Kredyt na zakup mieszkania 50 tys zł

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

Kredyt na zakup mieszkania 50 tys zł w banku. W jakim banku po taki kredyt? Ile wyniesie rata kredytowa? Skontaktować się z bankiem czy wybrać pośrednika finansowego?

Nie jest to duży kredyt, oczywiście jeżeli chodzi o kredyty hipoteczne, niemniej jednak nie zwalnia to nas od porównania kredytów w bankach. O ile zależy nam na korzystnym kredycie.

Zanim bank zdecyduje o tym, czy udzieli tobie kredytu na zakup mieszkania, z pewnością sprawdzi czy masz:

  • zdolnością kredytową, do wyliczenia której brane są uzyskiwane dochody, rodzaj umowy o pracę, pozostałe zobowiązania kredytowe, wiek, miejsce zamieszkania, ilość osób na utrzymaniu i kilka innych.
  • wiarygodność kredytową, czyli twoją historię kredytową w BIK.
  • pieniądze na wkład własny, który w 2019 roku wynosi 20% ceny nieruchomości. Jeżeli chcesz kupić mieszkanie za 62 500 zł, to musisz mieć na ten cel 12 500 zł. Kredyt hipoteczny, który potrzebujesz to 50 tys. zł.

Jeżeli nie masz 20% wkładu własnego, to banki umożliwiają również sfinansowanie zakupu nieruchomości kredytem hipoteczny z 10% wkładem własnym. Brakująca kwota wkładu własnego jest przez banki ubezpieczana, pokrywany przez klienta.

Ale to nie są oczywiście wszystkie koszty które poniesiemy w związku z zakupem mieszkania. To między innymi: podatek od czynności cywilnoprawnych z tytułu nabycia nieruchomości, opłaty notarialne, niekiedy również prowizja dla biura nieruchomości.

Wyliczenie rat kredytowych (szacunkowe): kredyt na zakup mieszkania 50 tys zł. Wartość mieszkania: 62 500 zł.

Kredyt na zakup mieszkania 50 tys zł banki i pośrednicy

Nie wiesz jaki kredyt na zakup mieszkanie wybrać? Z jakim bankiem się skontaktować? Możesz umówić się na darmowe spotkanie z pośrednikiem finansowym.

Zanim zdecydujesz się na kredyt na zakup mieszkania musisz oszacować budżet, którym dysponujesz na zakup mieszkania. Skontaktuj się z bankiem lub pośrednikiem finansowym, aby oszacować twoją zdolność kredytową. Jeżeli wiesz, że masz zdolność kredytową i wiarygodność kredytową, to możesz dopiero zacząć szukać odpowiedniego mieszkania.


Przeczytaj również:
Kredyt gotówkowy 50 tys zł
Kredyt gotówkowy 50 tys zł na 10 lat
Konsolidacja kredytu 50 tys zł


Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok