem występuje ryzyko zmian stóp procentowych. Ryzyko zmiany stóp procentowych oznacza, że w przypadku wzrostu procentowanie kredytu, wzrośnie wówczas wysokość miesięcznej raty kapitałowo-odsetkowej. Skutkuje to wzrostem kosztu odsetek i tym samym wzrost całkowitego kosztu kredytu. Ale działa to i w drugą stronę: spadek stóp procentowych, to spadek oprocentowania nominalnego i mniejsza rata.

Całkowita kwota do zapłaty to 46 091,28 zł, a całkowity koszt kredytu 10 391,28 zł. Poszczególne elementy całkowitego koszt:

 • odsetki: 10 391,28 zł,
 • prowizja: 0 zł.

73 miesięcznych rat równych, w tym 72 po 631,40 zł, ostatnia 630,48 zł. Kalkulacja na 15 września 2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Kredyt konsolidacyjny w Alior Bank 76000 zł

Przykład reprezentatywny oferty „Niezmienna konsolidacja III”. Dla kredytu konsolidacyjnego na 76 800 zł (bez kredytowanych kosztów) na 105 miesięcy, RRSO wynosi 19,21%. Oprocentowanie nominalne stałe wynosi 14,90%.

Całkowita kwota do zapłaty to 151 539,10 zł, a całkowity koszt kredytu 74 739,10 zł. Poszczególne elementy całkowitego koszt:

 • odsetki: 67 126,30 zł,
 • składka na ubezpieczenie od utraty pracy i NNW: 7612,80 zł,
 • prowizja: 0 zł.

105 miesięcznych rat równych, w tym 104 po 1443,24 zł, ostatnia rata w wysokości 1442,14 zł. Kalkulacja na 1 lipca 2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Wyliczenia kalkulatora mają charakter szacunkowy, opierają się na parametrach z reprezentatywnego przykładu i nie stanowią oferty kredytowej w rozumieniu art. 66 §1 Kc.

Kredyt konsolidacyjny dla kogo?

Najczęściej konsolidowane zobowiązania, to kredyty i pożyczki gotówkowe. Generalnie jednak można skonsolidować wszystkie zobowiązania bankowe, np. limity w rachunkach i w kartach kredytowych, kredyty hipoteczne – w tym przypadku wymagane jest zabezpieczenie hipoteczne.

Aby skorzystać z możliwości konsolidacji, konieczne jest spełnienie określonych warunków postawionych przez bank. Przede wszystkim jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej, wiarygodności kredytowej (pozytywna historia kredytowa w BIK) oraz składając wniosek, należy określić cel, na jaki ma zostać przeznaczony kredyt. W tym przypadku dotyczy to spłaty dotychczasowych zobowiązań.

Zanim jednak podejmiesz decyzję o skorzystaniu z konsolidacji, należałoby dokładnie przeanalizować strukturę zadłużenia i zadecydować, które zobowiązani warto jest połączyć, a które spłacać na dotychczasowych warunkach.

Jak długo czeka się na rozpatrzenie wniosku? Przeważnie jest to kilka dni, ale w niektórych przypadkach może to być… ten sam dzień, w którym został złożony wniosek kredytowy.

Podsumowując, kredyt konsolidacyjny jest dobrym rozwiązaniem w sytuacji:

 • kiedy warunki spłaty dotychczasowych kredytów są mniej korzystne niż zaproponowany kredyt konsolidacyjny,
 • zamierzamy zmniejszyć obciążenie z tytuły płatności rat,
 • chcemy uporządkować zobowiązania kredytowa,
 • uzyskać dodatkową gotówkę, zamiast zaciągać nowy kredyt gotówkowy.

Ważne: jeżeli bierzesz pod uwagę wzięcie kredytu konsolidacyjnego, to musisz na bieżąco i w terminie spłacać raty kredytowe. Pozwala to zwiększyć szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku oraz uzyskanie kredytu na korzystnych warunkach.

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok