Kredyt od 50000 zł w banku na dowolny cel

2023-01-02 – ostatnia aktualizacja

Kredyt od 50000 zł w banku na dowolny cel, a może na skonsolidowanie zadłużenia? Banki przez 12 miesięcy w roku praktycznie nie narzekają na brak klientów. Konsumenci tradycyjnie szukają kredytów i pożyczek gotówkowych na remonty mieszkań, zakup sprzętu RTV czy AGD, zakup samochodu. A jeszcze inni zamierzają skonsolidować zadłużenie.

kredyt od 50000 zł w banku na dowolny cel

Podwyżki stóp procentowych dokonana przez Radę Polityki Pieniężnej w ostatnich kilku miesiącach, spowodowały, że pożyczanie pieniędzy stało się znacznie droższe.

Ważne jest zatem, aby szukać jak najtańszego źródła finansowania, bo po co przepłacać? Przegląd kredytów i pożyczek gotówkowych. Kredyty konsolidacyjne znajdziesz poniżej.

Jeszcze jednym skutkiem podniesienia stóp procentowych jest zmniejszenie się zdolności kredytowej potencjalnych kredytobiorców. Co prawda nie jest to jakiś dramatyczny spadek, ale może okazać się, że wysokość kredytu, o który się ubiegasz, zostanie zrewidowany w dół lub konieczne będzie wydłużenie czasu spłaty.

Banki obecnie znacznie śmielej udzielają kredytów i pożyczek – w porównaniu do tego, co miało miejsce jeszcze kilkanaście miesięcy temu – nie oznacza to jednak wcale, że każdy potencjalny kredytobiorca otrzyma finansowanie. Co prawda zmieniło się nastawienia do klientów, ale i tak oznacza to szczegółową analizę zdolności i wiarygodności kredytowej.

Kredyt od 50000 zł w banku

Kredyt w wysokości 50000 zł, to już finansowanie na znaczną kwotę, w związku z czym rata kredytowa mała nie będzie, niezależnie od czasu spłaty. Wspomniana już zdolność kredytowa będzie kluczowa i decydująca w procesie aplikowania o kredyt (nie zapominajmy o historii kredytowej w BIK).

Banki preferują klientów ze stałym dochodem i umową na czas nieokreślony, a tym samym są oni w oczach banku bardziej wiarygodni. Oczywiście nie oznacza to, że kredytu nie otrzymają osoby zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych. W niektórych bankach, owszem, kredytu nie otrzymają, ale w innych odpowiedź będzie pozytywna i warunki kredytowania będą z pewnością nieco zaostrzone.

Każdy z banków podchodzi indywidualnie do klienta, co oznacza, że bada JEGO zdolność kredytową, sprawdza JEGO wiarygodność kredytową i proponuje ofertę INDYWIDUALNĄ, uwzględniającą ocenę ryzyka kredytowego.

Wracając jednak do kredytu na 50000 zł. Ile wyniesie rata kredytowa? Można ją oszacować opierając się na propozycji kredytowej jednego z banków. Ponieważ są to oszacowane wyliczenia, to oznacza oczywiście, że w rzeczywistości mogą się one nieco różnić.

 • 5 lat – 1005,31 zł,
 • 6 lat – 861,79 zł,
 • 7 lat – 759,64 zł,
 • 8 lat – 683,35 zł,
 • 9 lat – 624,30 zł,
 • 10 lat – 577,31 zł.

Jak widać raty kredytowe nie są najniższe, a jest to kredyt na 50 tys. zł. Przykładowo dla 8. lat oszacowane raty dla większych wartości kredytów, zostały zaprezentowane poniżej:

 • 60 tys. zł – 820,03 zł,
 • 80 tys. zł – 1093,37 zł,
 • 100 tys. zł – 1366,71 zł,
 • 120 tys. zł – 1640,05 zł,
 • 150 tys. zł – 2050,06 zł,
 • 180 tys. zł – 2460,08 zł,
 • 200 tys. zł – 2733,42 zł.
kredyt 10 tys. zł gotówkowy i konsolidacyjny. Przykładowe wyliczenia rat dla kredytu na 10 tys zł.

Kredyt od 50000 zł. Konsolidacyjny

Z kredytem konsolidacyjnym jest podobnie jak z każdym innych kredytem lub pożyczką o którą się staramy w banku. Należy wykazać się nie tylko odpowiednią zdolnością kredytową, ale i pozytywną historią kredytową.

Kredyt konsolidacyjny jest również kredytem oferowanym przez banki, a który jest kredytem celowym na skonsolidowanie zadłużeń bankowych. Oznacza to tyle, że nowy kredyt może być tylko przeznaczony na spłatę starych kredytów i pożyczek, np. gotówkowych, ratalnych, samochodowych czy kart kredytowych i debetów w ROR-ach.

Głównym czynnikiem, który przemawia za skorzystaniem z takiej opcji jest konieczność skonsolidowania zadłużenia i poprzez wydłużenie czasu spłaty kredytu, obniżenie nowej raty (w stosunku do sumy rat konsolidowanych zobowiązań).

Obecnie, po podwyżce stóp procentowych, wiele osób zweryfikowało na minus swoje domowe budżety i okazuje się, że strona wydatkowa mocno wzrosła. Rosnąca jednocześnie inflacja nie pomaga w bezpiecznym „dopięciu” domowych finansów.

Z tego też powodu decydują się połączyć kredyty i pożyczki w jedne kredyt konsolidacyjny.

Pamiętajmy o tym, że w przypadku obniżonych realnych dochodów nie należy szukać dodatkowego zastrzyku gotówki, nawet wówczas, kiedy będzie to atrakcyjna propozycja. Banki bardzo często wykorzystują proces konsolidacji do oferowania dodatkowej gotówki.

Całkowita kwota do spłaty zawiera oprócz pożyczonego kapitału również koszty dodatkowe (np. odsetki), a tym samym należy oddać więcej niż zostało pożyczone. Oznacza to na koniec, że każdy kredyt powoduje wzrost naszego zadłużenia.

Tani kredyt od 50000 zł

Propozycje kredytowe różnią się w zdecydowany sposób w poszczególnych bankach. Warto znaleźć trochę czasu, aby porównać kredyty i nie skupiać się wyłącznie na banku, w którym posiadamy konto osobiste. Co prawda ograniczysz formalności i przyspieszysz procedurę, ale nie oznacza to wcale, że pożyczysz korzystniej.

Banki bardzo często oferują nowym klientom atrakcyjniejsze warunki niż swoim klientom.

Zanim złożysz podpis na umowie kredytowej, przeanalizuj dokładnie całkowity koszt (wysokość kredytu oraz koszt całkowity) i poszczególne jego składowe.

Wyliczenia całkowitego kosztu i RRSO (kredyt z jak najmniejszym RRSO) znajdziesz w formularzu informacyjnym, który to bank ma obowiązek Tobie przekazać.

Decydując się na kredyt, należy pamiętać o wybraniu odpowiedniego okresu kredytowania. Im dłuższa spłata zobowiązania, to z jednej strony niższa rata, ale z drugiej większy koszt odsetkowy, co przekłada się na cenę kredytu.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok